Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. novembec 2019

V oleji

Zbitý bytím
padne na zem,
rozloží sa
denný žiar.

 

Porobený
Boží človek
z ruky noci
berie dar.

 

Nočný vetrík
zvlní záves,
dvihne dušu,
zhladí tvár.

 

Zveje hviezdu
na dno duše,
uteší sa
snom bedár.

Inzercia

Po gymnáziu v Prievidzi absolvovala štúdium učiteľstva na UKF v Nitre. Od roku 2015 pracuje ako jazyková korektorka na voľnej nohe, pričom zúročuje svoje humanitné vzdelanie, a to najmä v odbore slovenský jazyk a literatúra. Na blogu chce čitateľa osviežiť tradičnou viazanou poéziou, detskou alebo vážnou, ktorej sa venuje vo voľnom čase. Záujem o jazykové korektúry: janpekar51@gmail.com

Odporúčame

Blog
Vzťah s manipulátorom je prekrásnou ilúziou

Vzťah s manipulátorom je prekrásnou ilúziou

Časté konflikty vo vzťahoch sú iba špičkou ľadovca iných problémov. V tomto blogu si posvietime na zákerné vlastnosti ľudí, ktorí si nie sú istí sami sebou, a preto ukazujú ostatným masku. Keď ju neskôr odložia, máme pocit, akoby sme doteraz žili s iným človekom.

Blog
Sen o demokracii ako vláde väčšiny

Sen o demokracii ako vláde väčšiny

Našu vlasť čaká po horúcom lete aj horúca jeseň a ešte horúcejšia zima. Existuje nádej, že horúci nástup extrémisticko-„humanistických“ kandidátov na vysoké štátne funkcie schladia svojou nekonečnou nafúkanosťou, aroganciou a nekompetentnosťou samotní adepti. Na politickej scéne existuje alebo do politickej arény sa hotuje niekoľko strán s liberálnym zameraním. Je možno všetky označiť za extrémistické?