Pracujeme na vlastnej záhube ?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pracujeme na vlastnej záhube ?

Adventné dni nás vedú k zamysleniu nad tým čo sa deje. Ako minulosť dobehla nás, tak to čo robíme ovplyvní našich potomkov. Ako skončí náš národ ak sa nespamätáme ?

Neveriaci sa iste pozastavujú nad katolíckym sviatkom „Nepoškvrneného počatia Panny Márie“, matky Ježiša Krista, ktorý práve v týchto dňoch slávime v našich kostoloch.  V tejto súvislosti je tiež dôležité hovoriť aj o dedičnom hriechu, ktorým trpia všetci ľudia. Málokto si uvedomuje hlboké humanizačné posolstvo takéhoto ponímania sveta.

Vývoj ľudského poznania mnohé veci zo Svätého písma dáva do nového svetla. Genetické výskumy a skúmanie ľudského DNA odkrýva, že minulosť ľudí je pre nich oveľa dôležitejšia, ako sme si mysleli.

V našej mladosti v druhej polovici 20. storočia bola v ateistickom svete predstava, že všetko vieme ovplyvniť počas svojho života a minulosť sa nás netýka. Nik sa nezaoberal históriou svojho rodu, likvidovalo sa všetko, čo sa týkalo minulosti. Preto sa mnohí ľudia čudovali keď ich dobehli hriechy ich rodičov, starých rodičov a predkov z dávnej minulosti. Jednoducho nemožno sa správať bez následkov tak, ako sa to hovorilo v Písme aj o Adamovi a Eve. Veda preukázala, že hriechy našich predkov sa podpísali na našej genetickej výbave, s ktorou musíme žiť.

To sa samozrejme týka aj nášho správania sa a životosprávy, ktorá sa zase podpíše na genetickej výbave našich detí a ich potomkov. Nechcem sa zaoberať všetkými s tým súvisiacimi aspektmi, lebo súčasná ponuka, čo ničí naše zdravie, ako telesné tak aj duševné, je oproti minulosti nekonečne väčšia. Dovolím si upozorniť iba na jednu.

Z nekonečnou ľahkosťou, aj medzi liberálnymi kresťanmi sa hodnotí stav - nazvime to v oblasti „sexuálneho a reprodukčného zdravia“. Vyšlo to najavo v diskusiách pri zmenách týkajúcich sa zákonov súvisiacich s umelými potratmi.

Zľahčovala sa dôležitosť riešenia tejto problematiky pre údajne klesanie počtu umelých potratov oproti minulosti. Zabúda sa však, že potraty sa v súčasnosti okrem tých fyzických, ktoré sú registrované, realizujú aj ďalšími spôsobmi, ako sú „tabletky PO“, alebo aj pokútne predávanými chemickými prípravkami vyvolávajúcimi potraty.  Dokonca MUDr. Záhumenský vo svojom vystúpení takémuto spôsobu potratov robil intenzívnu reklamu, ako údajne o potratoch s menšími následkami na zdravie žien. Možno čiastočne fyzického, duševné ho ako liberála, zrejme nezaujíma. Keby sa takto spočítali všetky umelé potraty, čiže nielen fyzické, ale aj chemické, tak by určite čísla boli oveľa vyššie, ako kedykoľvek v minulosti. Takéto správanie ľudí musí nechať vážne následky na budúcich generáciách.

Druhým vážnym zásahom do zdravia žien na Slovensku je používaná antikoncepcia. Dnes je už verejným tajomstvom, že hormonálna antikoncepcia má katastrofálne následky dokonca nielen na zdravie žien, ale po vylučovaní týchto látok , aj na životné prostredie. Keď k tomu prirátame zdraviu škodlivé látky, ktoré rôznym spôsobom často aj nevedomky dostáva každý do svojho tela, tak sa nemôžeme čudovať, že dnes už batoľatá trpia ochoreniami, ako sú rakovina a rôzne tzv. civilizačne choroby.

Takže Slovensko nielen, že zahubilo 1,4 milióna detí umelými potratmi, ale pre dôsledky umelých potratov, škodlivej antikoncepcie a iných škodlivín, ktoré sa dostávajú do tiel našich žien sa ničí aj genetická výbava nasledujúcich generácií Slovákov a ostatných obyvateľov žijúcich v našej vlasti.

Preto zastavenie vraždenia nenarodených detí a vytvorenie podmienok pre zabezpečenie zdravia našich ľudí je jedna z kľúčových úloh, ktoré treba riešiť pre zachovanie nášho národa.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo