Kampaň na blogu?

Považujem za spravodlivé aby politik, ktorý sa zúčastňuje predvolebnej kampane, platil za svoje príspevky.

Po zverejnení  obmedzenia pre politické blogy pred voľbami sa zosypali na Postoj radikálne výroky typu „cenzúra“, krátkozrakosť, obmedzenie slobody slova a podobne. A tiež zarezonovala ľútosť, že ani radoví členovia politických strán nebudú mať kde 3 mesiace blogovať.

Pred 6 rokmi som bol prítomný na diskusii novinárov počas Pochodu za život v Košiciach. Na otázku prečo nezaložia konzervatívne založení novinári denník, kde by sa prezentovali a obhajovali kresťanské hodnoty odpovedal Martin Hanus. V skratke sa vyjadril, že založiť nový denník nie je možné pre vysoké náklady a veľké existenčné riziko.

Napriek tomu sa neskôr odhodlala partia odvážlivcov a v roku 2015 vzniklo konzervatívne médium, ktoré vyplnilo prázdny priestor v prevažne liberálne orientovanom mediálnom prostredí. Dnes je Postoj rešpektovanou platformou a priestorom pre kritickú a otvorenú diskusiu. Jeho existencia je dnes ťažisková pre dialóg na pravej strane politického spektra.

Považujem preto za spravodlivé aby politik, ktorý sa zúčastňuje predvolebnej kampane, riadne platil za svoje príspevky. Akosi sme si zvykli, že všetko je zadarmo – vlaky, obedy... V štandardnej spoločnosti sa za každú službu platí – o to viac, keď ide o konzervatívne hodnoty.

Na záver poznámka – nemám v úmysle nikoho glorifikovať, ani nie som „akcionárom“ Postoja. Sám som tiež nedávno zvažoval zrušiť pravidelný príspevok pre nesúhlas s názormi niektorých redaktorov...

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo