Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. január 2020

Znevažovanie kresťanských symbolov – ako to uzavrie NAKA ?

Dvojaký meter NAKA na podnety ?
Znevažovanie kresťanských symbolov – ako to uzavrie NAKA ?

Keď pred piatimi rokmi novinári zosmiešňovali Mohameda, ktorého moslimovia uctievajú ako svojho proroka, tak to skončilo vo Francúzku masakrom. Dvaja islamisti vtrhli do redakcie satirického časopisu Charlie Hebdo v Paríži a o  život pripravili 12 ľudí. Na TA3 spomienke na túto udalosť bola venovaná časť relácie Téma dňa.

https://www.ta3.com/clanok/1173209/vyvoj-situacie-na-blizkom-vychode-vyrocie-utoku-na-charlie-hebdo.html

Na Slovensku keď si z kresťanov a ich symbolov robili liberáli typu Matúša Lenického (DJ B-komplex) https://www.instagram.com/immatia/ posmech a urážali ich náboženské presvedčenie, tak viacerí podali podnet príslušným orgánom, aby sa tým zaoberali. Čiže žiadne násilie, iba slušné upozornenie príslušných orgánov.

V týchto dňoch sa objavila správa, že pána Lenického, ktorý zosmiešňoval na plagáte Sedembolestnú Pannu Máriu patrónku Slovenska, ktorej štátny sviatok je 15.septembra, predvolala na vypočutie NAKA. Podľa jeho slov však dopadlo všetko dobre. „Som rada, že aj medzi policajtmi sú super ľudia a všetkým týmto hejterom prajem, aby sa im to vrátilo, lebo takto by moderná krajina naozaj nemala vyzerať,“ dodal DJ  B-complex . Takže moderná krajina je taká, kde je normálne urážať náboženské cítenie spoluobčanov https://www.europa2.sk/news/32399-slovenska-didzejka-skoncila-na-naka-dovod-vas-sokuje .

NAKA má rôzne prístupy k písomnému prejavu. V prípade Tibora Eliota Rostasa vtrhlo ozbrojené komando do jeho domu a zabavilo všetky dokumenty a hľadalo v nich kompromitujúce veci. Pána Matúša Lenického  si pozvali, nič mu nezabavili a ako hovorí priateľsky a s porozumením s ním pobesedovali.

V súčasnosti vo svete je 300 miliónov kresťanov prenasledovaných za svoju vieru. To že u nás zatiaľ kresťanov iba ponižujú a znevažujú ich symboly je zrejme málo, aby sa tým príslušné orgány vážne zaoberali.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Herodes, farizeji, živý Kristus a jeho nasledovníci

Herodes, farizeji, živý Kristus a jeho nasledovníci

Každá doba má svojich Herodesov, farizejov, ale aj živého Krista a jeho nasledovníkov. Nemôžeme si zakrývať oči pred aktivitami liberálnych kresťanov. Deformujú naše školstvo, dokonca aj to cirkevné. Vyhlásenie z Badína hlasmi všetkých biskupov odmieta gender ideológiu a Istanbulský dohovor. Každý verný kresťan je na strane biskupov a kňazov, proti ktorým liberáli útočia. Biskupi a kňazi majú rovnaké práva na slobodu prejavu. Slovensko ich stanoviská potrebuje.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.