Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. december 2019

Socha zodpovednosti a Šikmý postoj v Pise

Najväčší súčasný básnik futurizmu Andrej Danko, alebo srbsky Oknad Jerdna – ako chcete, raz spomenul pamätné „horúce gaštany zodpovednosti“. V tomto blogu si na ne posvietime, takže buďte v strehu! Hlboké úvahy a analýzy nad týmito nedopečenými gaštanmi môžu spôsobovať závraty a halucinácie, najmä ak ste si dali do kapustnice iné huby ako dubáky.
Socha zodpovednosti a Šikmý postoj v Pise

Z gurmánskeho hľadiska sa vyjadrujem k horúcim gaštanom obdivne, pretože ich mám od srdca rád. Sú takým nenápadným superjedlom, ktoré sa nachádza v našich žalúdkoch už po tisíce rokov. Zvykli sme si na gaštany. Nemáme s nimi problém. Sú sladké a dokážu zasýtiť. Som si istý, že raz budeme mať tieto poctivé jedlé gaštany zakorenené aj v našej ústave.

Američanom darovali kedysi dávno Francúzi Sochu slobody. Je veľká a má širokú panvu, a hoci nemá zmysel pre humor, je poctivou atrakciou a filmovou kulisou pri kvalitných katastrofách.

A ja sa pýtam, kde má Amerika Sochu zodpovednosti? Napriek tomu, že je sloboda krásna, bez zodpovednosti nemá význam. Bodka.

Situácia v Amerike a Európe totiž vyzerá presne tak. Ľudia vyvrátia krky a pozerajú sa iba na slobodu a Slobodu – naozaj doslova! Len málokoho trápi, že táto jedna jediná socha Ameriku ani Európu nezachráni, čo ukazuje aj súčasná situácia vo svete.

Sloboda bez zodpovednosti sa môže ľahko stať anarchiou a zase raz totalitou. O zodpovednosti, hoci je slobode prinajmenšom na roveň, sa veľa nehovorí. Možno každého vystraší už len to slovo... a že by sme jej postavili sochu? V žiadnom prípade!

Aspoň jedno je jasné. Už vieme, ako by taká socha vyzerala: sedela by (ako Marián Kočner) na ruskom medveďovi (koniec slovenskej rusofílie), v jednej ruke by pevne zvierala uzdu (aby sme sa nebáli ruských tankov) a v druhej by niesla obrovskú misu s práve dopečenými gaštanmi (Dankove gaštany zodpovednosti). Z nich by stúpala k oblohe para (smerom do neba, ale bez Smeru). Vo vlasoch by mala talianske vlajočky, hlavne tie zo Sicílie a Neapolu (znak spolupráce), ale boli by otočené naopak – koniec spolupráce. A akýže by mala krk! Dlhočizný. Proste by mala opačné miery ako Fico.

Bola by to vysoká štíhla brunetka (len nie Mária Trošková), ktorá neznáša futbalové štadióny a daňové podvody. Na opasku by mala pripnutý prázdny mešec peňazí, aby nám pripomínal, koľko zostane v rozpočte peňazí po jeho rozkrádaní. Prázdny mešec by tiež symbolizoval výšku slovenského dôchodku a zároveň výšku vypočítanej čistej mzdy Slovákov po jej zdanení.

Inzercia

Táto Socha zodpovednosti by sa zvedavými, doširoka otvorenými očami upierala na východ Slovenska, kde údajne nič, ale vôbec nič nie je. Postavili by ju v Nitre, lebo tam som dlho býval. Rád by som sa tam na ňu chodil pozerať a popíjať pri jej medenej papuči čaj. Nesladený, samozrejme.

Sochu slobody by sme mohli postaviť tiež, ale musela by byť menšia, aby už ľudia nemali pocit, že majú na všetko právo, no žiadnu povinnosť.

Práve preto vám želám veselé vianočné súsošie!

Tu nájdete odkaz na Dankove horúce gaštany zodpovednosti:

https://www.youtube.com/watch?v=bnT7RtygTt0

Slovami zakladateľa platformy London Real: „Nemusím súhlasiť s tým, čo hovoríš, ale až na smrť budem bojovať za právo, aby si to mohol povedať.“ Brian Rose, David Icke či Alex Jones pravidelne lámu Matrix, do ktorého sme sa narodili, na kusy. K týmto cenzurovaným majstrom chcem prispieť svojou troškou aj ja, pretože vidím to, čo oni. Ľudia majú priveľkú cenu, aby sa celý život zhypnotizovane pozerali svojim A. I. otrokárom do jedného oka. Zobúdzajme sa navzájom z tohto televízneho a rádiového sna. Do not TELL us your VISION, TELEVISION!

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Kolobeh sériového kresťana

Kolobeh sériového kresťana

Máte pocit, že ste sa stali súčasťou automatizácie? Sem-tam sa pod vami chveje zem, vyzerá ako z gumy a pohybuje sa? Možno stojíte na montážnej linke. Pozrite sa radšej dohora a potom dodola. Oba pohľady sú totiž dôležité. Do zrkadla sa radšej vôbec nepozerajte – ak trpíte spektrofóbiou.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.