Hodnotový svet KDH odhalený!?

Hodnotový svet KDH odhalený!?

Prepáčte mi vopred ten názov, len som skúšala, ako sa tvorí titulka bulváru. :)

Ale poďme k téme. V poslednom čase sa stále dookola predkladá - aspoň teda v nejakom konzervatívno-kresťanskom priestore - idea, že KDH podporí registrované partnerstvá a že ide urobiť podvod na svojich voličoch. Vyše roka sa dookola podsúvajú myšlienky, ako sa KDH liberalizuje a odkláňa od hodnôt.

A jediné, čo sa potom v kresťanskom politickom priestore rieši, sú témy registrovaných partnerstiev či potraty. A to vyhovuje len a len tým, čo sa chcú udržať pri moci alebo tým, ktorí si chcú svoj vplyv v politike zvýšiť a to SMERu, SNS a ĽSNS.

Smutné je, že potom jediný odkaz kresťanskej strany politického spektra sú žabomyšie vojny, v ktorých sa však, čo je priam tragické, využíva metóda, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.

Stokrát opakovaná lož a zavádzanie sa stáva pracovným nástrojom tých, čo sa nejak hlásia ku kresťanskej politike.

A čo je ešte smutnejšie, že ak sa snažíte hovoriť pravdu a stále dookola ju deklarovať, tak sa nikdy nedostane do takej silnej pozície ako "pravda", ktorá vznikla zo stokrát opakovanej lži...

A preto idem odhaliť pravdu o hodnotovom svete KDH. Okrem Desatora, to je aj článok 2 v stanovách hnutia:

„Článok 2

Programové zásady a ciele

(1) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, vychádzame z odkazu európskej kresťanskej kultúry. Sme hnutím občanov, ktorí sa neboja prevziať zodpovednosť za seba, za svoju rodinu, za svoju obec, región a za svoj štát.

(2) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, sme stranou konzervatívnou a demokratickou. Usilujeme sa o uplatnenie kresťanských a konzervatívnych hodnôt v politickom živote spoločnosti, štátu a medzinárodného spoločenstva.

(3) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, chránime život a dôstojnosť každého človeka od počatia po prirodzenú smrť.

(4) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, budeme chrániť rodinu. Budeme chrániť rodinu a manželstvo ako prirodzený zväzok muža a ženy. Rodinu považujeme za základný prvok štátu, spoločnosti. Chránime ju, pomáhame jej a zasadzujeme sa o to, aby sa mohla rozvíjať po hmotnej aj duchovnej stránke, rešpektujúc dôstojnosť každého jej člena.

(5) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, budeme chrániť kresťanstvo ako náboženstvo lásky k blížnemu, ako mierumilovné náboženstvo.

(6) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, chceme úspešné Slovensko, ktoré podporuje schopných a pomáha slabým. Chceme spravodlivé Slovensko, kde sa verejné prostriedky
využívajú efektívne a kde sa pristupuje spravodlivo ku každému. Chceme vzdelané Slovensko, kde je kvalitné školstvo a zdravotníctvo národnou prioritou, kde sa osobnej
iniciatíve a podnikaniu nekladú prekážky a kde štát je občanovi oporou. Vytvoríme zo Slovenska spravodlivý štát, v ktorom bude platiť právo pre každého rovnako.

(7) My, kresťanskí demokrati, my konzervatívci, budeme vytvárať, podporovať a ochraňovať trhové hospodárstvo so silným sociálnym akcentom. Vytvoríme podmienky spravodlivej
súťaže, v ktorej budú vyhrávať najlepší. Spravodlivá súťaž dokáže motivovať, vygenerovať lepšie podmienky a pomáha dynamike a tvorivosti v spoločnosti. Ten, kto robí na plný úväzok, nemôže byť chudobný. Tí, ktorí pracujú, musia mať taký príjem, aby z neho mohli dôstojne žiť.“

(Zdroj: http://kdh.sk/wp-content/uploads/2013/06/Stanovy-KDH-Poprad-2016.pdf)

Len taká poznámka, tento článok bol pridaný a schválený do stanov KDH na podnet terajšieho predsedu KDH Alojza Hlinu.

Toto je mantinel, za ktorý v hodnotových veciach KDH nepôjde. Toto je pravda o hodnotovom svete KDH. Nie je to lož, takže sa opakovaním, deklarovaním, neustálym vyhlasovaním nestane nejakou "silnejšou pravdou". Proste takto to je. Taká je pravda o hodnotovom ukotvení KDH.

Napadá mi to biblické: „Kto má uši, nech počúva.“

Začnime sa prosím baviť už aj o iných programových veciach. Školstvo, zdravotníctvo, súdnictvo, podnikateľské prostredie, sociálna pomoc, podpora mladých rodín atď. Je toho toľko, v čom môžeme pomôcť ľuďom žiť dôstojnejší život. A vlastne nie v čom môžeme, ale v čom MUSÍME pomôcť ľuďom a celému Slovensku.

KDH bolo, je a ostane verné kresťanským hodnotám.

 

PS. Ešte taký malý dovetok. Keď som písala tento blog, na postoji sa objavil komentár p. Majchráka a ten sa dobre pýta:

„Predstavme si, že sa po voľbách objaví v parlamente návrh na zavedenie registrovaných partnerstiev. A že pôjde o každý hlas. Na koho sa kresťanský volič bude môcť spoľahnúť viac? Na stranu s homogénnnym poslaneckým klubom, ktorá sa v týchto témach doteraz vždy správala konzistentne, alebo na rôznorodé hnutie, ktoré budú v parlamente zastupovať konzervatívci aj liberáli?“ (https://www.postoj.sk/47148/bude-krestanov-lepsie-hajit-hlina-alebo-matovic)

zdroj titulného obrázku: pixabay.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora