Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. september 2019

Milujem Život

Dobrovoľníci na Národnom pochode za život 2019 v Bratislave, medzi ktorých patrím aj ja, naozaj milujú život. Nasadzujú svoje sily, nadšenie, ochotné ruky i lásku svojho srdca nielen aby sa realizovali, ale aby skutočne slúžili životu. Je nádherné vidieť, ako napĺňajú slová žalmistu: “Ochotné je moje srdce, Bože, ochotné je moje srdce” (Ž 57,8).
Milujem Život

    Ak chceme rozdávať lásku iným ľuďom, potrebujeme ju najprv prijať od Boha, nášho Nebeského Otca, ktorý nás miluje a láskavo sa stará o každého jednotlivca. Ja nemôžem iným ponúknuť to, čo sama nemám. Ak prijmem lásku Otca a postoj Milovanej dcéry, postavím sa tak na skalu, na ktorej je hodné a spoľahlivé budovať svoju hodnotu, svoje sny, túžby a plány. Som Milovaná a milujem Život! Láska, ktorú prijímam od Boha má vo mne schopnosť uzdraviť moje zranenia, naštrbené vzťahy, dá mi silu i nádej kráčať životom vpred v ústrety Láske, od ktorej som vyšla a ku ktorej smerujem. Je živá, tvorivá a vynaliezavá. Je ako nežný vánok na tvári, hojivý balzam v rane, priateľské objatie, hlboký pohľad do očí, prijatie v pravde, odpustenie.

 

    “A láska je predovšetkým väčšia ako hriech, ako slabosť, ako márnosť stvorenia, je silnejšia ako smrť: je stále ochotná pozdvihnúť, odpúšťať, stále ochotná vyjsť v ústrety márnotratnému synovi, stále hľadá “zjavenie Božích synov”, ktorí sú povolaní k sláve. Toto zjavenie lásky a milosrdenstva má v dejinách ľudstva svoju formu a svoje meno: volá sa Ježiš Kristus.” (Ján Pavol II.: Redemptor hominis 9)

 

    Zostávajme s Kristom a v Kristovi zakotvení. Lebo len tak budeme mať v sebe život a budeme ho schopní dávať aj ďalej. “Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia: lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.” (Jn 15, 5).

Inzercia

Inzercia

Milujem Boha, ľudí a Katolícku Cirkev. Absolventka Katolíckej univerzity FF v Ružomberku Nj-Nv., diplomová práca: Hodnota života vo vybraných dokumentoch Jána Pavla II. a ich význam pre súčasné Slovensko. 2-ročné štúdium Master na Pápežskom Inštitúte Jána Pavla II. v Ríme (Pápežská Lateránska Univerzita), Odbor Manželstvo a rodina. 2-ročné štúdium na Prešovskej univerzite PF v Prešove, Pedagogika mentálne postihnutých. Rada čítam, vzdelávam sa a pracujem na sebe, aby som bola najlepšou možnou verziou seba samej. Aby som bola darom pre Boha aj pre ľudí, realizovala svoje dary i talenty a tak naplnila Boží plán s mojím životom.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Poďme na turistiku - no nie na potratovú

Poďme na turistiku - no nie na potratovú

Cieľ našich ciest môže byť rôzny - dobrodružný, adrenalínový, poznávací, oddychový i pochodový. No i taký, ktorý celou svojou podstatou spadá do kultúry smrti, o ktorej píše Svätý Pápež Ján Pavol II. vo svojej veľkolepej encyklike o hodnote ľudského života Evangelium vitae. Turistika za smrťou. 

Blog
Včera bolo 15 rokov od smrti Antona Neuwirtha

Včera bolo 15 rokov od smrti Antona Neuwirtha

     Bol svedkom kresťanskej viery, katolíckym vzdelancom, žiakom Tomislava Kolakoviča. Bol vynikajúcim profesionálom -  lekárom, politikom a diplomatom. Napriek tomu, že bol svedkom deportácií dvanásť členov svojej židovskej rodiny zo strany otca do nacistických táborov, napriek tomu, že ako otec štyroch detí bol nespravodlivo obvinený zo špionáže, velezrady a vyzvedačstva a bol v politickom procese odsúdený na dvanásť rokov, z ktorých šesť strávil vo väzení, napriek ústrkom a neuznaniu, ktoré sa mu dostalo aj v politickom a verejnom živote po Novembri 1989, Anton Neuwirth počas celého svojho života liečil zlo láskou. Aj keď dlhodobo na vlastnej koži pocítil zlobu a hrôzy 20. storočia, ako svoju odpoveď všetkým odpustil, aj vo svojej knihe Liečiť zlo láskou.

Blog
Prenasledovaní kresťania a slovenský parlament,  Ján Figeľ a kňaz kotlebovec

Prenasledovaní kresťania a slovenský parlament, Ján Figeľ a kňaz kotlebovec

Slovenský parlament, odvolávajúc sa aj na podobné vyhlásenie europarlamentu, schválil rezolúciu o podpore prenasledovaným kresťanom. Konšpiračný web AlianciaZaNedeľu uverejnil článok Kotleboho priaznivca kňaza M. Čajku, ktorý rezolúciu a jej predkladateľa kritizuje ako protikresťanskú a tvrdí, že ňou chceme financovať prevoz kresťanov a jezídov z Iraku. Kresťanka odsúdená v Pakistnie na smrť špeciálne ďakuje J. Figeľovi za pomoc pri jej záchrane.