Novoročné petardy arogancie

Celý rok výkonu funkcie primátora Valla sa niesol v presadzovaní jeho výstelkov. Jeho a úzkej skupiny jeho vyvolených kamarátov. Všetci ostatní, sú tí "zlí".

Viacerí z tých kamarátov sú dnes zamestnancami magistrátu, mestských akciových spoločností a príspevkových organizácii mesta. Dostali sa tam vďaka pomoci strán PS a Spolu, kde nájdete ľudí pôsobiacich v minulosti v stranách, ktoré dlhodobo rozkrádali túto krajinu. ( Ak sa o týchto ľuďoch chcete dozvedieť viac, vygúglite si za akú stranu do komunálu kandidovali v minulosti) Začalo to Vallovým presadením do funcie hlavného kontrolóra bývalého smeráckeho komunálneho funkcionára, pokračovalo kšeftami s lukratívnymi mestskými pozemkami pre jeho sponzorov, pochybnými výberovými konaniami do mestských podnikov pre kamarátov a poslušných, totálnym zlyhaním pri letnej údržbe mesta, kedy zmluvu podpísal s tou istou firmou, ktorú jeho pätolízači predtým roky kritizovali, devastovaním mestskej a lesoparkovej zelene, na úkor pár jeho kamarátov a ich záujmov. O podlezaní sa developerov ani nehovorím.

Všetka táto anarchia vyvrcholila posledným dňom roka, kedy sa z Bratislavy stala bojová zóna podobná delostreleckej bitke pri Verdune. Nič nové pod Slnkom, veď posledný rok panuje v Bratislave na každom roku totálna anarchia, nielen stred mesta, ale v podstate všetky ulice sa stali po zotmení absolútne nebezpečné. Keď si spomeniem na jarné mestské zastupiteľstvá, čo všetko nasluboval, ním dosadený kamarát Gajdoš - náčelník mestskej polície a riaditel KPZ SR je tragédia. Mimochodom, viete ako dopadla masívna náborová kampaň do radov metskej polície. Do budúcnosti je len ako tak rozhodnutých 20 nových kandidátov, kto z nich nastúpi a neutečie po prvej výplate, ešte uvidíme. Potom prišlo zvyšovanie daní, k tomuto sa vyjadrím v ďaľšom článku aj to akými klamstvami vás Vallo živí a kde sa stratia vaše peniaze. Aj primátori iných krajských miest tiež zvýšili dane, ale urobili aspoň malý ústupok, napríklad sa zriekli novoročných osláv. Vallo nie, lebo treba oslavovať, lebo on je fantastický, on si zaslúži kráľovské oslavy pri každej príležitosti. Delobuchy boli tento rok veľmi aktívne, už to nebolo len na verejných priestranstvách, petardy padali na autá, do záhrad a na strechy rodinných domov, celé skupiny nadšencov sa hrnuli odpáliť ich do bratislavského lesoparku. Polícia, ktorá by mala rozdávať pokuty, tak ako to sľubovali, pred polnocou nepracovala. Lepšie povedané nedvíhala telefóny. 

Chápem, že Bratislava je hlavné mesto, hoci zdevastovanej krajiny a že každé hlavné mesto si zaslúži oslavovať Nový rok. Ale, priznajme si, máme čo oslavovať? 

Na Slovensku sú mestá a rapídne kvalitatívne hore, na rozdiel od Bratislavy. Prechádzate nimi a vidíte poriadok, opravené budovy, stožiare verejného osvetlenia, parky. Až závidite. Áno, dúfali sme v zmenu. Ale nie v zmenu k horšiemu. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo