Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. august 2019

Výzva KDH. Odstúpte od dohody s Progresívnym Slovenskom. Hneď.

Zarážajúce nie je to, že Truban je predsedom PS, ale že sa ním stal. Bolo by čudné ak minulosť pána predsesu by väčšine členov strany PS nebola známa. Napriek „motivačným“ prednáškam a účasti na čudesnom festivale je volebným lídrom víťaza prezidentských volieb a eurovolieb. Čo je to za stranu ak si zvolí predsedu s takým životným príbehom? Malý úryvok: „Vstávanie o desiatej, jedenástej, jedna dve hoďky „worku“, absint na obed. Kamaráti Ti vždy pomôžu sa rozbiť, ak by sa Ti náhodou nechcelo. Na druhý deň Ti je zle, ale mal si pekný večer. Červený koberec rozprestretý pred záchodom, s potleskom za potrebu. Orgie. Alkohol. Drogy.“

Aby som nebola označená za prudérnu. Prečo nie? prečo sa nestretnúť s inými exotmi niekde v púšti? A blázniť sa. Vedela by som to brať ako prípustný úlet, keby tam neboli orgie, drogy, prvky okultizmu, či satanizmu. Mal by festival Triezvosti v púšti účastníkov? Bolo by možné za triezva plávať dvadsať metrov v piesku? Podpaľovať „umelecké“ diela?

Kto bude novým predsedom Progresívneho Slovenska? Martin Poliačik? Zora Jaurová? Mladý Šimečka? Ak nezoženú niekoho ako Róbert Bezák, rovno jeho, tak celá ich bublina spľasne. Skončia niekde tesne nad piatimi percentami. Zbohom registrované partnerstvá.

Pri pozeraní Trubanových „motivačných“ prednášok ma predsa len niečo aj pozitívne oslovilo. Okrem toho, že mi ho nejak zvláštne bolo ľúto. V tých videách bola prítomná úprimnosť. Hovoril zo života a to sa cení. V podobnom duchu prebiehajú zdieľania osobných svedectiev ľudí (abstinujúcich alkoholikov, drogovo závislých), ktorí zmenili svoj život. Michal Truban je zatiaľ v prvom kroku svojej cesty, vie pravdivo opísať svoje životné skúsenosti (aj s drogami), a to čo mu dali. Možno prejde aj do druhej fázy a pomenuje pred sebou a pred svetom aj to čo mu vzali. Držím mu v tom palce.

P.S. Pre môj život ma oslovilo z jeho videí to, že pre dosiahnutie na prvý pohľad nedosiahnuteľných vecí si treba nakladať po trochu, a zdanlivo nemožné sa postupne stane prirodzeným.

Pre KDH:

Inzercia

Dať dôveru do spolupráce s drogovo závislým človekom je nezodpovedné.

Voliči KDH si nezaslúžia byť odsúdení na spoluprácu so stranou, ktorá reprezentuje neprijateľný životný štýl s ich životnými postojmi.

Je potrebné ukončiť predvolebnú spoluprácu s touto stranou. Aby KDH malo čo najlepší volebný výsledok. Aby ho jeho voliči mohli voliť s pokojom. Aby si KDH rozviazalo ruky a ústa a kultivovane mohlo voči strane PS ponúkať triezvu alternatívu. Tou slušnou alternatívou môže byť aj strana Za ľudí.

Začína to vyzerať tak, že najväčším zlom pre Slovensko nebude prípadná povolebná spolupráca s veľmi slabým Smerom bez Fica a spol. (Túto moju vetu sa mi nedarí rozdýchať.)

Dozvedeli sme sa, že potraty nebudú na jeseň obmedzené a aj práca Jána Podmanického vyjde nazmar. Najvyšší čas osloviť ho pre vstup do KDH.

Odporúčame

Blog
Lux mundi

Lux mundi

Ego sum lux mundi. Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života. (Jn 8, 12) Príbehy bežných ľudí, ktorí stretli Svetlo sveta.

Blog
Boh stvoril akútnu medicínu. Keď spal, ľudia zarobili na inej.

Boh stvoril akútnu medicínu. Keď spal, ľudia zarobili na inej.

Slovenské lekárstvo, s výnimkou akútnej medicíny a starostlivosti o deti, teda pediatrie, je v ťažkom rozpoložení. Farmaceutický biznis totiž narástol do takých rozmerov, že sa hypochondria stala predpísaným receptom na zdravie. Vysoko citliví ľudia na seba sa vyžívajú v diagnostike a tí, čo naozaj potrebujú pomoc, zatiaľ čakajú hodiny na chodbe.

Denník Svet kresťanstva