Otázka pre pána Ziolkovského ohľadom registrovaných partnerstiev

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Otázka pre pána Ziolkovského ohľadom registrovaných partnerstiev

Napriek tomu, že v hlavnom mediálnom priestore sa KDH veľa priestoru nedostáva, viaceré osobnosti z politického, verejného či cirkevného prostredia KDH venujú zvýšenú pozornosť. Na sociálnej sieti facebook zverejnil otec Anton Ziolkovský status, v ktorom reagoval na politické kroky KDH. Keďže však nereagoval na otázky smerujúce k vysvetleniu svojho statusu priamo na sociálnej sieti, použijem tento blog, aby som sa ho opýtal, ako si predstavuje, že by sme mali splniť jeho predstavu.

Tento status je pomerne často citovaný aj v diskusiách na postoji.

Pán Ziolkovský, ďakujem, že sledujete kroky KDH s takou bedlivou pozornosťou. Akým spôsobom si teda predstavujete, že máme zabrániť predkladaniu liberálnej agendy v demokratickom parlamente?

KDH jasne deklarovalo, že nevstúpi do vlády, ktorá bude mať v programe registrované partnerstvá (o ktoré máte pochopiteľnú starosť, rovnako ako my.) Predseda KDH požiadal predstaviteľov najsilnejšej opozičnej strany, že v prípade, že trvajú na predložení takéhoto zákona MIMO RÁMEC PRÍPADNEJ KOALIČNEJ SPOLUPRÁCE (krájame tu koláč, ktorý nielen že nieje ešte upečený, ale na ktorý sme ešte ani nezamiesili cesto a nenatrhali ovocie) ako poslanecký návrh, aby tak urobili až po komunálnych voľbách a aby písomne deklarovali nadpolovičnú väčšinu podporujúcu takýto návrh. (t.j. 76 poslancov NRSR). V tom prípade, ako hovoríte, musí byť jasné, že koalícia končí. Neupresnil ste, čo sa stane, ak zákon predloží napríklad nekoaličný poslanec alebo iné varianty. Predseda KDH deklaroval, že v prípade, že sa tak stane, predseda KDH zvolá radu KDH, ktorá jediná môže rozhodnúť o prípadnom vystúpení z vlády, čo vy takisto požadujete.

Čo ešte má teda KDH urobiť, aby zamedzilo takémuto návrhu v demokratickom parlamente? Máme im zakázať predkladať návrhy? Máme poprieť základy demokracie? Ako si myslíte, že zareaguje približne 2x silnejšia strana, keď jej predložíme podmienku (nie požiadavku) úplného zákazu predkladania zákonov, ktoré sú založené na ich hodnotách? Myslíte si, že povedia: Ok, tak vy predkladajte, čo chcete, my nič nepredložíme? Myslíte si, že nepovedia: Dobre, my nepredložíme RP, ak vy nepredložíte zákon o ochrane života. A keď sú tieto dve témy preč zo stola, mali by sme vyriešiť priame prepojenie medzi cirkevnými záležitosťami a štátom, preto predložíme zákon o odluke cirkvi od štátu.

Alebo predpokladáte, že druhá strana nebude mať žiadne svoje požiadavky, napriek 2x väčšej spoločenskej podpore? Že akceptujú naše požiadavky bez námietok? Alebo teda máme zahodiť šancu na zmenu tejto vlády, ktorá je preukázateľne napojená na organizovaný zločin, ktorá napriek nálepke "sociálna vláda" dostala túto krajinu do stavu, kedy každý piaty slovák má exekúciu? A ak máme hľadať alternatívu bez PS-SPOLU, u koho ju máme hľadať? U Kotlebu? U Harabina? Ako by ste to riešil vy? Pretože témy, ktoré Slovensko trápia, niesú len registrované partnerstvá. Je nimi korupcia, chudoba, sociálne problémy, potratový zákon, byrokracia, organizovaný zločin, katastrofálne zdravotníctvo, zdecimované školstvo a štát v rukách oligarchov a mafie.

S úctou a pozdravom,

Daniel Ferdinand

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo