Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. december 2019

Transparentnosť, netransparentnosť a Lasica

Každý si hovorí čo chce. Mazurek, Fico, Lasica aj ja. Aspoň vieme čo a ako.
Transparentnosť, netransparentnosť a Lasica

Politické strany si zakladajú transparentné účty. Môžete tam vidieť kam idú peniaze strany, aj odkiaľ prichádzaju. Každých 10 € od Jana z Dolného konca. Avšak čo je transparnetné na 43 000€ vklade od samotnej politickej strany pre tú istú politickú stranu? Perpetum mobile? #DS

Milan Lasica. Herec a ako povedal pán Závodský na Exprese, aj mysliteľ. Pán Lasica právom požíva istý morálny krédit a je vraj aj pokladom tohto národa. Spolu s pánom Závodským prehodili niekoľko viet o tomto roku a snažili sa pomenovať štátne zlyhania. Spomenuli zasahovanie štátu do kultúry a taktiež predraženú výstavbu D1 na úseku Budimír - Bidovce, ktorá sa dokonca stavala až 3 roky. Pán Lasica by vraj po telefóne vedel zohnať lepšiu firmu ktorá by to postavila skôr. Vraj Taliani sú v tom naozaj dobrí. 

Nie je pekné keď sa politici snažia riadiť kultúru. Ale je rozumné, keď herec (hoci mysliteľ) komentuje výstavbu pomerne náročného diaľničného úseku s viac ako 20 mostnými objektmi?

Len krátka poznámka: osobne som sa podieľal na výstavbe najdlhšieho mostného objektu na tejto stavbe. Staval sa formou letmej betonáže. Špeciálna technológia, firma Skanska s dobrým renomé. Nie som si istý, či túto technológiu vlastní ešte iná firma na Slovensku. Pracovalo sa tam stále: aj cez sviatky Veľkej noci, aj keď bolo -15°C, aj keď bol nepretržitý lejak. Most bol postavený v predstihu. 

My môžeme kritizovať už všetko. Mne sa zdá, že prestavenia v SND sú príliš dlhé a je to nevkusné a že herci starší ako 62,5 roka by nemali vystupovať. Môžeme kritizovať stožiar pred parlamentom, na ktorí sa vyzbierali ľudia. Blaha môže napísať, že za vraždu Kuciaka môže Lipšic. Môžeme kritizovať nenasadenie vrtuľníkov pri výbuchu plynu v bytovke a Lacisa môže zohnať po telefóne najlepšiu taliansku firmu na výstavbu diaľníc a my budeme len veriť, že to nebude tá, ktorá zhovadila tunel Višňové. 

Inzercia

Vraj aké ticho by bolo, ak by každý hovoril len to čo vie. Ani ja by som tu nič nepísal. Ale hovoriť všetko aj to čo nemusím je transparentné. A je jedno ako to poviem. Taký bol rok 2019. 

Linky: 

https://www.transparentneucty.sk/?fbclid=IwAR3H6eofd2pTEoX-bfz_QbQT7NJiYGbZizQiMKIIcwVEeXYD1ywp8NZk2ng#/ucet/SK8809000000005164563793

https://www.youtube.com/watch?v=7BnGzoUyK5E

„Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.“ (John Maynard Keynes) A zabúdame na to. Venujem sa ekonómii, geodézii a manželke, každý deň v inom poradí. Zakladateľ OZ Hlas lesa.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Dva dni s Maxom z umelého oplodnenia

Dva dni s Maxom z umelého oplodnenia

Na Vianoce mi Ježiško doniesol knižku s názvom "Max, naprojektovaný chalan z predmestia". Teda kúpil som si ju po sv. omši v pastoračnej miestnosti nášho kostola, kde za ňu smerom k mladej katechétke birmovancov Simone zaagitovala predávajúca pani asi takto: "To si musíš kúpiť! To by mal prečítať každý birmovanec, aj ten čo ich pripravuje!" Veľmi ma to zaujalo, tak som vzal knihu do rúk a na zadnej strane som si prečítal prvé slová " Antikoncepcia, kondómy, potrat a umelé oplodnenie..." Viac mi treba nebolo, zaujímalo ma, ako autorka spracovala tieto ťažké témy do románu pre mladých. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.