Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. december 2019

Výzva: Adventné S-O-S

Cez víkend sme zapálili tretiu sviecu a vstúpili do druhej časti adventu. Tento, pre väčšinu z nás radostný, čas vianočný, však mnohí prežívajú osamote.
Výzva: Adventné S-O-S

             Nie preto, že sa tak rozhodli, ale preto, že tí, pre ktorých žili, na nich zabudli, alebo už odišli. Buďme vnímaví na takýchto ľudí vo svojom okolí.  Celkom iste poteší, keď si ich všimnete aspoň vy.

        Keď sa budete naháňať za darčekmi, skúste, hoc i taký úplne maličký, pripraviť aj pre nich a dajte aj im šancu prežiť Vianoce, sviatky lásky...     

PS: O pôste sa hovorí, že ak to, čo pôstom ušetríš zostane v dome, tak to nebol pôst. Myslím, že tak je to aj s Vianocami a atmosférou, ktorú dokážu vytvoriť. Bola by to veľká škoda, keby to zostalo len u vás doma. Vianoce sú aj o radosti. Vraj radosť rozdávaním rastie. Tak aj Vám a celej vašej rodine a  aj vašim priateľom prajem : Radostné Vianoce , sviatky pokoja a lásky!

Inzercia

Ak po modlitbe pred jedlom nenasleduje jedlo, tak je niečo zle a sme hladní. Nestačí sa len modliť, ale najmä byť aktívny. Láskou zapálený človek nemôže ostať neaktívny. Ak nie je kvasom, tak je trkvasom. Odmietam prijať podsúvanú pravdu, a kriticky ju skúmam. Ak mám možnosť ozvem sa. Píšem o viere, láske, priateľstve, motivácii, pravde i politike.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Iluzionista

Iluzionista

Ako malé dieťa ma veľmi zaujímali vystúpenia kúzelníka Davida Copprerfielda. Jeho ilúzie boli veľmi pôsobivé a jeho schopnosť odpútať pozornosť od toho, čo naozaj robí, dostávala davy do vytrženia. Malých i veľkých dostával do stavu, že naozaj neboli schopní odlíšiť ilúziu od reality aj dávno po skončení predstavenia. Myslím, že odvtedy tento stav u veľkého množstva ľudí pretrváva dodnes. Zmena je len v tom, že to množstvo iluzionistov sa rozrástlo. Možno sú to len učni majstra ilúzie, ale ilúzie sú takmer majstrovské. Netrénované oko ich ťažko odhalí. Je to niečo podobné, ako keď si predstavíte bielu farbu a nahlas si hovoriac biela, biela, biela, biela, biela, rýchlo odpoviete na otázku, že čo pije krava? Ak ste si odpovedali, že mlieko, tak sa netrápte, je to totiž normálne a našťastie to nemá následky pre vás, ani pre ľudí okolo vás. V tomto type ilúzie sa topíme takmer celý deň, po celý náš život. A nemyslím tým len reklamy na najlepší a najdokonalejší výrobok, či službu. Ak si vyberiete druhý najlepší výrobok, tak vás to až tak mrzieť nemusí, lebo aj ten bol do nedávna ten najlepší a lepší ako konkurencia. Teraz je na trhu lepší. Nevadí! Pozrite si výrobcu. Najpravdepodobnejšie bude ten istý a len vytvoril ilúziu, že tento výrobok je ten lepší. Volá sa to sebakanibalizácia. Nakoľko výrobca, či majiteľ značky je ten istý, tak opäť na vás zarobil ten istý človek.