Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. september 2019

Mediátor roka

Už o tom viete?
Mediátor roka

Diskusné a spoločenské podujatie MEDIÁTOR ROKA 2019 sa bude konať v pondelok 14. októbra 2019 vo Zvolene.
Obsahom stretnutia bude diskusia o aktuálnych témach mediácie na Slovensku a jej spoločenského uplatnenia v prostredí právneho poriadku Slovenskej republiky, a hlavne vyhlásenie prvého ročníka súťaže MEDIÁTOR ROKA na Slovensku.

Tento ročník 2019 je nultým, alebo prvým ročníkom? Bude skrátka pilotným ročníkom. Symbolicky v roku, kedy si pripomíname 15 rokov účinnosti Zákona o mediácii na Slovensku (zákon č.420/2004 Z.z.), ktorý nadobudol účinnosť 1. septembra 2004.

Koľko sa vie o mediácii na Slovensku za 15 rokov? Zdieľať Zdieľať

Ja som absolvovala certifikovaný výcvik a zložila zákonom predpísané skúšky v roku 2014, v tom isto roku som bola aj zapísaná do Registra mediátorov vedenom na Ministerstve spravodlivosti SR. Bolo to 10 rokov od účinnosti Zákona o mediácii a väčšina ľudí si vtedy zamieňala mediáciu s meditáciou. Preto som cítila potrebu priložiť vlastné polienko k podpore informovania populácie o mediácii tým, že som ľudskou rečou napísala e-knižku o mediácii, ktorú si záujemcovia môžu zdarma stiahnuť na mojom webe aj doteraz. Počet jej doterajších stiahnutí ma teší, a ešte viac následné otázky jej čitateľov k ich konkrétnej životnej situácii.   

Na podujatí MEDIATOR ROKA 2019 budú ocenené významné osobnosti v oblasti mediácie na Slovensku ich uvedením do Siene slávy 2019. Súčasne budú predstavené kategórie Mediátora roka pre rok 2020 s tým, že nominácie do týchto kategórií budú možné po ukončení podujatia Mediátor roka 2019 a to prostredníctvom webového portálu www.mediatorroka.sk

O čom budeme na stretnutí MEDIÁTOR ROKA 2019 odborne diskutovať? O dvoch zaujímavých témach, o jednej dopoludnia a o druhej téme popoludní. Je mi cťou, že mojim diskusným príspevkom budem otvárať dopoludňajšiu časť diskusie na tému "Mlčanlivosť v mediácii".  Viac na webe podujatia.  

A o čom bol môj prvý blogový príspevok na Postoji? O tom, kde nájdem mediátora... 

Inzercia

www.dodkadanova.sk 

Aktualizácia 16.10. 2019 - po podujatí - doplnené krátke video je TU alebo klik na obrázok:  

 

Kresťanský kouč od roku 2017. Autorka populárno-náučných kníh o tom, čo nás v škole neučili a tak často to v živote potrebujeme. O zvládaní konfliktov je knižka "KĽÚČ OD KONFLIKTU" a na tému odpustenia je knižka "VIEM ODPUSTIŤ?". Viac na webe www.dodkadanova.sk.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.