Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. október 2019

Ako nám pán Vallo zaburinil Bratislavu

Počas vegetačného obdobia sa naplno ukázala totálna neschopnosť magistrátu starať sa o zverené ulice. Taký mohutný výskyt buriny si Bratislava nepamätá počas posledných tridsiatich rokov.
Ako nám pán Vallo zaburinil Bratislavu

Nehovorím, situácia pri predošlých vedeniach magistrátu zďaleka nebola uspokojivá, ale to čo zažili Btratislavčania tento rok je katastrofa. Čo tomu predchádzalo? Po nevzvádnutej zimnej údržbe a dlhodobej kritike zodpovednej firmy na údžbu mesta zo strany vallovcov - zákazku na zimnú údžbu totiž podpísalo ešte bývalé vedenie - sa práve oni rozhodli vypísať novú súťaž na upratovanie mesta. A zrazu sa zistilo, že strojové vybavenie na čistiace práce má, bohužiaľ, k dispozícii len toľkokrát kritizovaná firma. A mnohí, ktorí niečo vedia o bratislavskom komunále už dopredu vedeli, že aj vyhrá opäť, ale tento raz potichúčky. Prečo nenašli inú firmu? A opäť bola podpísaná zákazka na najbližšie štyri roky. Výsledok zažili Bratislavčania v priamom prenose. Burina prerastajúca všade, dokonca aj cez asfalt. Čo je ešte horšie, burinu zodpovední nechali vysemeniť, tak som zvedavý aká spúšť nás čaká na budúci rok.

Aj tí naši ľudoví rozprávači po poslednú slovenskú osadu vedia, že tráva, pokiaľ nie je na horských lúkach, sa najčastejšie kosí na jar v čo najkratších intervaloch, vtedy sa totiž začína v najväčšej miere tlačiť zo zeme burina. Tráva aj keď je pokosená a krátka hustne a tak zadusí burinu. V pokročilom jarnom období na začiatku leta sa nechá tak, nerastie rýchlo, ale vyrastie nakoľko, aby pri letných horúčavách nevysýchala a nevideli by ste všade okolo seba žlté vyschnuté plochy. A pokojne sa všetko, bez akéhokoľvek zásahu koscov, môže nechať až do prvých jesenných dažďov a chladných nocí.  Na takýto postup o starostlivosť o zeleň netreba mať žiadne odborné vzdelanie, len zdravý rozum. 

Skúste na túto tému s niekym zo zodpovedných diskutovať, trebárs aj na otvorenom fóre. Celkom iste vám označia za extrémistu. A tým diskusia končí. Opäť raz, veľké bohužiaľ. 

Inzercia

Hlavná a jediná cesta, ktorá vedie do vilovej štvrte. 

Ale nielen tam je problém s burinou. Aj v centre mesta. Ulica patrí pod magistrát.

No niekde sa upratuje a vytrháva? Kto na danej ulici býva? Primátor? 

Foto: Robert Puk

Od marca 2014 do marca 2019 som mal blog v denníku SME, písal som o bratislavskej komunálnej politike. Na stránkach Postoja sa v nich snažím pokračovať.

Odporúčame

Blog
Miliardári bez miliardy

Miliardári bez miliardy

To si vždy pomyslím, keď čítam tie skvelé novinárske články v slovenských médiach, ktoré sú vlastnené oligarchami, finančnými skupinami a privatizérmi.

Blog
Bol som na KDO, čo tam odznelo z úst politikov?

Bol som na KDO, čo tam odznelo z úst politikov?

Karpatsko-duklianska operácia bola jednou z najväčších horských bitiek druhej svetovej vojny a bola to útočná operácia sovietskych a česko-slovenských vojsk na severovýchodnom Slovensku na jeseň roku 1944, ktorá mala spojiť povstalecké sily SNP so sovietskymi armádami. Od 8. septembra do 27. októbra 1944 tu zahynulo cca 21 tisíc sovietskych a cca 1 800 československých bojovníkov (Čechov, Slovákov, Rusínov a iných národností).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.