Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. december 2019

Tak sa zamýšľam...

... pri 4 horiacich sviečkach na adventnom venci. Je tento krátky príbeh aj o mne?
Tak sa zamýšľam...

Istý cestovateľ sa vybral na expedíciu do ďalekej krajiny, aby tam v amazonských pralesoch hľadal údajné ložiská ropy.  Na nosenie svojej batožiny si najal domorodých chlapov. 

Prvý deň cestovateľ nasadil rýchle tempo, a domorodí muži kráčali rezko za nim. 

Druhy deň sa cestovateľ tiež náhlil, a nosiči batožiny vytrvalo za nim.

Treti deň domorodí chlapi zastali a nechceli sa ani pohnúť. Nepreriekli ani slovka. Cestovateľ im vysvetľoval, gestikuloval, motivoval, ... ale márne. Pochopil, že tento deň sa chlapi nepohnú z miesta. Šéf domorodcov mu to napokon vysvetlil : " Nejde to, aby teraz šli ďalej. Prvé dva dni sa náhlili za vami, ale ich duše nestíhali. Chlapi teraz čakajú, kým ich dobehnú ich vlastné duše . "

Koniec príbehu.

Počkaj ma, som tvoja duša! Zdieľať

Môže sa to stať aj nám? Že ujdeme svojej duši, že sa jej stratíme? Bežíme ďalej bez duše alebo na ňu počkáme? 

Inzercia

Denne zvládame množstvo činností, úloh, povinností a práce. Venujeme sa prevažne iným, a často na seba zabúdame. Ak si na seba spomenieme, tak venujeme svojmu telu podstatne viac pozornosti ako svojej duši. A pritom všetko v našom živote začína a končí práve v nás, v našej duši, v našom citovom a myšlienkovom rozpoložení.

Už ste sa niekedy cítili ako bez duše?  Zdieľať

Nájdime si obrazne alebo aj reálne svoju lavičku a počkajme na svoju dušu. Teraz je na to vhodný čas.  Zlaďme sa so svojou dušou. Všetko sa v našom živote deje podľa toho, ako my cítime samého seba. Ak sme spokojní a šťastní hlboko v našom vnútri, aj ľudia a okolnosti okolo nás sú pozitívne. 

Nebojme sa stretnutia s vlastnou dušou. Zdieľať

O dnešnej dobe často počúvame, že je plná stresu, nepokoja, že je príliš egoistická, materialistická, necitlivá, hrubá,.... Ja si myslím, že je taká, akú si ju vytvárame. Keď vytvárame stres - máme ho, keď vytvárame pokoj - máme ho, keď klameme - žijeme v klamstve, keď sa nepočúvame - nedozvieme sa, keď nevieme riešiť konflikty - žijeme v ich stálom tlaku, keď je našou prioritou iba materiálno - nikdy nebudeme mať dosť, ...

Požehnané vianočné sviatky všetkým čitateľom želá 

Dodka

Som mediátor + kresťanský kouč. Pomáham ľuďom pomôcť si. Je nemožné žiť bez konfliktov - je rozumné naučiť sa ich zvládať. Som autorkou populárno-náučných kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme = o zvládaní konfliktov je moja kniha "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a o odpustení je moja knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Niečo aj zo súkromia? Manželka, matka, babka. Viac info na mojom webe www.dodkadanova.sk.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Keď na Vianoce hľadáme "to niečo"

Keď na Vianoce hľadáme "to niečo"

Som bez pochyby Auparková pipka, ale pokiaľ ide o Vianoce, obchodnému domu sa radšej vyhnem. Včera som však nemala na výber - bolo potrebné kúpiť ešte jeden zabudnutý dar. Domov som sa vracala síce s nádherným balíčkom, no v stave mentálneho kolapsu. Lebo atmosféra v Aupíku* bola mierne povedané psychotická. Situáciu vhodne doplnil monológ taxikára: „Na darčeky som minul päťtisíc. Viem, že to nie je normálne. Ale my sme divná rodina. Našťastie viem, že aj ja dostanem veľa. Tento rok elektróny a poriadne naložené – za tri šesto!“