Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. december 2019

Pozvánka: Cesta z nevoľníctva

Pozvánka: Cesta z nevoľníctva

Chcel by som urobiť menšiu reklamu konferencii s názvom Cesta z nevoľníctva, ktorá sa uskutoční túto sobotu 7.12. v Bratislave na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK, Mlynské luhy 4. Konferencia sa bude dotýkať témy Nežnej revolúcie a jej názov je inšpirovaný knihou F. A. Hayeka (Cesta do nevoľníctva). 

Ak vám trochu záleží na slobode a máte čas, zastavte sa. Myslím si, že program ponúka viaceré zaujímavé prednášky. Sloboda nie je niečo, čo keď raz získame, tak už o to nemôžeme prísť. Skôr je to niečo, o čo sa treba neustále starať. Mám pocit, že priveľa ľudí žije v presvedčení, že žijeme v najlepšom možnom systéme, v ktorom síce treba odstraňovať chybyčky krásy, ale viacmenej nehrozí žiadne riziko nejakej tyranickej vlády v budúcnosti. A toto je podľa mňa veľmi naivný pohľad na svet, hlavne ak sa pozrieme na históriu ľudstva a ostatných režimov.


Registrácia (vstup zdarma): https://www.esflconferences.org/event/slovakia/

Inzercia

Mám rád slobodu. Mám rád kresťanskú vieru a tradíciu a verím, že sa tieto veci nevylučujú. Chcel by som preto o nich písať a aspoň trochu prispieť k dielu kresťanských mysliteľov ako Michael Novak (jeho myšlienky ovplyvnili pápeža Jána Pavla II. pri písaní sociálnej encykliky Centesimus annus) alebo Robert Sirico (prezident Acton Institute), ktorí presadzovali myšlienky slobody a voľného trhu. Budem vďačný za vaše postrehy a spätnú väzbu, keďže som zrejme ešte nedosiahol dokonalosť a môžem sa v mnohých veciach mýliť.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Skutky a nie reči sú smerodajné

Skutky a nie reči sú smerodajné

Novela zákona znižujúca umelé potraty, ako test ideových postojov poslancov. Dnes poznáme menovite kto je z terajších poslancov na akých pozíciách. Teraz je čas kedy každý volič môže svojim hlasom ovplyvniť, aby nový parlament vedel riešiť fundamentálne otázky života Slovenska.

Blog
Misie = zbieranie peňazí?

Misie = zbieranie peňazí?

Pred rokom a pol som začal moju službu pre Pápežské misijné diela a mal som veľa otáznikov a obáv. Nikdy som nebol na misiách v ďalekých krajinách. Prečo mám viesť organizáciu, ktorá ma zbierať peniaze pre misie? Mal som dojem, že celá organizácia je len o tom.