Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. august 2019

Dúha

Rád by som písal o nádherných farbách dúhy. Akým veľkolepým koncertom na oblohe nám Boh pripomína neoblomnú vernosť svojho prísľubu.
Dúha

Dnes ráno, ešte pred prvými krokmi túry, som si prečítal nový blog. Nečítal sa dobre. Ešteže som mal pol dňa v Tatrách na to, aby som ho ako tak strávil. Doma by som to nedal.

Ranné ticho doliny, potom hukot vodopádu, čaro zrkadlenia plies, šum chladného vetríka hore v sedle a nakoniec, mnohí to poznáte, nikdy sa neopakujúce, úchvatné výhľady na štíte. A aby som až tak nelietal, nad Poľskom číhajúca čierňava.

Rád by som písal o nádherných farbách dúhy. Akým veľkolepým koncertom na oblohe nám Boh pripomína neoblomnú vernosť svojho prísľubu.

No musím písať o tom, ako pod slizkým rúškom "progresu", "slobody" a "lásky" tento úžasný symbol čistej Božej lásky sa aj na Slovensku plazivo degraduje na hrdý symbol hriechu.

Nech je nám varovaním príbeh dvoch anjelov, ktorí došli do Sodomy k Lotovi, opísaný v prvej knihe Pentateuchu:

 „Ale skôr, ako si ľahli, mužovia mesta, mužovia Sodomy od chlapca až po starca, celé mesto do posledného chlapa obkolesili dom, vyvolali Lota a povedali mu: "Kde sú mužovia, čo prišli dnes večer k tebe? Priveď ich k nám, aby sme s nimi obcovali!"...

Potom mužovia povedali Lotovi: "Ak tu máš nejakého zaťa, syna alebo dcéru a ak niekto z mesta patrí k tebe, vyveď ich preč z tohoto mesta, lebo zničíme toto mesto, pretože je naň veľká žaloba pred Pánom. Pán nás poslal zničiť ho.“ (Gn 19, 4-5, 12-13)

Kto si myslí, že toto Božie slovo sa nemôže raz vzťahovať aj na Slovensko?

Alebo že by sa Boh zmenil? Že svoje vyrieknuté slovo teraz už neberie tak vážne?

Kto zatrasie a zobudí našich štatistických 70 percent kresťanov? Namiesto toho som ráno čítal seba ľutujúci nárek. Tu totiž vôbec nejde o to, či máš čiapku, či nemáš čiapku, ani o tom, či sedíš na prenajatej stoličke. Tu ide o boj, kde armáda Zlého podlým klamstvom bojuje proti Božiemu ľudu.

Inzercia

So Zlým sa nevyjednáva, neuzatvára dohoda. Proti Zlému sa bojuje.

„V boji proti hriechu ste ešte neodporovali až do krvi.“  (Hebr 12,4)

 

Nezabúdajme pri tom však na Ježišove slová:

"Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom ako som ja miloval vás." (Jn 15,12)

Nezamieňajme preto boj proti hriechu s bojom proti blížnemu, ktorý koná hriech.

 

obrázok: pixabay.com

Zatiaľ sa mi nedarilo vyrobiť perpetuum mobile pre dvoch, na lietanie v oblakoch. Návod už mám: jeden máva krídlami, druhý do nich fúka; nik sa neunaví, navzájom striedajú sa. Za ruky sa držať musia, ináč nepoletia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.