Pravá láska je tá, keď sa nemôžete zniesť spolu ani bez seba

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pravá láska je tá, keď sa nemôžete zniesť spolu ani bez seba

Oženiť sa z lásky je pre mnohých skôr či neskôr desivá skúsenosť, ktorej tak trochu rozumiem. Láska pre peniaze má v sebe aspoň jeden racionálny dôvod – peniaze. Čo však s takou láskou, ktorá má fungovať z lásky? Tento hazard so životom sa nie vždy musí vyplatiť. Každý muž miluje veci, ktorým dobre rozumie, no a ženy sú tým najmenej zrozumiteľným javom na svete. V mojom staršom blogu stojí, že manželstvo je zdravý spôsob, ako sa dožiť vyrovnanej smrti. S tým teda musím súhlasiť.

Špičkoví vedci rozumejú ešte aj čiernym dieram a temnej hmote vo vesmíre viac, ako svojim manželkám. A to aj napriek tomu, že v čiernej diere nikdy neboli. Vzťah so ženou, či sa tomu chceme vyhýbať týždeň alebo mesiac, je vcelku každodennou záležitosťou. Pre mňa bolo hrozným zistením, keď som sa dozvedel, že aj dievčatá chodia na záchod. Aké neprístojné!

Rozdielnosť muža a ženy je taká obrovská, že Mars s Venušou sú naproti tomu v neustálom objatí, priveľmi blízko. Muži sa rodia kdesi za Plutom a ženy na Zemi, ale v alternatívnej dimenzii, odkiaľ prestupujú na túto Zem. Vysloviť nahlas domnienku, že "láska je vojna" znamená u ľudí mnohé prikývnutia bradou a uznanlivé hmkanie.

Muži neraz strávia celý život na vývoji technológii, ktorá im uľahčí život, ale zakaždým sa vrátia domov, kde im ho ženy poriadne skomplikujú. Ženy sú z môjho pohľadu tak trochu strašidelné bytosti. Je totiž normálne, že ľudia sa boja toho, čomu nerozumejú. To je tá prapôvodná podstata strachu.

Pravá láska, žiaľ, neexistuje v tom uľahčenom zmysle. Pravú lásku si musíme vyberať každý deň znovu a je len dôstojné a správne, ak sa rozhodneme pre jednu a tú istú. Uprednostňujme radšej známy strach ako neznámy. Hoci to znie ako oxymoron...

Aj názov blogu znie na prvý pohľad nezmyselne, no práve paradox je to, čo spája vzťah muža a ženy. Svet protikladov, ktorý bol kedysi pri randení rovnaký, dokonca taký identický, že z pohľadu okoloidúcich vyzeral nudne. Ak je muž v niektorej stránke ženský, zákonite je v tej istej stránke žena mužská. Preto je zmysel pre humor taký dôležitý. Ak chýba, je len otázkou času, kedy dôjde k vzájomnej genocíde.

Verím tomu, že každý muž kdesi vnútri túži zobrať pušku a ísť loviť tigra do džungle. Len pre niektorých sa tento sen stane skutočnosťou, ale mnohí si ho dokážu nahradiť manželstvom. Adrenalín, dobdrodružstvo, vrhanie ostrých predmetov (dôležité je nezačať hádku v kuchyni).

Niektorí z nás žijú pokojneším spôsobom, dokonca aj vo vzťahoch so ženami, ale u mňa platí, že čím je Mount Everest vyšší, čím je na vrchu menej kyslíka a viac ľadu, tým väčšia je to zábava, tým bohatší materiál na písanie. Tiež sa hovorí, že umelec najlepšie zarába po smrti, takže rizikové povolanie je umeleckou nutnosťou.

Stále znovu získavam tú istú skúsenosť, ktorá si odporuje – nemôžem žiť so ženou ani bez ženy. Pokiaľ sa nad touto krkolomnosťou vážne nezamyslím, pokiaľ nezačnem príliš filozofovať nad samovražedným podtónom tohto nadpisu môjho života, je všetko v poriadku.

Záver pre mužov: väčšinou je lepšie nemyslieť, ako myslieť. Tiež je rozumnejšie viac nepočuť, ako počuť. Spásou človeka je okrem manželstva práca, ktorá zabezpečí, že sa vždy nenachádzate na mieste vášho trvalého bydliska. Je to oveľa prospešnejšie, ako by ste si mysleli.

Čo nezahojí prítomnosť, to môže zahojiť odlúčenie. Alebo aj nie. Vzťah so ženou je pravidlené obracanie mužského mozgu naruby.

V prestávkach medzi tým obracaním to je nadmieru krásne. Stojí to za to. Zdieľať

Ženatí muži naozaj netúžia po vojne. Malí chlapci si z prútikov nevymýšľajú meče, aby mohli neskôr pochodovať na front – nie v tom klasickom zmysle. Vyrezávajú si zbrane a spolu zápasia, aby boli pripravení na ešte riskantnejšie časy, ktoré nastanú, keď sa ož...

Keď vám žena chce pripomenúť niečo, čo si nepamätáte, len aby vám napadlo to isté, na čo myslí ona, s jej cieľom, aby ste začali rozhovor pre zmenu vy (už sa strácate?) a potom aspoň predstierali, že ju nechcete klamať, hoci vaša klamanie musí znieť presvedčivo, aj keď ona dobre vie, že si vymýšľate, no aj tak musíte začať s tou témou, o ktorej neviete, najprv vy, lebo je pre ňu nevyhnutné, aby... Nevzdávajte sa!

Buď svetlo. Buď zem. Buď more. Buď muž. Buď žena. Ešte ďaleko predtým buď humor!

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo