Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. december 2019

Skutky a nie reči sú smerodajné

Novela zákona znižujúca umelé potraty, ako test ideových postojov poslancov. Dnes poznáme menovite kto je z terajších poslancov na akých pozíciách. Teraz je čas kedy každý volič môže svojim hlasom ovplyvniť, aby nový parlament vedel riešiť fundamentálne otázky života Slovenska.
Skutky a nie reči sú smerodajné

Hlasovanie o novele zákona č.576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, ktorou sa malo pomôcť mamičkám pri rozhodovaní o umelom potrate bol v parlamente odmietnutý. Ukázal nám však ako sa správajú nie len jednotliví poslanci, ale aj celé poslanecké kluby. Z hlasovania poslancov by malo byť každému kresťanovi jasné, ktorému z nich svoj hlas v nadchádzajúcich voľbách nesmie dať, lebo obhajuje kultúru smrti https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=43555

Z hlasovania poslaneckých klubov zase vyplýva, kde je aj určitá disciplína, ktorá je tiež pri presadzovaní dôležitých vecí rozhodujúca. Novelu stopercentne podporili poslanci klubu ĽSNS a nezaradení poslanci, ktorí sa hlásia ku KDH.  Predkladateľom návrhu zo SNS sa nepodarila zabezpečiť podpora dvoch hlasov. Ku konzervatívnym hodnotám hlásiace sa OĽANO za 6/4 nepodporili a Sme rodina za 5/4 nepodporili. Čiže ich spoľahlivosť je nízka.

Liberáli jednoznačne hlasovali tak, že novelu nepodporili a to buď tým, že hlasovali proti, alebo sa zdržali hlasovania. Okrem SAS, ktorí novelu jednoznačne nepodporili, ostatní sú členmi iných strán, ktoré hlasovali aj pre aj proti.  SMER za 15/33 nepodporili a Most za 3/6 nepodporili. Nezaradení poslanci sú z rôznych táborov. Tí čo sa hlásia k liberálom, jednoznačne novelu zákona nepodporili.

Čo nás však čaká v novom parlamente po voľbách 29.februára budúceho roka.

Ak by sme za východisko zobrali prieskum verejnej mienky, ktorú vykonala agentúra Polis v mesiaci novembri  https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/532790-prieskum-volby-by-vyhral-smer-kiskova-strana-na-druhom-mieste/ tak by sme mohli prísť k nasledovným záverom. Podľa nej by rozloženie poslaneckých kresiel bolo nasledovné:

SMER              37

Za ľudí             20

PS-SPOLU       20

ĽSNS                20

OĽANO            13

SNS                  11

Inzercia

KDH                 11

SAS                    9

SME rodina      9

 

Konzervatívci  20 (ĽSNS) + 11 (SNS) + 9 (KDH) = 40 poslancov.

Liberáli      2O (PS-Spolu) + 9 (SAS)       =  29 poslancov

 

Z uvedeného vyplýva, že konzervatívci by v novom parlamente mohli mať prevahu nad liberálmi. Všetko však závisí od toho koľko a akých poslancov donesú strany, ako je SMER, Za ľudí, OĽANO, Sme rodina.

Teraz sa ešte nástojčivejšie ukáže dôležitosť preferenčných hlasov pri voľbách. U tých kandidátov, ktorí sa zúčastnili aj uvedeného hlasovania, by mohli mať voliči jasno. Nových kandidátov by sa však mali nástojčivo pýtať aké postoje zastávajú a ako budú hlasovať v parlamente o témach ako je zabíjanie nenarodených detí, manželstvá homosexuálov a ich adopcia detí, ochota prijímať migrantov z moslimských krajín, obmedzenie vlády oligarchov a pod.

Zodpovednosť každého voliča je veľká. Iste mnohí majú svoje obľúbené strany, ale stále je tu možnosť krúžkovaním vybrať tých, čo budú zárukou skutočne pozitívnej zmeny pomerov na Slovensku. Problémov, ktoré treba riešiť je mnoho. Dokážu to iba skutočne morálne bezúhonní a spoľahliví ľudia. A to je v našich rukách.

Odporúčame

Blog
Zázraky a ignoranstvo.     Sýty hladnému neverí.

Zázraky a ignoranstvo. Sýty hladnému neverí.

Poznajú bratislavskí úradníci a politici čím skutočne žije Slovensko ? Podiel slovenských potravín 38% je problémom aj možnosti získania príjmov pre našich ľudí. Chudoba ako dôsledok rozkradnutia štátu v tzv. privatizácii a pokračujúcej korupcii. Dokážu bratislavskí úradníci a politici riešiť problémy ? Bez zásadných zmien to určite nepôjde.

Blog
Misie = zbieranie peňazí?

Misie = zbieranie peňazí?

Pred rokom a pol som začal moju službu pre Pápežské misijné diela a mal som veľa otáznikov a obáv. Nikdy som nebol na misiách v ďalekých krajinách. Prečo mám viesť organizáciu, ktorá ma zbierať peniaze pre misie? Mal som dojem, že celá organizácia je len o tom.