Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. október 2019

Kto prestiera červený koberec pre RP alebo o krátkej pamäti našej vlasti

„KDH stratilo svoje hodnoty, paktuje sa s liberálmi, prestiera červený koberec registrovaným partnerstvám, snaží sa dostať ku korytu, KDH zradilo kresťanských voličov“. Som KáDéHák. Toto počúvam z každej strany. Od spolufarníkov, od členov spoločenstiev, od niektorých kňazov, kamarátov, študentov seminára.... dokonca aj od niektorých kresťanských lídrov a komentátorov.
Kto prestiera červený koberec pre RP alebo o krátkej pamäti našej vlasti

Už ma z toho hlava bolí. Neviem, čo ma mrzí viac. Či to, ako necháme Kotlebu využívať pro-life témy, či to, ako každý z nás (vrátane mňa, priznávam) vieme všetko najlepšie. Za svoj život som urobil veľa chýb, jediným mojím šťastím je to, že Pán je dobrý a milosrdný a nezaobchodí so mnou podľa mojich hriechov. Jedno som sa ale z tých chýb naučil. Nevstupovať dvakrát do tej istej rieky. Neopakovať predošlé chyby.

Píše sa rok 2011, svet prežíva mnohé otrasy, Japonsko zasiahlo silné zemetrasenie a tsunami, šíria sa správy o smrti Bin Ladina, Muammara Kaddáfiho a Kim-Chong-Ila, Adele si získala svet svojím očarujúcim hlasom v pesničke Rolling in the deep, zhliadli sme posledný diel Harryho Pottera a na Slovensku padla vláda Ivety Radičovej.

Padá vláda, dobre tomu rozumiem? Pýta sa Hríb pod lampou. Padá vláda, želajte si niečo. Žartujú ľudia na sociálnych sieťach. Jasné a principiálne „NIE“ eurovalu zaznelo z úst Richarda Sulíka. Iveta Radičová pod tlakom Mikloša a Dzurindu spojila hlasovanie o eurovale s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde. Sulík zachoval svoj postoj, názorovú konzistentnosť. Vláda naozaj padla. Robert Fico a páni na súmračnej si mädlia ruky. Kočner s Bašternákom, Haščákom, Brhelom, Bödörom, Kaliňákom a Počiatkom strieľajú fľašky Dom Pérignon, ročník 1990. Fico fľašku coly. „Stačí nám jedno hlasovanie, chlapci a máme to vo vrecku.“

Napriek tomu, že väčšina voličov smeru nesúhlasí s eurovalom, Slovenský národ je znechutený a v nasledujúcich voľbách vyhráva smer drvivým výsledkom 44,42% voľby a vytvára jednofarebnú vládu. Sulík síce zahlasoval proti eurovalu, euroval sa ajtak schválil, vláda padla a moci sa ujala mafia. Jeden z najtragickejších momentov postkomunistickej histórie Slovenska...

...píše sa rok 2020, blížia sa parlamentné voľby. Alojz Hlina je najskloňovanejšie meno na Facebooku, postoji, hlavných správach, denníku N. Matovič organizuje ďalšiu tlačovku, tentokrát už priamo pred Bratislava Flagship restaurant, kde vyzýva s megafónom Hlinu, aby odstúpil. Na sociálnych sieťach sa stupňujú útoky, Hlinu označujú za ničiteľa hodnôt. Hlina však na tlačovú konferenciu neprichádza. Príchádza hovorca KDH, ktorý sucho oznamuje, že Alojz Hlina bol hospitalizovaný, skolaboval na námestí po tom, čo  sa do neho slovne pustila skupinka kresťanov idúcich z matovičovej tlačovky. „Predseda je v poriadku, je stabilizovaný, nič mu nehrozí. Dlhodobo bol pod výrazným psychickým tlakom a nezvládol situáciu. Presúvame preto tlačovú besedu o dva dni. Na ten istý čas.

O dva dni vystupuje líder KDH, zdravotne v poriadku a oznamuje, že po dlhom uvažovaní sa vzdáva postu predsedu KDH. Narýchlo zvolaný snem sa snaží uhasiť situáciu, volí si nového predsedu a vydáva vyhlásenie, že pri podaní návrhu Registrovaných partnerstiev automaticky vystúpi z vládnej koalície. Konzervatívna scéna jasá. KDH sa navrátilo späť k svojím hodnotám!!!! Prichádzajú parlamentné voľby, KDH prekvapuje skvelým výsledkom 12tich percent, len 1,5 percenta za PS-Spolu. Tretie končí Hnutie Za ľudí, do parlamentu sa aj Marián Kotleba, ktorému ale významne ubral hlasy Harabin so 4,6%. Tesne sa dostáva do parlamentu aj Igor Matovič, SNS a SaS. Pod tlakom KDH a Matoviča nakoniec vzniká vláda, ktorá má v koaličnej zmluve zákaz predkladať zákon o registrovaných partnerstvách. Po dohode s PS a Spolu vzniká aj návrh zákona na pomoc matkám, ktorý síce neskracuje lehotu na vykonávanie potratov, ale aspoň pomáha matkám a ženám v núdzi, čo má za následok mierne zníženie vykonávania potratov. Predstavitelia cirkvi a blogeri na postoji jasajú, všetci s napätím očakávajú po letnej pauze zmenu a konečnú úľavu od vlády mafie. Smelší prokurátor podáva návrh na vyšetrovanie Kaliňáka a Fica.

.... v septembri, po letnej prestávke predkladá Peter Pellegrini poslanecký návrh Registrovaných partnerstiev. Okamžite sa zdvíha vlna diskusie, koaliční poslanci sú pod paľbou médií, prichádza vládna kríza. Poslanci PS-Spolu, SaS a niekoľko poslancov OĽaNO, ktorí vystúpili z klubu OĽaNO a vstúpili do klubu SaS nakoniec hlasujú ZA a KDH a OĽaNO vystupujú z vlády. Prezidentka SR ustanovuje úradnícky kabinet, ktorý má dovládnuť a vypisuje na marec 2021 nové parlamentné voľby.....

Inzercia

....rok 2021, registrované partnerstvá v plnom prúde a voľby vyhráva s 35% strana Smer-SD na čele s Petrom Pellegrinim....

....a ja si spomínam na detstvo, keď som si púšťal na kazeťáku Horkýže Slíže, spomínam si na pesničku  „náboženské zvyky“.... o rybárovi, ktorého manželka vyhnala na veľký piatok zohnať rybu, rybára zabil žralok, ktorý sa však tiež nenajedol, lebo si spomenul, že je ten veľký piatok. Pesnička končí so slovami: neplačte vy za rybárom, slzy ani vzlyky, hlavne, že sa zachovali náboženské zvyky....

Druhá časť blogu je, samozrejme, fikcia. Predpokladám a dúfam, že Lojzo neskolabuje a že tie voľby dobojujeme, že sa dostaneme do parlamentu. Aj napriek útokom. Verejný tlak konzervatívnych komentátorov a cirkevných predstaviteľov bude enormný a som si temer istý, že ak vznikne nová vláda, v ktorej budú liberáli aj konzervatívci, ak sa im aj podarí deklarovať, že RP sú mimo diskusie, je mi jasné ako denné svetlo, že opozícia na čele s Pellegrinim predloží registrované partnerstvá. Je mi jasné, aký tlak vyvinú voliči liberálov na svojich zvolených zástupcov. Ak by som nebol principiálne proti stávkam, stavil by som kľudne svoje topánky na to, že registrované partnerstvá budú schválené a vláda padne. Vráti sa SMER, vráti sa mafia a ako bonus budeme mať registrované partnerstvá. Rovnako ako vtedy euroval. Scenár bude takmer totožný až na niekoľko zmien v tom, kto a kedy bude zákony predkladať a kto bude z vlády vystupovať. Neplačte vy za zmenou, slzy ani vzlyky, hlavne, že sa zachovali náboženské zvyky.

Týmto vyzývam kresťanských komentátorov, voličov, predstaviteľov cirkvi, pána Ziolkovského a ďalších a hlavne Igora Matoviča: Prosím, spomeňme si na rok 2011 a hlasovanie o eurovale. Nerobme s Registrovaných partnerstiev Ficovu zbraň. Ficovi voliči sú v zásade proti RP, aj keď to nie je pre nich nosná téma. Ale ak ju bude môcť použiť na pád vlády, použije ju. A zbraňou sa RP stanú len vtedy, keď kvôli nim budeme chcieť vystupovať z vlády.

Jediná cesta, ako zabrániť prijatiu registrovaných partnerstiev nie je vystupovanie z vlády. Práve naopak. Jediná cesta, ako zabrániť ich prijatiu, je prestať ich riešiť a venovať sa dôležitejším témam. Ochrane života, odstráneniu byrokracie, vyliečeniu zdravotníctva a školstva, potrestaniu zločincov a dobrému podnikateľskému a pracovnému prostrediu. Keď nebudú registrované partnerstvá znamenať pád vlády, Fico nebude mať dôvod ich predkladať. Prosím, majme rozum. Prosím, buďme predvídaví. Prestaňme aspoň raz v histórii byť farizejmi, biť sa do pŕs. Skúsme to inak. Naša ubolená vlasť to potrebuje.

Odporúčame

Blog
Otázka pre pána Ziolkovského ohľadom registrovaných partnerstiev

Otázka pre pána Ziolkovského ohľadom registrovaných partnerstiev

Napriek tomu, že v hlavnom mediálnom priestore sa KDH veľa priestoru nedostáva, viaceré osobnosti z politického, verejného či cirkevného prostredia KDH venujú zvýšenú pozornosť. Na sociálnej sieti facebook zverejnil otec Anton Ziolkovský status, v ktorom reagoval na politické kroky KDH. Keďže však nereagoval na otázky smerujúce k vysvetleniu svojho statusu priamo na sociálnej sieti, použijem tento blog, aby som sa ho opýtal, ako si predstavuje, že by sme mali splniť jeho predstavu.

Blog
Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?

Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?

Svet, a najmä mladí ľudia sa začali intenzívne zaujímať o ekologickú problematiku. Riešiť tento problém je naozaj dôležité, pretože miera ničenia prírody, vody, vzduchu i pôdy na našej planéte je obrovská. A to až taká, že skutočne stojíme pred ekologickým kolapsom, ktorého signály sú neprehliadnuteľné. Sú nimi suchá, neúroda, ničivé povodne, prívalové dažde, prudké otepľovanie, ozónová diera, roztápanie ľadovcov, a tak ďalej, a tak ďalej.

Blog
Ekosocializmus

Ekosocializmus

V súčasnosti sa v Európe presadzuje nová forma socializmu. Po národnom a triednom socializme prichádza Ekosocializmus. Rovnako ako predošlé formy socializmu, dal si za úlohu záchranu ľudstva. „Vedecky“ predpovedá budúcnosť na sto rokov dopredu, alebo minimálne do konca tohto storočia. Podriaďuje ekonomiku ideológii, keď „dobrých“ odmeňuje štedrými dotáciami a „zlých“ tresce zvláštnymi daňami a reštrikciami. Vytyčuje si nereálne záväzné ciele a dehonestuje tých, ktorí poukážu na ich nesplniteľnosť, či škody, ktoré napáchajú na hospodárstve. Podobnosť s nacistickými štvorročnicami, komunistickými päťročnicami, či Čínskym veľkým skokom nie je v tomto prípade náhodná.