Od vyslaného redaktora 16. Kalvárskej olympiády seniorov

Od vyslaného redaktora 16. Kalvárskej olympiády seniorov

Futbal bol kľúčovou disciplínou 16. Kalvárskych olympijských hier v Nitre. Jednalo sa o zápas Kalvária: Stračia cesta. Silno oslabená Kalvária vydržala 45 minút nedostať gól, bolo 0:0. Výborne zachytala  Saša Miklošková, darmo Stračáci strieľali ako besní. Daniel útočil 4x sám na brankára Igora Furku, ale gól do hokejovej bránky nedal. V jedenástkach bolo 4:4. Pri večernom hodnotení navrhla jury o víťazovi losovať. Milan Tankovič Maspoli, ktorý bol v minulosti rozhodca, mal dobrú ruku: vytiahol lístok KALVÁRIA, takže nový putovný pohár prevzal na rok do úschovy.

K súťaži o kráľa strelcov nastúpilo 20 superstars k rozstrelom z pol ihriska do prázdne hokejovej bránky. V siedmych kolách odchádzali najväčšie hviezdy „handry fajčiť“. Vo finále vyhral neznámy Ivan Marijan, druhý bol známy Jozef Mikloško, najst., a tretia bola 10 ročná vnučka Sáša Miklošková, ktorá zo stále väčšej diaľky dal päťkrát gól. Bratia Učnayovci vypadli, aj traja Felberovci.

V hodoch na basketbalový kôš boli 4 kolá a 23 účastníkov. Vyhral Martin Buzalka, druhá bola Silvia Komorová (16 ročná) a tretí bol Fero Látečka. Dlhý Milan Vinohradský, široký Robert Rumančík a bystrozraký Peter Rečka vypadli.

K šipkám nastúpilo 16 pretekárov, 8 postúpili do semifinále a 3 do finále. Zvíťazil Laky Učnay, strieborný bol Fero Látečka a bronzová Zuza Vargová. Bratia Kytkovci neuspeli, ani Rodo Hudák a Feri Tomášik - musia viac trénovať.

Guľky a šlajder sú klasické a prestížne. V guľkách nastúpilo 22 pretekárov. Boli poučení, že sa ide s krokom, šotol neplatí, vajcovky nemôžu hrať, iba ako cikerky, hrajú iba guľaté mramorky na dorgy. Po 4 kolách, v ktorých favoriti zlyhali, vyhral zlatú neznámy Peter Blickling, striebro Feri Látečka a bronz Peter Rečka. Mikloškovci vypadli v 1. kole, aj Furkovci a Dodo Holka.

Kráľom kalvárskych pretekov bol šlajder. Tvorí ho rázsocha, dve gumičky a kožka na kameň. Mnohí si doniesli svoje šlajdre na výborných dunlopkách. Fajka, žena a šlajder sa nepožičiava, takže láska k blížnemu sa nekonala. Pre plebs boli k dispozícii iba nemožné šlajdre s gumami z gatí. Medzi 26 pretekármi 4 kolá stačili na určenie víťazov. Prvý bol Dodo Holka, druhý Igor Furka a tretí Fero Látečka. Baby si strieľali do prstov, ako minulý rok rehoľná sestra, mládež bola tiež mimo, zvíťazili skúsení seniori.

Ku káričkám bez bŕzd sa najprv odvážili mladí. V kategórii do 10 rokov bolo poradie: 1. Daniel Mikloško 2. Sáša Miklošková 3. Juraj Mikloško. Nad 10 rokov 1. Samo Felber 2. Marek Felber. Margita Hetényi Borbala z Maďarska sa pred cieľom vysypala, nemohla byť klasifikovaná. Z mužov sa viacerí štorcovali, ale pre fototermín a guláš, sa preteky zrušili.

V preťahovaní lanom zvítazila Kalvária, v odvete nás Stračia cesta pretiahla. Až potom si videorozhodcovia všimli, že Stračáci priviazali koniec lana o MB-čku.

Najúspešnejší pretekár bol Fero Látečka z Kalvárie, ktorý získal dve strieborné a dve bronzové medaile. V ziskoch medailí vyhrala Kalvária (4 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové), Stračia cesta mala 2 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzovú.

Novú disciplínu “kamienky“ sme nestihli, ani bangídžamping z veže kostola, ani Vojnu gangov s papierovými guľami – nabudúce. Potom sa išlo do Misijneho domu na „hudba, tanec, guláš, pagáče a víno“, niektorí aj kofolu a pivo. Našťastie dopingová kontrola neprišla, takže orgkomitet výsledky potvrdil. Hodnotenie hier sa uskutočnilo do neskorej noci na tajnom mieste Stračej cesty s tajným programom a tajnou účasťou. Verejné uznesenie je, že 17. KOH budú prvú sobotu v septembri 2020. Ak dožijeme, prídeme.

(Na fotke je časť olympionikov, ktorých sa mi podarilo zahnať pred aparát. Mnoho ďalších fotografií a videí je na facebooku. Dal by som ich aj sem, ale neviem, čo je to URL obrázku)

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo