Slovenský socialistický eurokomisár a nepoučiteľní kresťania

Slovenský v Moskve študovaný eurokomisár Šefčovič spravil opak toho, čo sľúbil v prezidentských voľbách, v ktorých ho podporili viacerí kresťania aj arcibiskup. Podporil presadenie Istanbulského dohovoru, ktorého odmietnutie spolu so zákonným zákazom potratov považujú niektorí kresťania za najdôležitejšiu úlohu slovenskej politiky, v mene ktorej dokážu podporiť aj exkomunistov, mečiarovcov, nespravodlivých politikov a extrémistov.

 

Nepoučiteľní kresťania a aktivisti?

V roku 2015, v referende s účasťou 21,4 % oprávnených voličov, sa vyše 900 tisíc občanov vyjadrilo za to, aby sa za manželstvo považoval len zväzok muža a ženy. O 2 dni vyhlásil tlačový odbor Úradu vlády Ficovho SMERu: „Výsledky referenda nemajú pre nás žiadnu výpovednú hodnotu a k ničomu politicky nezaväzujú.“ A o týždeň vláda exkomunistu Róberta Fica schválila kontroverznú Stratégiu ľudských práv, ktorú podľa svojich predstáv a požiadaviek naformulovali zástupcovia jednej - „dúhovej“ - ideologickej a záujmovej skupiny. https://www.postoj.sk/7131/duhova-strategia-socialistickeho-smeru Táto štátna Stratégia sa pripravovala v gescii ministra Lajčáka, ktorý v Moskve študoval na tom istom inštitúte pre KGB a komunistické špičky ako Šefčovič aj niektorí naši superkapitalisti. (Lajčáka za to v kázni o "genderizme" kritizoval aj M. Kuffa) M. Lajčík, kandidát SR na post generálenho tajomníka OSN, v júni 2016 kritizoval – podobne ako Fico a Čarnogurský – protikorupčné protesty v kauze Bonaparte / Bašternák ako snahu škodiť Slovensku. (viac tu: https://www.postoj.sk/15932/carnogursky-proti-papezovi-za-fica-kalinaka-a-bastrnaka

Napriek takejto viacročnej politike socialistického SMERu v SR aj europarlamente niektorí naši cirkevníci  a aktivisti v r. 2018-19 podporili jeho politikov ako záštitu pred "liberalizmom a genderizmom".

Manželstvo podľa slovenskej ústavy

Najdôležitejším, a právne najúčinnejším krokom na obranu „tradičnej“ rodiny od vzniku SR podnes je definícia manželstva ako zväzku muža a ženy, ktorú do Ústavy SR v r. 2014 presadilo KDH, a zvlášť jeho vtedajší predseda Ján Figeľ. Dosiahli to ako opozičná strana, po dlhšom predchádzajúcom úsilí a využijúc relatívne priaznivú politickú situáciu dohodou so stranou SMER. (Viac tu: https://www.postoj.sk/7259/postbolsevicka-justicia-a-kseft-kdh

Za túto dohodu vtedy kresťanských demokratov kritizovala časť opozície, aj keď KDH tým pre seba nič nezískalo a opozícii neuškodilo. Od aktivistov, biskupov ani Katolíckych novín sa im za to nedostalo žiadne uznanie či poďakovanie. Pochvalu od kňaza Kuffu však v r. 2018 dostal Fico za slovné odmietnutie Istanbulského dohovoru, dokonca pár dní potom ako sa Fico vyjadril za zachovanie komunistického potratového zákona.

Fico a Danko versus KDH a CDU

KDH je od začiatku roka 2018 najčastejším terčom mediálnych útokov niektorých pro-life aktivistov a kresťanov, ktorí sa tvária ako pravovernejší, autentickejší a dôslednejší kresťania, najmä od Kuffovcov KDŽP a Kotlebovcov. Títo okrem iného tvrdia že západní kresťanskí demokrati zradili kresťanské hodnoty, občas naznačujú že našou záchranou je Rusko, spájú sa s extrémistami, a v mene boja proti genderizmu a potratom podporujú skorumpovaných exkomunistov.

Ako dôkaz tejto zrady kresťanských hodnôt uvádzajú aj hlasovanie nemeckého parlamentu 30. 6. 2017, keď tento aj s hlasmi niektorých kresťanských demokratov schválil homosexuálne manželstvá. Kancelárka Merkelová hlasovala proti, ale niekoľkoročný zápas v tejto veci vzdala vyhlásením, že poslanci nebudú hlasovať podľa pokynov strán, ako je obvyklé, ale na základe vlastného presvedčenia. Niektorí to podnes uvádzajú ako argument pri svojej kritike KDH, ktoré sa vraj blíži nemeckej CDU.

Vo februári 2019 sekretár KBS Ziolkovský na sociálnej sieti napísal: „Treba sa poďakovať R. Ficovi a A. Dankovi za ich veľkodušnosť a dôveru dať poslancom svojich strán pri hlasovaní voľnú ruku.“ https://www.aktuality.sk/clanok/665877/sekretar-kbs-dakoval-kotlebovi-ukazal-ze-mu-nejde-o-politicky-kapital/ Čiže pochválil ich za to, čo iní cirkevníci vyčítajú Merkelovej. Pochválil ich napriek tomu, že poslanci tejto vládnej koalície už predtým zamietli jeden – Koltebov návrh protipotratového zákona. Nikto z tých, čo Fica a Danka chválili za túto „veľkodušnosť“ či slovné odmietnutie ID (ktoré ich nič nestálo), ich nekritizoval ani teraz, keď po 50-tisícovom Pochode za život parlament znova neschválil ani jeden zo štyroch návrhov na obmedzenie potratov.

Pokračuje len kriitika mimoparlamentného KDH, ktorá smeruje k tomu, aby sa KDH vo voľbách 2020 opäť nedostalo do parlamentu. To KDH, ktoré vyše 25 rokov od vzniku SR najviac pripomínalo zločiny komunizmu, bojovalo proti mečiarizmu aj Ficovmu korupčnému rozkrádaniu, aj najviac zo všetkých strán presadzovalo kresťanské hodnoty.

Istanbulský dohovor - hlavné kritérium volieb?

Pred prezidentskými voľbami 2019 „roduverní“ kresťania a Kuffovci podporovali v prvom kole exkomunistu Harabina a extrémistu Kotlebu, v druhom Šefčoviča. Jeden arcibiskup nakydal na Mikloška, druhý špeciálnou audienciou podporil kandidáta Ficovho SMERu Šefčoviča. Tomu na získanie ich podpory stačilo podobne ako Harabinovi niekoľko viet predvolebných sľubov boja proti Istanbulskému dohovoru (ID). V diskusii o jeho odmietnutí v parlamente aj inde sa ako jeden z hlavných argumentov oprávnene používala práve definícia manželstva v ústave SR, ktorú tam presadilo KDH.

Šefčoviča podporovali napriek tomu, že ten ešte 3 mesiace predtým spolu s inými socialistami a liberálmi v europarlemente aktívne presadzoval tie ustanovenia ID, ktoré kresťanom vadia. Kritiku, že to je len predvolebná taktika títo kresťania odmietali rovnako ako pripomienky že v iných, a pre štát a politiku dôležitejších kritériach ako spravodlivosť, právo a korupcia je Z. Čaputová podstatne lepšia.

SMER a SNS v snahe nalákať kresťanov, aby im pomohli získať k vláde a perlamentnej väčšine akj kreslo prezidenta, a ovládnuť Ústavný súd, pomohli v parlamente schváliť odmietnutie ID. To však má podstatne menšiu váhu ako ústavná definícia manželstva. Slovenským rodinám by omnoho viac pomohlo keby sa zlepšila justícia, o polovicu zmenšilo korupčné rozkrádanie štátu, a ušetrené milióny sa venovali chudobným a viacdetným rodinám, deťom a školám.

Skoroprezident Šefčovič

V pondelok 30. 9. 2019 eurokomisár Maroš Šefčovič ako národný nominant na členstvo v exekutíve EÚ odpovedal na otázky poslancov štyroch parlamentných výborov. Slovenský europoslanec Bilčík mu pripomenul názorovú nekonzistentnosť počas výkonu jeho funkcie v Bruseli a počas marcovej prezidentskej kampane na Slovensku. Šefčovič sa v rámci tímu budúcej predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej prihlásil k jej programu rodovo vyváženého kolégia komisárov a proti rodovej diskriminácii. Čiže k tomu, čo presadzoval 3 mesiace pred našimi prezidentskými voľbami, a k opaku toho čo v nich sľuboval. https://www.postoj.sk/47571/v-otazke-istanbulskeho-dohovoru-bude-sefcovic-podporovat-von-der-leyenovu

V Moskve študovaný socialista Šefčovič tak dokázal, že pred prezidentskými voľbami mali pravdu tí, ktorí hovorili, že v otázke "genderizmu" nie je o nič lepší ako Z. Čaputová, a že jeho predvolebné odmietanie Istanbulského dohovoru je, rovnako ako u Harabina, len finta na nalákanie naivných kresťanov a antigenderistov. Opäť sa ukázalo, akú pravdu mal K. Čapek, keď napísal, že hlavným cieľom komunistov nie je pomoc ale moc (Proč nejsem komunistou, 1925) Ukázalo sa, ako veľmi sa mýlili všetci, ktorí podporili a volili Šefčoviča, v prvom kole proti Mikloškovi, aj v 2. kole proti Čaputovej.
Teraz sa potvrdilo, že v otázke „genderizmu" a potratov mal Šefčovič rovnaké názory ako Čaputová, ale horší postoj, lebo Čaputová bola úprimná a on kariérne zavádzal voličov aj biskupov. A v otázke demokracie, práva, korupcie, spravodlivosti je Čaputová podstatne lepšia než všetci v Moskve študovaní komunisti, kapitalisti, SMERáci a ich koaliční a obchodní partneri. So Šefčovičom by sme už mali aj nových ústavných sudcov podľa výberu Ficovho SMERu.

To nie je nekritická chvála Čaputovej, s ktorou sa v niektorých hodnotových otázkach nezhodujem, ale výzva ku kritickému zamysleniu nad opakovanými chybami niektorých kresťanov a aktivistov, ktoré sa prejavili aj pri Pochode za život, ktorému sa budem venovať o niekoľko dní.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo