Znevažovanie kresťanských symbolov – ako to uzavrie NAKA ?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Znevažovanie kresťanských symbolov – ako to uzavrie NAKA ?

Dvojaký meter NAKA na podnety ?

Keď pred piatimi rokmi novinári zosmiešňovali Mohameda, ktorého moslimovia uctievajú ako svojho proroka, tak to skončilo vo Francúzku masakrom. Dvaja islamisti vtrhli do redakcie satirického časopisu Charlie Hebdo v Paríži a o  život pripravili 12 ľudí. Na TA3 spomienke na túto udalosť bola venovaná časť relácie Téma dňa.

https://www.ta3.com/clanok/1173209/vyvoj-situacie-na-blizkom-vychode-vyrocie-utoku-na-charlie-hebdo.html

Na Slovensku keď si z kresťanov a ich symbolov robili liberáli typu Matúša Lenického (DJ B-komplex) https://www.instagram.com/immatia/ posmech a urážali ich náboženské presvedčenie, tak viacerí podali podnet príslušným orgánom, aby sa tým zaoberali. Čiže žiadne násilie, iba slušné upozornenie príslušných orgánov.

V týchto dňoch sa objavila správa, že pána Lenického, ktorý zosmiešňoval na plagáte Sedembolestnú Pannu Máriu patrónku Slovenska, ktorej štátny sviatok je 15.septembra, predvolala na vypočutie NAKA. Podľa jeho slov však dopadlo všetko dobre. „Som rada, že aj medzi policajtmi sú super ľudia a všetkým týmto hejterom prajem, aby sa im to vrátilo, lebo takto by moderná krajina naozaj nemala vyzerať,“ dodal DJ  B-complex . Takže moderná krajina je taká, kde je normálne urážať náboženské cítenie spoluobčanov https://www.europa2.sk/news/32399-slovenska-didzejka-skoncila-na-naka-dovod-vas-sokuje .

NAKA má rôzne prístupy k písomnému prejavu. V prípade Tibora Eliota Rostasa vtrhlo ozbrojené komando do jeho domu a zabavilo všetky dokumenty a hľadalo v nich kompromitujúce veci. Pána Matúša Lenického  si pozvali, nič mu nezabavili a ako hovorí priateľsky a s porozumením s ním pobesedovali.

V súčasnosti vo svete je 300 miliónov kresťanov prenasledovaných za svoju vieru. To že u nás zatiaľ kresťanov iba ponižujú a znevažujú ich symboly je zrejme málo, aby sa tým príslušné orgány vážne zaoberali.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo