Bulvár víťazí nad zdravým rozumom.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Bulvár víťazí nad zdravým rozumom.

Vážne správy sú politikmi a novinármi ignorované. Namiesto toho pozornosť ľudí sústreďujú na pseudoproblémy. Vážne problémy sú riešiteľné, iba treba chcieť.

V týchto dňoch prebehla médiami informácia, že generálny riaditeľ  Sociálnej poisťovne Ľubomír Vážny povedal, že na v parlamente  schválené zvýšenie dôchodkov nie sú peniaze. Parlament totiž schválil zvýšenie dôchodkov pre tých čo odpracovali viac ako 30 a 40 rokov a mali dôchodky na úrovni cca 250 eur až do 400 eur.  Zvýšenie by malo byť o cca 50 eur mesačne. Táto skutočnosť sa týka cca 280 tisíc dôchodcov. Pritom nízke dôchodky, z ktorých sa nedá vyžiť má okolo 800 tisíc dôchodcov.

Druhá taká vážna informácia, ktorá prebehla bez povšimnutia médiami bola, že na Slovensku z 5,5 milióna obyvateľov je v exekúcii 1,1 milióna čiže 20% obyvateľov.

Pani Kusá, známa sociologička, ktorá má množstvo zodpovedne vykonaných prieskumov hovorila v TV tiež o tom, že dokonca na Slovensku sa stretávame aj v prípade pracujúcich ľudí, že sú pod hranicou chudoby. Okrem uvedených skupín obyvateľstva sa to týka najmä mladých viacdetných rodín.

S čím sa však zaoberajú naše televízie a rozhlasové stanice, noviny a časopisy ako aj mnohí politici ?

Najdôležitejšou témou je čo si písali Kočner so Zsuzsovou. Všimnite si však ako už stíchlo, že najvážnejší problém, ktorý z toho vyplynul je, že sa odkryla katastrofálna situácia v súdnictve, prokuratúre a polícii.

Teraz sa najviac zabávajú na tom koho na vrchole štátu nazvali pohlavným orgánom, komentovali ich názvom nejakej sexuálnej aktivity, alebo názvom nejakého zvieratka ako napríklad „opička“.

To, že takí experti sa nachádzajú na mnohých miestach nášho štátu a že to nie je problém iba bratislavských papalášov, o tom sa mlčí. Veď ako ináč by sa dali zamiesť pod koberec podvody pri poberaní dotácií na betónové parkoviska, namiesto na ornú pôdu. A takých príkladov rôzneho druhu podvodov okrem Michaloviec, by ľudia vedeli pomenovať po celom Slovensku.

Druhou „najdôležitejšou“ témou sú tzv. „registrované partnerstvá“. Milión ľudí v exekúcií a viac ako milión ľudí žijúcich v chudobe je predsa nič. Treba riešiť niekoľko tisíc ľudí, ktorí sú údajne ukrivdení, lebo nemôžu uzavrieť klasické manželstvá, ktoré normálne uzatvára muž so ženou.  Údajne pohlaví je podľa LGBTI najmenej 70 a tak aj pre nich treba vytvoriť možnosť manželstva, lebo sa zničia ich ľudské práva. Naši liberáli to považujú za tak dôležitú tému, že o tom diskutovali celé leto a teraz si to dali do programu, ako jednu z prvých tém, ktoré budú riešiť po ich zvolení v NR SR. Diskutuje o tom i predseda SAS Sulík, ktorí to majú v programe, s predsedom ĽSNS Kotlebom v relácii Na telo https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=WmWnd4OcuDY&feature=emb_logo

 Ďalším mimoriadne „vážnym“ problémom je že nejaký pán Naď sa pokúšal zistiť niečo o dvojitom agentovi žijúcom v Anglicku https://www.cas.sk/clanok/912688/politik-olano-jaroslav-nad-na-vysluchu-naka-vyzradil-tajne-info-o-agentovi-skripalovi/ .  Pritom sa diskutuje, že v jednej slovenskej spravodajskej službe sa strašne veľa zarába, lebo jej šéfstvo má obrovské majetky. Nikomu však nie je divné, že taký malý štát ako je Slovensko, má tak ako USA dve spravodajské služby, nielen civilnú, ale aj vojenskú a ešte s obrovskými finančnými rozpočtami na činnosť. Preto je záhada, ako im mohlo uniknúť toľko nešvárov v polícii, prokuratúre a súdnictve, ktoré teraz prenikajú na verejnosť. Veď „goríl“ a „kočneriád“ je určite viac, ibaže o iných zatiaľ neprenikli na verejnosť nahrávky. Nebolo by dobré aspoň jednu z nich zrušiť ? Veď armádu aj tak nemáme, ak nepočítame tých pár tisíc vojakov, ktorí sú aj tak niekde v zahraničí.

Ušetrené peniaze by sme potom mohli použiť na riešenie skutočných problémov.

Jedným z nich je určite riešenie ľudí v exekúciách, ktorí sa tam ocitli pre chudobu a v dôsledku rôznych podvodov na nich zorganizovaných. Určite by ich oddlženie bolo spoločensky únosnejšie, ako oddlženie bánk, ktoré vzápätí spoly zadarmo naši politici predali do zahraničia a teraz tie svoje zisky odlievajú preč zo Slovenska, aby ich nemuseli zdaniť.

Druhým opatrením je plošné zvýšenie dôchodkov tým, čo sa zaslúžili o vybudovanie majetku, ktorý bol v privatizácii rozkradnutý. Zvýšenie by malo byť aspoň na úroveň minimálnej mzdy a nie žobráckych 300- 400 eur ako to teraz schválil parlament. Boli by sme iste zvedaví, ako by naši politici dokázali vyžiť z 10 eur na deň, ako to musia tí chudáci.

Tretím je radikálne zvýšenie detských prídavkov aspoň od úrovne 100eur  mesačne na dieťa  a príspevku pre rodiča starajúceho sa o maloleté deti, rovnako ako u dôchodkov, aspoň na úroveň minimálnej mzdy. Veď rodičia, ktorí zachraňujú Slovensko pred vymieraním by mohli byť za svoju prácu ocenení aspoň na úrovni najžobráckejšie platených profesií.

Keby sa urobil dôsledný audit spravovania štátu, tak by sa určite našlo dosť peňazí na riešenie problémov potrebných pre zlepšenie podmienok života všetkým ľudí na Slovensku, ktorí v súčasnosti žijú v chudobe.

Obr. Pixabay 

Viliam Oberhauser, KDŽP-Aliancia za Slovensko

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo