Postoj z križiackeho pera

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Postoj z križiackeho pera

Urobili spojenecké vojská chybu, keď sa vzopreli Hitlerovi? Vraždenie znie trochu nekresťansky, hoci sa, paradoxne, kresťanstvo začalo vraždou Božieho syna. Medzi vojakmi bolo mnoho kresťanov na oboch frontoch. A Francúzsko si pred i na začiatku vojny zvolilo politiku ústupkov. Silná európska krajina sa rozhodla, že Hitler nie je veľkou hrozbou. Stačí, ak nenapadne ich básnické hranice. Každý nech sa hrá na vlastnom pieskovisku, nie? Bohužiaľ, akokoľvek romanticky znie táto predstava, do reality ju nikdy nevtesnáme. Kresťan sa musí vedieť brániť. Ak je svedkom zločinu, nemusí si na čelo nakresliť červený krížik, aby vrah vedel lepšie zamieriť.

Každý kresťan môže byť profesionálnym vojakom – jedno nevylučuje druhé. Niekedy však žije, akoby bolo jeho jedinou úlohou sedieť v kresle a šepkať niečo druhému do ucha.

Zlo má tisícoraké podoby, no pred každou z nich sa kresťan učí brániť. Aj takým spôsobom, ktorý znie síce nekresťansky, ale zato efektívne. Kresťanský štát nemôže byť mierovou krajinou za každú cenu. To je zbabelosť. O tom sme sa už veľakrát presvedčili, napríklad v druhej svetovej. Európa a Amerika musia zaujať radikálne postoje proti potláčaniu ľudských práv a slobôd, a nie diskutovať o výhodách tohto utláčania.

To, že dnes naše krajiny rozožeria komunistická ideológia prostredníctvom pohlavia a nie tankov, ešte neznamená, že to nie je ideológia. O desať rokov môžme žiť pod diktátom pohlavia, no diktátorom je spravidla jedno, akými prostriedkami držia v rukách absolútnu moc. Tanky? Sex? Im je to jedno!

Dokonca aj Boh má svoju armádu, a nie malú. Ak by nebola potrebná, nevyzbrojil by anjelov horiacimi mečmi a kopijami. Každému by len strčil pero a papier a povedal, nech sa preteká s ostatnými v rýmovaní. Myslia si azda kresťania, že je slovenská polícia zbytočná? Alebo že je slovenská armáda trápnym prežitkom? Ak áno, potom nežijú v realite, ale v akejsi rozprávke, kde ešte ani vlk nežerie babičku Červenej čiapočky. Namiesto toho jej pripraví večeru s vonnými sviečkami.

Nie. Kresťanský štát má mať pripravenú armádu, aby sa logicky vládal brániť. Chcete ešte dohadovať mier s Hitlerom a radšej mu poslať státisice ľudí do táborov smrti? Len aby ste ho uspokojili na ďalší týždeň v kalendárnom roku?  Hitler nie je zďaleka ojedinelým javom. Je v každom z nás a proti jeho synom či bratrancom sa musíme brániť.

Demokracia funguje, len keď sa nezneužíva, len ak vládne v ľuďoch hlas svedomia, ako by ste si prečítali v prameňoch o jej vzniku. Dokonca to má napísané v jej názve. Ak teda sedliacky rozum zlyhá, ak je hlas svedomia umlčaný, je načase pristúpiť k tvrdším opatreniam. A potom ešte k tvrdším. Buď sa kresťania masovo i jednotlivo postavia proti chorým veciam v európskych krajinách, alebo sa v konečnom dôsledku budú musieť týmto chorým veciam podriadiť. Vážne to chcete?

Ubezpečujem vás, že s démonmi ruka v ruke si prostrednú cestu zvoliť nemôžete. Jednoducho neexistuje! V základných ľudských právach a slobodách nenájdete kompromis. Iba revolúciu a totalitu. A ak všetko funguje tak, ako má, aj demokraciu. 

Diskusia je na mieste, ak váš oponent prihliadala na logiku a zdravý rozum. Ak neprihliada, stáva sa diskusia zbytočnou a smiešnou. Je to ako prísť do koncentračného tábora s diktafónom v ruke a pýtať sa Židov, ako veľmi trpia na stupnici od jedna do desať. Pomôže im to? Veľmi pochybujem.

Ak by "rozumné" kresťanské krajiny napadli Nemecko tesne po jeho prvej invázií do Poľska, fuhrer by si príliš nepípol. Stal by sa vtáčatkom v zlatej, ale hrubej klietke nabitej elektrinou.

Ak kresťan počuje klamstvá a vidí zlo, musí ich skrátka odstrániť, a to akýmkoľvek spôsobom, kým tie klamstvá a zlo neodstránia jeho. Zdieľať

Nech použije najprv nežné spôsoby, ale nech pri nich nezostane. Potom je z neho len ďalší zbabelec. To je aj prípad súčasných krajín, v ktorých sa deti v škôlkách učia o sexe a o tom, že si môžu vybrať hocijaké pohlavie. Príklad démonických klamstiev, ktorých obeťou sú tie najnevinnejšie stvorenia na planéte!

Katolícky kanadský premiér presadí potraty. Po zvolení Trumpa nabehnú tisícky amerických žien do ulíc, aby im azda nikto nesiahol na právo zabiť vlastné deti. A čo robia kresťanské strany? Diskutujú, prípadne sa hádajú, sťažujú sa a nevedia si pomôcť. Už zabudli, kedy sa naposledy zdvihli z kresla, okrem prípadu použitia toalety. V dobe internetovej si môžu všetci pozrieť zbabelých kresťanov a pretáčať videá stále dokola. Dnes sa totiž na náboženstvá a ich ovocie pozerá celý svet. Myslím to doslova.

Ak je hlavným znakom kresťana to, že sa nechá v pokoji zabiť, znásilniť, vydierať či manipulovať, potom nechcem byť kresťanom.

Ak by sa naši predkovia riadili týmto sloganom, Európa, ako ju poznáme, by zanikla už pred tisícimi rokmi. Dávno by ju prevalcovali iné ríše a náboženstvá. Možno by sme dnes uctievali modručkých šmolkov či uja Gargamela.

Kresťanstvo môže porodiť silných, neústupčivých a zrelých mužov, no len ak sa uchopí v súlade so sedliackym rozumom. Ak si všetci budeme vysvetľovať Bibliu po svojom, jedného dňa sa aj tak povraždíme. Načo to potom odďaľovať?

V Ježišových časoch boli prominentnými veriacimi práve farizeji. Boli to vzdelaní a nábožní kňazi, ktorí veľmi dobre poznali Písmo. Dnes hráme v úlohách farizejov práve my. Nemusíme to brať ako urážku, pokiaľ sa staneme dobrými farizejmi, respektíve pokornými kňazmi a laikmi, ktorí si nezaložia živnosť na odsudzovaní všetkých ostatných. Ani kresťan sa nemôže uzavrieť do seba, práve naopak.

Aby dokázal žiť v realite, musí byť otvorený, ľudský a práve kresťan by mal byť ten najľudskejší typ. Ak je to naopak, ak veriaci ľudia vyhlasujú veci, ktoré sa priečia sedliackemu rozumu, veci, ktoré sú umelé a neľudské, potom môžeme hovoriť o sektách a prekrútenom chápaní viery.

Proti vojne sa bránim vojnou. Proti klamstvu pravdou, a nie mlčaním a prežúvaním. A ak mi začne niekto vysvetľovať veci v rozpore so sedliackym rozumom, pričom sa opiera o kresťanstvo...

Kto je neľudský, nie je kresťan. Bodka.

Radšej ľudský ateista ako neľudský kresťan. Zdieľať

Kresťan ma najväčšie predpoklady byť ozajstným človekom.

Ak sa však niečo nemôže pokaziť, pokazí sa to. To ostatné sa pokazí neskôr.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo