Milujem Život

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Milujem Život

Dobrovoľníci na Národnom pochode za život 2019 v Bratislave, medzi ktorých patrím aj ja, naozaj milujú život. Nasadzujú svoje sily, nadšenie, ochotné ruky i lásku svojho srdca nielen aby sa realizovali, ale aby skutočne slúžili životu. Je nádherné vidieť, ako napĺňajú slová žalmistu: “Ochotné je moje srdce, Bože, ochotné je moje srdce” (Ž 57,8).

    Ak chceme rozdávať lásku iným ľuďom, potrebujeme ju najprv prijať od Boha, nášho Nebeského Otca, ktorý nás miluje a láskavo sa stará o každého jednotlivca. Ja nemôžem iným ponúknuť to, čo sama nemám. Ak prijmem lásku Otca a postoj Milovanej dcéry, postavím sa tak na skalu, na ktorej je hodné a spoľahlivé budovať svoju hodnotu, svoje sny, túžby a plány. Som Milovaná a milujem Život! Láska, ktorú prijímam od Boha má vo mne schopnosť uzdraviť moje zranenia, naštrbené vzťahy, dá mi silu i nádej kráčať životom vpred v ústrety Láske, od ktorej som vyšla a ku ktorej smerujem. Je živá, tvorivá a vynaliezavá. Je ako nežný vánok na tvári, hojivý balzam v rane, priateľské objatie, hlboký pohľad do očí, prijatie v pravde, odpustenie.

 

    “A láska je predovšetkým väčšia ako hriech, ako slabosť, ako márnosť stvorenia, je silnejšia ako smrť: je stále ochotná pozdvihnúť, odpúšťať, stále ochotná vyjsť v ústrety márnotratnému synovi, stále hľadá “zjavenie Božích synov”, ktorí sú povolaní k sláve. Toto zjavenie lásky a milosrdenstva má v dejinách ľudstva svoju formu a svoje meno: volá sa Ježiš Kristus.” (Ján Pavol II.: Redemptor hominis 9)

 

    Zostávajme s Kristom a v Kristovi zakotvení. Lebo len tak budeme mať v sebe život a budeme ho schopní dávať aj ďalej. “Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia: lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.” (Jn 15, 5).

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora