Ukradnutý štát, výzvy na spájanie a rozdrobená opozícia v otvorenej vojne

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ukradnutý štát, výzvy na spájanie a rozdrobená opozícia v otvorenej vojne

Prichádza jeseň, stromy menia svoju farbu do melancholickej záplavy žltej, hnedej, červenej a zelenej, dôkazových materiálov proti Ficovi a jeho bande zbojníkov pribúda a opozícia namiesto toho, aby vytvorila jednotný blok sa štiepi rovnako rýchlo ako dôvera Slovákov v demokraciu. Do toho prichádzajú výzvy na zjednocovanie, niektoré úprimné, niektoré aj nie. A medzitým sa darebáci dohadujú, preskupujú a spájajú.

Aj ja by som chcel vyzývať. Vyzvať prokurátorov, aby s tou haldou dôkazov, čo majú, konečne odviedli Fica, Haščáka, Jankovskú a ďalších darebákov v putách a obvinili ich. Kresťanských politikov, ktorí vymenili dobro vlasti za skákanie do strán, kde dostanú najvyššie číslo na kandidátke, aj keď zapredajú všetko, čomu veria. Niektorí politici, respektíve političky, už úplne zahodili svoju kresťanskú masku a s čerstvo botoxom vyžehlenou tvárou a úsmevom na tvári deklarujú zachovanie status quo v otázke potratov a vyhlasujú, že idú brať podvodníkom nelegálny majetok.  

A my, obyčajní ľudia, nie tí Igorovi, tí už totiž dávno nie sú obyčajní, si tu sedíme a pozeráme sa, ako sa nám tu rozpadá demokracia a šanca na zmenu. Ja viem, pesimistický úvod do blogu. A to ma väčšina ľudí v mojom okolí považuje za neskonalého optimistu a rojka. No, keď už aj rojkovia strácajú nádej na zmenu, asi niekde bude chyba.

Rád by som sa pripojil k Anke Záborskej a vyzval všetkých kresťanských politikov, aby zahodili osobné ambície byť hore na kandidátke a postavili sa spoločne na jednu kandidátku. Ako členovia jednej strany. Rád by som veril, že im naozaj ide o kresťanské hodnoty a nie o teplé miesto na kandidátke, ktoré zaručí na 4 roky vysoký príjem. Rád by som videl, že páni Krajniak a Lukáč opustia stranu SME RODINA po tom, čo ich vodca s menom v názve strany Kollár nezahlasoval ani za ich vlastný PRO-LIFE zákon. Rád by som videl, že sa pán Heger postaví šialeným vrtochám Matoviča a odíde zo strany, z ktorej väčšina kresťanov už zutekala kvôli Matovičovým pseudokresťanským výstrelkom. Rád by som videl, keby sa pani Remišová vrátila ku kresťanským hodnotám. Rád by som videl návrat KU do KDH. A poctivý vnútrostranícky boj. Ak chce niekto zmeniť smerovanie kresťanskej demokracie, nech tak nerobí štiepením, ale argumentáciou a hodnotami. A ono to príde. Nedá sa prísť ako generál, vstúpiť do strany na Harabina s tým, že buď budem predseda alebo nič. Nemyslím si, že dnešná kríza kresťanskej demokracie je kríza hodnôt. Myslím si, že je to kríza kresťanských politických osobností. Osobností, ktoré sa hašteria, ktorým je ich vlastná existencia a vysoký plat dôležitejší, ako hodnoty, ktoré deklarujú. Väčšine z nich už ich prázdne frázy a teatrálne predkladania zákonov bez šance na prejdenie pred voľbami neverím. Verím viacerým v KDH, ktorých poznám osobne, u ktorých je strom poznať po ovocí, nie po hnilobnom smrade. Verím aj Anke Záborskej, ktorá priniesla takisto veľa ovocia a ktorá ho ešte priniesť môže. Otázka je, či je ešte vôbec šanca zvrátiť túto „reformáciu“ Slovenskej kresťanskej demokracie, jej rozpad na jednotlivé bunky, ktoré po sebe útočia kvôli minimálnym odchýlkam v pohľade na svet. Rád by som veril, že si to uvedomia aspoň voliči a nenechajú sa oklamať krížom na klope saka ani ostentatívnymi prehláseniami o tom, kto je z nás, kresťanov najväčší a kto s čím kupčí. Rád by som videl, že aj keď liberáli majú po včerajšku už 5 strán (1. PS-SPOLU, 2. SAS, 3. Za Ľudí, 4, OĽaNO, 5. DS), že aspoň my, konzervatívci sa poučíme a vytvoríme jednu silnú, kresťansko-demokratickú stranu. Vlastne ju nemusíme vytvárať. My ju už máme. Stačí, keď si každý jednotlivec, ktorému sa niečo nepáči, neskočí inde. Stačí, keď sa kresťanskí politici zjednotia. To by ale museli byť naozaj kresťanskí.

A medzitým sa darebáci z MOST HÍD dohodli s SMK, SMER vďaka samovražedným kúskom opozície znovu rastie a aktuálna vládna koalícia bude asi opäť pokope v plnej zostave a nejaký dobrý kresťan ako Radko Procházka, čo sa k nim pridá, sa už nájde.

Až mi to všetko pripomenulo jeden vtip:

Na moste stojí na zábradlí samovrah a odhodláva sa ku skoku. Pribehne k nemu akýsi človek a snaží sa mu to vyhovoriť.
- Počkaj, neskáč!
- Prečo nie? Už nemám pre čo žiť.
- Ako to? Je predsa toľko vecí, ktoré dávajú životu zmysel.
- Napríklad?
- No, napríklad … Si veriaci, alebo ateista?
- Veriaci.
- Ja tiež! A si kresťan, žid, moslim, alebo niečo iné?
- Kresťan.
- Ja tiež! A si katolík, alebo protestant?
- Protestant.
- Ja tiež! A si Presbyterián, alebo Baptista?
- Baptista.
- Ja tiež! A si z Pôvodnej baptistickej cirkvi, alebo z Reformovanej baptistickej cirkvi?
- Z Reformovanej.
- Ja tiež! A si z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Pána Ježiša Krista, alebo z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Spasiteľa Ježiša Krista?
- Z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Pána Ježiša Krista.
- Ja tiež! A si z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Pána Ježiša Krista založenej roku 1875, alebo z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Pána Ježiša Krista založenej roku 1884?
- Z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Pána Ježiša Krista založenej roku 1875.
- Hm. Ja som z Reformovanej baptistickej cirkvi nášho Pána Ježiša Krista založenej roku 1884 … vieš čo, tak si tam kľudne skoč, ty heretik!!!

Nedalo by sa to použiť na tie naše jediné a pravé kresťanské strany?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo