Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
20. december 2019

SMER kašle na nenarodených, ide im o prerozdelenie našich peňazí

Za 12 rokov svojej vlády sa už predviedli. Ani Istanbulský dohovor nepochovajú.
SMER kašle na nenarodených, ide im o prerozdelenie našich peňazí

Mnohé etické témy, v ktorých sa vedú tzv. kultúrne vojny, sú pre prevažne socialistické strany /hoci také môžu byť aj konzervatívne orientované/ na Západe ale aj u nás len účinnou zásterkou pre prerozdeľovanie spoločného majetku. Teda majetku ukradnutého občanom v daniach – tie sú totiž nie dobrovoľne platené, ale doslova výpalníctvom. Ak nezaplatíte, hrozí vám väzenie, ak sa dáte na odpor či útek pri zatknutí, budú po vás rovno strieľať.

 

Tento veľký balík peňazí daňovníkov a ešte aj prístup k ohromným pôžičkám otvára príležitosti aj pre tých, čo sú v biznise a sú ochotní pomôcť za protislužbu politikom k osobnému obohateniu už počas politickej kariéry či po nej /v Amerike, či inde sa tomu ani nehovorí korupcia, ale legálny lobbing, revolvingové dvere a pod./. A ohlúpnutý občan, ktorý pol výplaty odvádza štátu, ešte bude výpalníkov aj voliť, hoci denne počuje o ich aktivitách na sebaobohatenie. Ak nebude voliť on, zahlasujú voliči, ktorých si socialistické strany kupujú príspevkami od štátu.

 

Obávam sa, že pokiaľ sa nepoukáže na ohromný problém krádeže prostredníctvom zdanenia, tak sa v téme ochrany života neposunieme ani o krok ďalej. Vždy tu budú totiž takí, dokonca aj kresťania, ktorým aj omrvinky zalepia oči a budú chcieť politikov, ktorým prehliadnu aj elementárnu morálku. A práve títo naši zadlžovači, budovači sociálnych sieti či socializovaného zdravotníctva budú už časom navrhovať socialistické riešenia pre nimi vytvorené problémy – zbavovaním sa ďalších - starých, chorých, postihnutých. Postupne si prídu aj po nás, ak sa nepostavíme na obranu tých najslabších teraz. Vidíme, ako sa to na nás plazí zo Západu.

 

Jadrom Smeru je tiež socialistická ideológia, hoci niektorí členovia sa netaja obdivom dokonca komunizmu. Komunisti boli prví, ktorí zaviedli legálne potraty vo svete a neskôr to boli socialistické strany, ktoré ich presadili v Západnej Európe. Tie isté strany dnes presadzujú v Európe genderizmus, eutanáziu, potratové tabletky, atď. Áno, aby sme nezabudli ešte aj to Smeru, potratové tabletky tu boli potichu schválené práve za ich vlády a až na veľký odpor a kritikmi medializovaný jasný rozpor s legislatívou, ktorá dovoľuje umelý potrat len v zdravotníckom zariadení, tabletky na potrat doma napokon uvedené na trh neboli.

 

Inzercia

Za 12 rokov vlády Smeru - ich stretávania sa s biskupmi, verejnej diskusie o potrate, lobbovania prolifermi, návrhov a iniciatív, táto socialistická strana nebola naposledy ochotná podporiť ani len najmenšiu bezvýznamnú zmenu na ochranu života, ktorú predjednal a predložil jej koaličný partner SNS. Čo nám za tie roky predviedli, bol však stále boj za potraty: schválenie potratovej tabletky, zavedenie pro-potratového poučenia pre ženy pred umelým potratom ministerom Rašim vo vyhláške /minister Raši sa dokonca pokúsi následne iným návrhom zákona zrušiť zákonné poučenie pred potratom a súhlas rodiča s potratom nedospelej ako i 48 hodinovú lehotu na rozmyslenie/ odmietnutie publikovať zoznam organizácií pomáhajúcim tehotným v kríze na webstránke ministestva zdravotníctva, ako im ustanoval zákon spred 10 rokov, ešte pred rokom blokovanie rozpravy a hlasovania o potratovom zákone...

e

Nepodporili ani len nič nezakazujúci návrh poslanca OĽANO Mareka Krajčiho, za ktorý dokonca hlasovala celá prítomná SaS /lebo sú za zrušenie potratov zdarma a zlepšenie pomoci ženám pri utajenom pôrode/, hoci SNS väčšinovo zlyhala a tento návrh zákona nepodporila – vtedy neprešiel kvôli nim o jeden hlas. No a už vôbec nemali záujem podporiť návrhy Milana Krajniaka zo Smer rodina, či Mariána Kotlebu z ĽSNS, ktoré len znižovali hranicu legálnosti potratu na žiadosť. Samozrejme, najreštriktívnejší návrh Richarda Vašečku im nevoňal. Mali veľa možností a ešte i tá najslabšia im bola proti vôli. Návrhy potopili potichu bez udania dôvodu, zákerne až diabolsky.

 

Toto je mentalita necitlivosti v Smere, kde nemajú žiadnu empatiu /len na príliš málo výnimiek/ s nevinnými nenarodenými deťmi, ani s tehotnými matkami, ktoré sa ocitnú v krízovej situácii. Ony potrebujú podporu okolia, nie aby sa na nich ich okolie vykašľalo a poslalo ich si to legálne vyriešiť… To je egoizmus a bezohľadnosť k ženám! Smeru nejde o ženy, to vieme už dávno, že karafiátmi si len lacno kupujú hlasy tých naivnejších. Ak Smer nemá morálne zábrany v zabíjaní nenarodených detí, nejaké morálne zábrany či výčitky v ostatných oblastiach?

 

Niektorí kresťania k nim hľadia ako ku spasiteľom Slovenska, lebo ho vraj ochránia pred Istanbulským dohovorom. Už vyše polroka predvádzajú len tančeky a tie budú vrcholiť pred voľbami /tak ako začali pred prezidentským voľbami/. Teraz sa tohto problému už definitívne zbavili tým, že to hodili na prezidentku. Tá sa pravdepodobne vyhovorí, že si počká na nový parlament a ktovie, čo si ešte vypočujeme. Smerovanie Smeru je jasné, hlási sa k Socialistickej internationále a k hodnotám Európskej socialistickej strany, ktorá najviac pretláča Istanbulsky dohovor. Europoslanci Smeru stále hlasujú za LGBTI agendu, hoci doma sa Smer tvári akoby to nebola pravda. Tu totiž musia hrať svoje divadielko na pseudokresťanského, socialisticky mysliaceho voliča a hrajú ho dobre.

Odporúčame

Blog
O koncesionárskych poplatkoch

O koncesionárskych poplatkoch

Pred viac ako desiatimi rokmi som sa oženil a s mojou manželkou sme sa vtedy rozhodli, že budeme žiť bez televízie. Nechýba nám. Čím viac času sme bez televízora, tým viac sa utvrdzujem v tom, že to bolo dobré rozhodnutie. Zaujímavé je, že keď niekde poviem, že nemáme televízor, veľa ľudí mi povie, ako je nám dobre. Je nám dobre.

Blog
Slovenská lipa rastie vo Vatikáne 25 rokov

Slovenská lipa rastie vo Vatikáne 25 rokov

17.decembra 1994 na námestí Svätého Petra ticho stál 35-metrový smrek zo Zázrivej, dar Slovenska Jánovi Pavlovi II. Spomedzi 30 kandidátov Slovensko dostalo ako prvé z postsocialistických krajín privilégium darovať vianočný strom. Okrem 130 ročného smreka Slováci darovali Vatikánu aj 40 borovíc. Ku každej Oravčania pridali list s balíkom ozdôb. Poslali aj tri lipky na zasadenie: do Vatikánskych záhrad, kardinálovi Tomkovi a do Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.