Koalícia PS/Spolu nebezpečne klesá k piatim percentám

Len ťažko sa dá inak vysvetliť dnešný status Miroslava Beblavého na obranu doktora Záhumenského.

Zvyknem pozerať väšinu videí Zuzany Kovačič Hanzelovej. Nepozriem si len tie, ktorých respondenti a ich názory ma nezaujímajú. Výnimkou je rozhovor s doktorom Záhumenským. Ten som sa rozhodla pôvodne si nepozrieť z dôvodu stiahnutého hrdla i srdca z argumentácie, že odsúdenému na smrť sa nemá podať pomocná ruka formou Doplerovho ultrazvuku, ktorý by dokazoval jeho matke, pred tým ako ho dá zabiť, že žije, pretože, By mu to mohlo poškodiť srdce!

 

Dnes som si prečítala, že Kiska pristúpi k dohode o neútočení medzi PS/Spolu a KDH. Nie zanedbateľné. Následne som si prečítala, že koalícia PS/Spolu poslala Kiskovi dohodu na podpis po kuriérovi. Nová politika. Nová úroveň.

 

Zisťujem čo je vo veci. Nachádzam status Beblavého. Som prinútená si to video so Záhumenským pozrieť. Nemôžem verejne kritizovať čo som nevidela. Pozrela som si. Vypočula. Okusujúc si pery. Počúvajúc tlkot vlastného srdca. Hodnotím pozitívne, že doktor jednoznačne pomenoval umelý potrat ako ukončenie tehotestva. Keď sa vyjadroval o tom ako Dopler zvýši teplotu tkanív zárodku o šesť stupňov a môže mu poškodiť najmä oči, mozog a srdce, okrem toho, že ma zaujalo ako významnejší slovenský gynekológ uznal, že aj zárodok má tieto orgány, rozmýšľam prečo nie je tento doktor prolajf a prečo nehovorí, že umelý potrat nie môže zabiť ale zabije zárodok.

 

Doktor hovorí osobné svedectvo, v ktorom on sám vystupuje ako ten, kto bol proti vykonávaniu umelých potratov, až situácia jednej ženy, ktorú pôvodne posudzoval, lebo jej záchránili zárodky (čakala dvojičiky) a ona napriek tomu o dva týždne na to požiadala o ukončenie tehotenstva, ho presvedčila o opaku potom, čo sa dozvedel, že ju muž opustil, a ona aby sa mohla starať o dve staršie deti, ktoré už mala doma, sa rozhodla pre umelý potrat, lebo celé tehotenstvo by musela ležať v nemocnici a deti, ktoré už má doma, by skončili v detskom domove.

 

Toto dokáže v 21. storočí použiť gynekológ ako argument pre ukončenie tehotenstva.

 

Celá dopleriáda s argumentom poškodenia tkaniva zárodku je pokrytecká, hra na city. O zárodok nejde. Ide o komfort pri umelom potrate, pre vykonávateľov i objednávateľov.

 

Že na takúto nízku hru na city nabehne aj Miroslav Beblavý ma trochu prekvapilo. Zrejme preferencie padajú rýchlejšie ako by sa mohlo zdať. Alebo aspoň bolo treba narýchlo prekryť kuriéra.

 

Doplnené o 18.15, ten istý deň. Práve som si pozrela status Alojza Hlinu. Zmohla som sa len na nemý výkrik. Bože, to snáď nie! 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo