Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. október 2019

Titanic Igora Matoviča II. (pokračovanie)

Ako Matovič prispel k osočeniu Katolíckej cirkvi, vyhlásil biskupa za bludára a propagoval mešity
Titanic Igora Matoviča II. (pokračovanie)

Igor Matovič vábi kresťanov k sebe. Keď som napísal blog Titanic Igora Matovič, aby som ukázal, že Matovič nie je kresťanský demokrat, dostal som spätnú väzbu, že prečo som sa nezmienil o iných zásadných skutočnostiach, ktoré sa citeľne kresťanov týkajú. Rozhodol som sa preto napísať tento blog, kde ešte jasnejšie vidno, že Matovičova hra na politického spasiteľa kresťanov nemôže fungovať.

Kauza prvé sväté prijímanie

V deň eurovolieb sa konala slávnosť prvého svätého prijímania v Bazilike svätého Mikuláša v Trnave. K 23 prvoprijímajúcim deťom sa chcelo pridať jedno rómske dievčatko z inej farnosti. Miestny p. dekan Vojtko rodine dievčatka vyhovel napriek tomu, že nemalo náležitú ročnú prípravu a jej rodičia nijako neprispeli k príprave samotnej slávnosti. Niektorým rodičom sa prístup rodiny tohto dievčatka nepáčil. Pochopiteľne, dá sa to vnímať ako nespravodlivosť voči nim. Keďže už bolo všetko pripravené, aj zasadací poriadok, vyskytol sa problém s usadením dievčatka. Po diskusii sa však všetko vyriešilo a dievčatko nemuselo sedieť vzadu, ale prisadlo si k dievčatám vpredu.

Čo však bolo mediálne prezentované? Igor Matovič na tejto udalosti bol, lebo jedným z detí bol aj syn jeho bratranca Jozefa Viskupiča. Aby bol prvý, ktorý o všetkom vypovie celému Slovensku, natočil priamo pred bazilikou video, v ktorom sa pohoršoval na diskrimináciou, ktorá panuje, vykreslil svojho bratranca ako hrdinu, a rovno to využil, aby spropagoval svojho kandidáta v eurovoľbách Róma Petra Poláka. (To video videlo cca. 300 000 ľudí.)

Podstatné je, že pod rúškom boja proti nespravodlivosti mohol Igor Matovič kampaňovať aj v deň volieb. Zdieľať

Nevadí, že bolo volebné moratórium. Nevadí, že média prezentovali katolícku cirkev s miestnym dekanom ako rasistickú, segregujúcu a diskriminujúcu. Nevadí, že tento skutočne nevinný prípad začala riešiť Národná kriminálna agentúra, konkrétne Národná protiteroristická jednotka. Podstatné je, že pod rúškom boja proti nespravodlivosti mohol Igor Matovič kampaňovať aj v deň volieb.

Biskup bludár

Pred prezidentskými voľbami panovalo v spoločnosti veľké napätie. Viacerí sa snažili tváriť ako zástupcovia kresťanov. Katolícka cirkev pred voľbami vždy katolíkov vyzýva, aby išli voliť a volili v súlade so svojim svedomím, ktoré má dbať na hodnoty, ktoré Katolícka cirkev učí. Aj pred týmito voľbami zazneli viaceré odporúčania.
Jedným z nich bola aj kázeň trnavského arcibiskupa Mons. Oroscha, ktorý sa vyjadril nasledovne: „Žiaľ, musím povedať, že kňazi prvého, druhého, aj tretieho stupňa kňazstva sa niekedy pridávajú k týmto ultraliberálnym názorom. Postaviť sa v televízii a propagovať kandidáta alebo kandidátku za takúto ultraliberálnu stranu na prezidentku je ťažkým hriechom.“


Mal na mysli skutočnosť, že Zuzana Čaputová otvorene podporuje gender ideológiu, status quo v interrupčnom zákone, adopcie detí homosexuálnymi pármi, či inštitút registrovaných partnerstiev. Emeritný trnavský arcibiskup Róbert Bezák ju verejne podporil formou tlačovej konferencie, hoci sa od časti jej agendy dištancoval. Arcibiskupa Oroscha to pochopiteľne pobúrilo a preto zvolil tak ostrý slovník. (Mimochodom, podľa KKC na ťažký hriech treba splniť tri podmienky: plné vedomie, plný súhlas a vážna vec. Je na zváženie, či boli splnené všetky tri podmienky u Bezáka.)

Každopádne čo urobil Matovič? Zvolal tlačovku do NR SR a o arcibiskupovi sa vyjadril nasledovne: „P. biskup by sa mal za svoje bludy verejnosti ospravedlniť...Považujem to za nezodpovedné konanie, za šírenie bludov, za zastrašovanie ľudí, kresťanov, len preto, že chcú vyjadriť svoj názor.“ Na záver Matovič dodal, že bude s čistým svedomím voliť Čaputovú, hoci ako katolík nesúhlasí s niektorými vecami.
Igor Matovič si vzal rolu pastiera slovenskej cirkvi, ktorý ide svojho spolubrata v biskupskej službe verejne pokarhať za šírenie bludov. "Chcem chrániť čistotu kresťanstva," dodal.

Igor Matovič si vzal rolu pastiera slovenskej cirkvi, ktorý ide svojho spolubrata v biskupskej službe verejne pokarhať za šírenie bludov. Zdieľať

Isteže sa dá polemizovať s politickými preferenciami kňazov a biskupov. No keď biskup niekoho spoločensky známeho označí za ťažkého hriešnika, aspoň by sa človek mal zamyslieť prečo tak činí, a či na tom nie je niečo pravdivého. Určite nie je cesta verejne označiť arcibiskupa za bludára. Je to prejav hlbokej neúcty, neslušnosti a nekultúrnosti, čo navyše určite neprináleží kresťanskému demokratovi, za ktorého sa Matovič pasuje. Matovič si možno mohol spytovať svedomia, čo jemu ako katolíkovi prináleží propagovať Čaputovú a či sa arcibiskup nedotkol aj jeho svedomia.

Inzercia

Mešity nám nevadia

V roku 2017 predložil poslanec Milan Krajniak do NR SR novelu stavebného zákona, aby reguloval stavbu mešít. Princíp bol v tom, že by sa v legislatíve zadefinovala náboženská stavba. Stavebný úrad by pred vydaním povolenia na stavbu musel požiadať o stanovisko Ministerstvo kultúry, ak by išlo o neregistrovanú náboženskú spoločnosť. Okrem toho Krajniak navrhol, aby si ministerstvo kultúry muselo pred registráciou náboženskej spoločnosti vyžiadať stanovisko od SIS, ktorá preskúma možné bezpečnostné riziko. Krajniak tým sledoval najmä ochranu bezpečnosti občanov, keďže náboženský fundamentalizmus sa vyskytuje najmä v islame.

 

Igor Matovič povedal: „Potom si blázon v strede Iraku alebo Sýrie povie, že keď v strede mierumilovnej Európy jeho spoluveriacich obmedzujú a zakazujú im postaviť mešitu, prečo by tu oni nezbúrali tri kostoly.“ Akoby moslimov v Ázii malo naše Slovensko nejako zaujímať. No problém je inde. Podľa Matoviča islam nekáže zabíjať, to iba tí militantní blázni si to tak interpretujú. Jeho postoj vnímam dosť neprezieravo.

Nie kresťanstvo, ale dnes najmä islam generuje náboženských fundamentalistov a teroristov. Zdieľať

Nie kresťanstvo, ale dnes najmä islam generuje náboženských fundamentalistov a teroristov. Aj preto sú kresťania najprenasledovanejšou skupinou na svete.
 

Európania musia poznať politický islam, lebo sa ich bude týkať čoraz viac. Je dôležité vedieť, čo sa píše o nemoslimoch v Koráne a ako sa sám Mohamed vyjadroval o nás, kresťanoch. Islam má v sebe črtu násilia, lebo Mohamed druhú časť svojej náboženskej kariéry venoval vojenským ťaženiam a vďaka tomu sa islam tak rýchlo šíril. Násilie a vojny, žiadne ohlasovanie evanjelia a desiatky tisíc mučeníkov ako v kresťanstve.O politickom islame však možno ešte inokedy.
Nie je správne popierať náboženskú slobodu, no treba byť realista. Matovičov postoj je v niečom veľmi krátkozraký a naivný.

Achilova päta Igora Matoviča

Igor Matovič má jednu slabinu. Tvári sa, že je pravoverný zástupca kresťanov. Avšak sám nevie garantovať, že jeho poslanecký klub by hlasoval za zákaz potratov a odmietol by registrované partnerstvá. jasne to vidno tu. Prečo to nevie garantovať? Jednoduchá odpoveď: do NR SR dostal cez Oľano mnoho liberálov. To nie je veľmi kresťanskodemokratické. 

Záver

Igorovi Matovičovi prajem veľa síl v boji proti mafii, korupcii a finančných skupinám, ktoré sa nepoctivo priživujú na štátnom rozpočte. Avšak nech sa už konečne prestane tváriť ako politický spasiteľ kresťanov, lebo nie je sám kresťanský demokrat a jeho strana nie je kresťanskodemokratická.


Zdroje:
https://ipravda.sk/res/2014/03/25/thumbs/igor-matovic-clanokW.jpg
https://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2019/05/61462611_2556954697668070_7954229365758230528_n.png

https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/4/21/217834/217834_1200x.jpg?rev=1
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/6/11/1161496/1161496_1200x.jpg?rev=1
https://t.aimg.sk/magaziny/opDKQMFMQZLtZ6w1ee-QaA.1280~Bez-k-sa-netradi-ne-rozhodol-postavi-za-Zuzanu-aputov.jpg?t=LzB4Njc6MTI4MHg3ODcvODAweDQ1MC9zbWFydA%3D%3D&h=l8lIyWzZKsw6R6xgaZJfcg&e=2145916800&v=1

 

Campaign Director CitizenGO Slovensko, sekretár KDMS, študent katolíckej teológie na ITI Catholic University v Rakúsku, absolvent Kolégia Antona Neuwirtha, člen SLH.

Odporúčame

Blog
Adorácia rodín za rodiny

Adorácia rodín za rodiny

Aj naša RODINA sa dnes zapojila do štafetovej adorácie, do štafetovej adorácie RODÍN, do tohtoročnej štafetovej adorácie rodín za RODINY. Dnes, vo štvrtok 3. októbra štafetu prevzala naša farnosť Nitra - Kalvária.

Blog
Kto prestiera červený koberec pre RP alebo o krátkej pamäti našej vlasti

Kto prestiera červený koberec pre RP alebo o krátkej pamäti našej vlasti

„KDH stratilo svoje hodnoty, paktuje sa s liberálmi, prestiera červený koberec registrovaným partnerstvám, snaží sa dostať ku korytu, KDH zradilo kresťanských voličov“. Som KáDéHák. Toto počúvam z každej strany. Od spolufarníkov, od členov spoločenstiev, od niektorých kňazov, kamarátov, študentov seminára.... dokonca aj od niektorých kresťanských lídrov a komentátorov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.