Nový zákon o ochrane života z dielne SNS demaskoval vlkov medzi ovečkami

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Nový zákon o ochrane života z dielne SNS demaskoval vlkov medzi ovečkami

Medzi paradoxy Slovenskej politickej scény určite bude patriť aj to, že historicky prvá šanca na úspešné zlepšenie ochrany života vychádza z dielne SNS, ktorá sa podľa viacerých názorov a skutočností aktívne podieľa na deštrukcii Slovenska ako právneho štátu a ktorá spolupracuje (rozumej KOLABORUJE) s mafiou, ktorá ovládla Slovensko. Táto iniciatíva, za ktorou je možné vidieť hlavne snahu o nahranie politických bodov pred voľbami a obhajobu spojenia SNS-KDŽP však pomohla aj k tomu, že niektoré kresťanské masky popadali.

Je pre mňa ťažké oprostiť sa od emócii, čo sa najväčšej genocídy modernej spoločnosti týka. Umierajú milióny detí ročne. Ale pokúsim sa zachovať chladnú hlavu a odprezentovať len fakty. Prejdime si teda hlasovanie podľa politických klubov podľa toho, ako sa postavili za nenarodené deti a ako sa zaslúžili o prvú šancu na zlepšenie ochrany života zostupne od najsilnejšej podpory po najslabšiu:

SNS – 15/15 ZA – 100 %

ĽSNS – 10/11 ZA – 90,9 %

SME RODINA – 8/9 ZA – 88,89%

SMER – SD 26/48 ZA – 54,17 %

OĽaNO – 5/10 ZA – 50%

MOST – HÍD – 5/11 ZA – 45,45 %

SaS – 0/11 ZA – 0%

POSLANCI BEZ POSLANECKÉHO KLUBU PODĽA STRANY:

KDH, KU 100%

ZA ĽUDÍ, DOBRÁ VOĽBA, PS-SPOLU, DS – 0%

Z tohto hlasovania môžeme rozdeliť politické strany podľa toho, nakoľko reprezentujú kultúru života, respektíve kultúru smrti podľa učenia sv. Jána Pavla II. :

  1. Strany , ktoré hlasovali ZA KULTÚRU ŽIVOTA: KDH, KU, SNS, ĽSNS, SME RODINA
  2. Strany, kde je KULTÚRA ŽIVOTA zastúpená pomerne podobne ako KULTÚRA SMRTI: SMER, OĽaNO, MOST-HÍD
  3. Strany, ktoré hlasovali PROTI KULTÚRE ŽIVOTA a zastupujú KULTÚRU SMRTI: SaS, ZA ĽUDÍ, PS-SPOLU, DOBRÁ VOĽBA, DS

Spojenectvo OĽaNO a KÚ sa v tomto svetle javí ako tendenčná snaha Igora Matoviča zopakovať útok na KDH z volieb 2016, kde podľa jeho vlastných vyjadrení v rozhovore s Radoslavom Procházkom „pôjde direkt po KDH“ „aby mohli čo najmenej hrýzť“.

Snaha o spájanie kresťanských síl je preto zo strany Igora Matoviča preukázateľné divadlo, navyše podporené jeho pani asistentkou Vandou Rybanskou, ktorá v blogu na postoji tvrdo zaútočila na KDH a v čase, keď Igor Matovič ponúkal polovicu kandidátky pre KDH, táto pani pod nickom „vanDar“ vytrvalo, zúrivo a miestami až hulvátsky útočila v komentároch pod článkami na KDH a jeho podporovateľov. OĽaNO nehrá s kresťanmi čestnú hru a je otázkou, ako a či vôbec na túto nečestnú hru zareaguje KU. Skôr sa obávam, že nezareaguje.

Rovnako spadla konzervatívna, respektíve kresťanská maska aj zo strany ZA ĽUDÍ, ktorá má podľa prieskumu agentúry FOCUS najviac PRO-LIFE voličov, pritom táto strana zákon nepodporila jediným hlasom napriek možnosti urobiť tak.

Úprimnosť niektorých subjektov v otázke hlasovania za ochranu života nechám na posúdení čitateľa. V prípade, že som nejaký subjekt prehliadol, po upozornení v komentároch takýto subjekt doplním.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo