Aké nezmysly sľubuje voličom poslanec Kollár

Vlastne vôbec by som sa inak nezaujímal o túto tragikomickú postavičku bratislavských ulíc, keby sa táto téma nedotýkala bratislavského komunálu

Ale práve táto dlhodobá téma sa dokýka aj voličov, Slovákov, ktorý pravdepodobne ako jediný národ na svete, dokážu uveriť neskutočným, nezmyslom.

Poslanec Kollár, začal svoju predvolebnú kampaň veľkými heslami, ako postaví ľuďom tisíce bytov, najprv tým ktorých sa dotkla reštitúcia. Nebude to však za rok, ale postupne. Ale on ich postaví.

Tak trochu načrime do podnikania pána poslanca Borisa Kollára. Je to práve jeden z tých, ktorý s bývalou starostkou bratislavského Starého Mesta Miloslavou Zemkovou (ktorú inak ľudia prezývali Pozemková - iste tušíte prečo), "pripravili jeden projekt". Staré Mesto je majiteľom veľkej časti, pôvodne celej lukratívnej nehnuteľnosti na Hviezdoslavovom námestí 11, je to tá historická budova na rohu Hviezdoslavového námestia v susedstve Bibiany a Dómu sv. Martina.  Spomínaná nehnuteľnosť sú byty, v ktorých už pred rokom 1989 bývali, a doteraz bývajú ľudia. Takže na pohľad žiadny veľký problém, byty vo vlastníctve mestskej časti Starého Mesta zostanú v jej vlastníctve a sú dve možnosti: buď sa zmenia na najomné byty, ľudia tam zostanú alebo ich mestská časť pokúkne za primeranú cenu na odkúpenie dlhoročným nájomcom, tak ako to bratislavské samosprávy urobili v tisícoch prípadoch.

Nuž ale nestalo sa tak. Roku 1997 bola založená spoločnosť Hviezdoslavovo námestie 11 s.r.o. a tá sa akýmsi podivným zázrakom dostala k časti lukratívnej nehnuteľnosti. Sídlo firmy je našej starej známej adrese Leškova 5 ( čo je sídlo strany Sme rodina). Firma sa pôvodne volala FUN AIR, s.r.o. Pôvodným akcionárom bola spoločnosť FUN radio s.r.o. Ale už 28. 7. 2000 to sú priamo Boris Kollár a Miloslava Zemková. Tí sú oficiálne vo firme do 13. 4. 2007. Ďalšia zaujímavá poslava je aj Anna Gogová, ktorú do firmy pribrali 26. 6. 2004. Keďže jeho nevlastný brat sa volá Ľudovít Goga, vylučujem akúkoľvek náhodu.

Podotýkam, okolo spomínanej nehnuteľnosti sa v súčastnosti vedú dva súdne spory. Jeden na Okresnom súde Bratislava I. a druhý na Okresnom súde Prešov.

Poznámka k spoločnosti Hviezdoslavovo námestie 11. Zadĺženosť firmy je 130,59 percenta, tržby za rok 2018 - 7333 eur a zisk -3933. Dlhodobé záväzky firmy sú 336 113 eur a krátkodobé 330 eur. Stále to nie je také hrozné, firmy kde sa objavoval alebo objavuje Boris Kollár majú záväzky vo výške 4,6 milióna eur.

Prečo táto téma? Všimol som si, že jeden poteciálny Kollárov volič, ktorý mu naplno dôveruje je zároveň predsedom občianskeho združenia Právo na bývanie a chodí takmer na každé bratislavské mestské zastupiteľstvo. Tí ľudia v reštituovaných bytoch sa roky navzájom poznajú, nie je ich veľa, ale zdá sa, že pán predseda si nevidí ďaleko o nosa. Je to obraz voliča, pre ktorého sa potom nedivme ako to v tejto krajine vyzerá.

Akoby sa týmto potvrdzovala hypotéza, že Boris Kollár sa prikloní k tomu, kto mu viac zaplatí. V politike je preto, aby si zaplatil svoje dlhy, napokon tesne pred vstupom do politiky mal ešte aj na dome na Novosvetskej ulici plombu, ktorá o pár mesiacov z katastra zázrakom zmizla. Boris Kollár má úver ešte aj tie svoje pestrofarebné ponožky od Gucciho. Naozaj sa čudujem, že pravicová demokratická opozícia zobrala v komunálnych voľbách do košiara práve jeho aj s jeho šialeným hnutím Sme rodina.

Ako povrdenie, že Boris Kollár je schopný všetkého je aj to, že dnes v tomto hnutí pôsobí Martin Borguľa, dlhoročný komunálny miestny a mestský poslanec za stranu Smer. Inými slovami úplná katastrofa, dno bratislavského komunálu. Áno, kedysi bol predsedom veľmi silného smeráckeho mestského klubu, ktorý práve opozícia celý rozpustila a drivá väčšina z nich sa už viac do komunálnych funkcií našťastie nedostala. Zlé jazyky hovoria, že Martin Borguľa, ktorý pohádza z veľmi solventnej podnikateľskej rodiny, čo zbohatla pod záštitou Smeru, teraz veľmi štedro prispeje na kampaň Borisovi Kollárovi. Nezabudnite ponožky na úver.

 

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo