Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. október 2019

Adorácia rodín za rodiny

Aj naša RODINA sa dnes zapojila do štafetovej adorácie, do štafetovej adorácie RODÍN, do tohtoročnej štafetovej adorácie rodín za RODINY. Dnes, vo štvrtok 3. októbra štafetu prevzala naša farnosť Nitra - Kalvária.
Adorácia rodín za rodiny

Rodina je v kríze - to často počujeme, snáď i hovoríme, možno súhlasíme, možno nie. Stretávam sa s názorom, že keby rodiny mali materiálny dostatok, tak by veľká časť rodinných kríz zmizla. To je jeden pohľad, isto nie jediný a určite nie jediný správny. Moja skúsenosť mi hovorí, že naše rodiny potrebujú viac, než len financie. Potrebujú lásku, skutočnú lásku. A my vieme, že Boh je láska. 

"Od východu slnka až po západ, nech je oslávené meno Pánovo" (Ž 113,3) Zdieľať

Oslovila nás myšlienka štafetovej modlitby rodín za rodiny - aby sa každý deň kalendárneho roka 2019 konala nepretržitá 12-hodinová adorácia (8,00 - 20,00) vždy v inej farnosti alebo reholi na Slovensku so spoločným úmyslom modliť sa za rodiny. Tak veľmi to rodiny dneška potrebujú! Dnes vo štvrtok 3. októbra štafetu prebrala naša farnosť Nitra-Kalvária.

Vyprosujme si spoločne Božie požehnanie, dar pokoja a múdrosti pre naše rodiny. Zdieľať

Oslovila nás príležitosť aktívneho 1-hodinového zapojenia do štafetovej adorácie rodín za rodiny, príležitosť osobne rozvíjať vzťah s Ním. Zastaviť sa, byť s Ním, vzdať úctu, vďaku, prosbu. Dovoliť, aby viedol a žehnal našu rodinu, rodiny v našej širokej rodine, rodiny v našej farnosti, v našom meste, všetky rodiny. Oslovila nás príležitosť byť v osobnej blízkosti s Bohom, hľadieť mu z tváre do tváre, a tam mu odovzdať všetko. Adorácia je osobný rozhovor s čistým Bohom. Rozhovor znamená nielen hovorenie, ale hlavne počúvanie. Ďakujeme za možnosť zapojiť sa do tejto duchovnej formy pomoci našim rodinám.    

Prečo sme sa zapojili? Lebo adorácia, lebo adorácia rodín, lebo adorácia rodín za rodiny. Zdieľať Zdieľať

Jedna hodina nadväzuje aj na Pánove slová učeníkom v záhrade v Getsemani: 

„Nemohli ste aspoň hodinu bdieť so mnou?Zdieľať Zdieľať

On sa pýta a my dnes, podobne ako apoštoli vtedy, odpovedáme. Každý za seba. Nielen slovami, ale hlavne skutkami. Nemôžeme venovať hodinu adorácii?  Tak veeeeľmi sme zaneprázdnení? Nájdenie si času a byť v osobnom stretnutí s Bohom je recept na nájdenie úľavy pre ubolenú dušu človeka dneška. Modlitba je rozhovor s Bohom. Silu modlitby už spoznalo množstvo ľudí,množstvo ešte nie - čo neznamená, že ju nemá. Doprajme si spoznať silu modlitby. 

Ku komu putuje štafeta ďalej, môžeme sledovať TU

Nech dobrý Boh hojne žehná naše rodiny a vedie náš život!  Zdieľať

www.dodkadanova.sk

Inzercia

Som kresťanský kouč. Napísala som populárno-náučné knihy o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme = o zvládaní konfliktov je moja kniha "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a o odpustení je moja knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Niečo aj zo súkromia? Manželka, matka, babka. Viac info na mojom webe www.dodkadanova.sk.

Odporúčame

Blog
Poďme trénovať vďačnosť!

Poďme trénovať vďačnosť!

Aj vám sa vidí, že súčasný svet sa viac sťažuje ako ďakuje? Akoby sa vďačnosť vytrácala z našich životov, vzťahov aj spoločnosti. Nevďak vraj vládne svetom! Len si spomeňme, koľkokrát sme sa za posledné dni na niečo sťažovali. A koľkokrát sme boli vďační?

Blog
Kto prestiera červený koberec pre RP alebo o krátkej pamäti našej vlasti

Kto prestiera červený koberec pre RP alebo o krátkej pamäti našej vlasti

„KDH stratilo svoje hodnoty, paktuje sa s liberálmi, prestiera červený koberec registrovaným partnerstvám, snaží sa dostať ku korytu, KDH zradilo kresťanských voličov“. Som KáDéHák. Toto počúvam z každej strany. Od spolufarníkov, od členov spoločenstiev, od niektorých kňazov, kamarátov, študentov seminára.... dokonca aj od niektorých kresťanských lídrov a komentátorov.

Blog
Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?

Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?

Svet, a najmä mladí ľudia sa začali intenzívne zaujímať o ekologickú problematiku. Riešiť tento problém je naozaj dôležité, pretože miera ničenia prírody, vody, vzduchu i pôdy na našej planéte je obrovská. A to až taká, že skutočne stojíme pred ekologickým kolapsom, ktorého signály sú neprehliadnuteľné. Sú nimi suchá, neúroda, ničivé povodne, prívalové dažde, prudké otepľovanie, ozónová diera, roztápanie ľadovcov, a tak ďalej, a tak ďalej.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.