Rošoš

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Rošoš

Kde bolo, tam bolo, žil raz jeden milonár. Volal sa Rošoš. Bol to už starý milionár a hrozne sa nudil. Nevedel, čo robiť so svojimi miliónikmi. A tak sa zamyslel ...

Odjakživa mal rád šachovnicu a vplyv (teda okrem peňazí). Lenže tá šachovnica doma mu nestačila. Chcel väčšiu. Najväčšiu. Poobzeral sa dokola a čo uvidel? Šíry svet. To je ono! Zhvízdol Rošoš. Toto je moja šachovnica! A tak sa šíry svet stal Rošošovou šachovnicou. Všade, kde mohol, rozostavoval svoje figúrky.  A mohol všade, veď jeho milióniky mali figúrky po celom svete čoraz radšej a preto pribúdali exponenciálnym radom.

Zakrátko dostala Rošošova šachová partia aj názov - Open showciety.  Skrátka OS. A začala „meniť“ svet na Rošošov obraz. A aby nebola nuda, figúrky mali poväčšine farby dúhy. Ich úlohou bolo zneškodniť to, čo tieto farby nemalo. Boli hlasné a všade ich bolo počuť. Potom tam boli aj iné figúrky, ktoré boli tiež hlasné, ale inak, ako dúhové figúrky. Tieto zas rozsievali smrť na rôzny spôsob.  A potom ešte mnohé iné figúrky, ktoré sa tvárili ako neobmedzení vládcovia a správcovia. Všetky figúrky napospol spájala lož ako pracovná metóda. Klamali, a klamali, a klamali, a klamali, a klamali, a klamali, a klamali, a klamali ... A klamali. A boli klamaní. Ale boli odmeňovaní. Niektorí viac  a iní  menej. A na niektorých, Rošoš vôbec nešetril.

A darilo sa. Mnohé čapicové a turbanové figúrky presvedčili ľudí, že biele je čiene a čierne je biele a že vlastne už nič neplatí a nič nie je ako bolo. Ba niektoré figúrky nadobudli dojem, že sa môže všetko. Teda, že oni môžu všetko. A podľa toho sa aj správali. A vôbec im nevadilo, že robia iným zle.

A keďže sa už nenašiel nijaký odvážny junák (lebo všetci takí vymreli), ktorý by svet zachránil pred „ohnivým drakom“ – milionárom Rošošom, svet sa zmenil na Rošošov obraz. Zostalo síce zopár ľudí, ktorých Rošošove figúrky nemohli oklamať. Ani ich, ani ich detné deti, ale boli tak dobre skrytí, že Rošošove figúrky si mysleli, že už ani neexistujú. Ale to je už iný príbeh ...

PS

Podobnosť s niekým, s niečím alebo s dačím, je čiste náhodná (odkaz pre milovníkov konšpirácií).

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo