Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. december 2019

Prečo kandidujem - KDH č.25

Teším sa na parlamentné voľby, v ktorých budem kandidovať na 25. mieste kandidátky Kresťanskodemokratického hnutia - KDH. Uchádzam sa o Váš hlas a odporúčam mnohé skvelé mená na kandidátke. 29.2.2020 máme koho voliť!
Prečo kandidujem - KDH č.25

Vo voľbách do NR SR je nutné vymeniť skorumpovanú vládu. Táto úplne stratila oprávnenie spravovať Slovensko. Vo voľbách ponúkneme dôveryhodnú alternatívu.

 

Rovnako treba voliť stranu a kandidátov, ktorí ponúkajú jednoznačnú ochranu života a ľudskej dôstojnosti od počatia po prirodzenú smrť.

 

Ponúkam svoje skúsenosti z oblasti ekonomiky a financií, najmä čo sa týka dôchodkov a financovania bývania. Som spoluzakladateľom portálu pre kresťanské rodiny www.zastolom.sk. Dlhodobo sa angažujem ako dobrovoľník aj v oblasti vzdelávania. Som šťastný, že na kandidátke je množstvo kandidátov, žien aj mužov, ktorí sú skutočnými osobnosťami.

 

Slovensko si zaslúži spravodlivú vládu, ktorá ochráni slobodu a prinesie bezpečnosť. Preto voličom ponúkam jednoznačné hodnoty:

 • Ochrana života od počatia po prirodzenú smrť
 • Ochrana politických slobôd Novembra 1989, vrátane náboženskej slobody a slobody prejavu
 • Dôraz na vonkajšiu aj vnútornú bezpečnosť krajiny
 • Dôraz na solidaritu so zraniteľnými spoluobčanmi
 • Dôraz na subsidiaritu, aby sa kompetencie vykonávali na správnej úrovni, ideálne už na úrovni rodiny. Ľudia majú právo aj na to, aby štát do ich životov nezasahoval prehnane, najmä v oblasti výchovy alebo podnikania.

 

Inzercia

Budem presadzovať

 • Záchranu Slovenska pred finančným krachom z dôvodu starnutia a pritom spravodlivé a udržateľné dôchodky. Implicitný dlh Slovenska sa len v priebehu posledných dvoch rokov strojnásobil na úroveň 388% HDP. Je najvyšší čas vážne to riešiť.
 • Ochranu života cez zákony pomáhajúce rodičom, obetiam násilia, ohrozeným ženám.
 • Ochranu života cez sprísňovanie umelých potratov, pretože ľudský život si zaslúži ochranu už od počatia a prípadný rozpor v právach matky a dieťaťa nie je nikdy spravodlivé riešiť usmrtením dieťaťa.
 • Ochranu života pred zákonmi prinášajúcimi eutanáziu.
 • Ochranu manželstva pre legislatívnymi ohrozeniami (napr. budem bojovať proti rozvodom dohodou).
 • Spravodlivosť pre rodičov, ktorí vychovávajú deti a napriek tomu platia plné odvody alebo nemajú dostatočne zohľadnenú starostlivosť o deti.
 • Právo rodičov vzdelávať svoje deti, odstránenie administratívnych prekážok pre domáce vzdelávanie, zrušenie plošne povinných škôlok.
 • Cielené zlepšenie 2.a 3.piliera dôchodkového zabezpečenia.
 • Jednoznačné prihlásenie sa k NATO v oblasti vonkajšej bezpečnosti.
 • Prebudenú európsku politiku bez spochybňovania členstva v EÚ s dôrazom na sebavedomé presadzovanie záujmov SR a dôsledný tlak na vládu SR, aby v Európe konala v súlade s inštrukciami NR SR
 • Zodpovedný prístup k životnému prostrediu, napr.otvorením diskusie o úlohe organizácií spravujúcich štátne lesy alebo zameraním sa na ochranu zdrojov pitnej vody a zadržiavanie vody v krajine.
 • Zľahčenie prístupu samospráv a družstiev k programom na podporu nájomného bývania pre nízkopríjmové domácnosti (bez možnosti odkúpiť byt) a obnovu družstevného bývania (táto forma vedie k vlastníctvu bytu, ale nevyžaduje hypotéku).
 • Rozšírenie 2% dane na 5% pre charitatívne projekty neziskových organizácií, ktoré pracujú so zraniteľnými skupinami v rámci komunity (napr. lokálne charity).
 • Spravodlivosť pre obete totalitných režimov, najmä zadosťučinenie pre obete komunistického prenasledovania

Ďakujem za podporu a zdieľanie oznámenia. Rád zodpoviem prípadné otázky v diskusii pod blogom.

 

S úctou

 

Marcel Mikolášik

 

P.S. Nech sa páči, prečítajte si aj volebný program KDH "REŠTART. Nádej pre Slovensko"

Inzercia

Mám takmer 40 rokov, som manžel a otec 4 detí. Som ekonóm so zameraním na financie a dôchodky, ktoré sú mojou hlavnou odbornosťou. S manželkou som spoluzakladateľom portálu pre kresťanské rodiny ZASTOLOM.SK Snažíme sa sprevádzať rodiny na ceste viery.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Dôchodky treba opraviť poriadne

Dôchodky treba opraviť poriadne

V aktuálnej politickej diskusii pred parlamentnými voľbami sa oprašujú mnohé recepty na zásadné reformy. Budú aj potrebné. Nedávno napríklad parlamentom prešiel dokonca ústavný zákona o strope dôchodkového veku, ktorý povedie k ešte väčším finančným problémom Sociálnej poisťovne. Ak chceme dôchodky bez rizika štátneho krachu gréckou či argentínskou cestou, treba novú dohodu medzi generáciami. Ideálne je nadviazať odvody na počet detí. Rodičia si zaslúžia dostať výhody už počas výchovy detí, pretože je to spravodlivé. Kto chce čakať 40 rokov, keď zvýšené výdavky má už teraz? Okrem spravodlivosti tak môžeme dosiahnuť aj finančnú stabilitu dôchodkov a teda udržateľnosť.

Blog
Cenzúra

Cenzúra

Na Slovensku žijú mnohí, ktorí sa pamätajú na časy, keď nemohli publikovať svoje názory, alebo keď za tieto názory boli dokonca prenasledovaní. Redakcia denníku POSTOJ sa nepochopiteľne vracia na časovej osi smerom späť k cenzúre politických názorov.