Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. august 2019

Vyhrá zdravý rozum v kresťanskej politike?

Kresťanskodemokratické hnutie je stabilná a jednoznačne ukotvená konzervatívna strana s tridsaťročnou tradíciou na Slovensku. KDH má jasný hodnotový rámec ochrany života a dôstojnosti každého človeka od počatia až po prirodzenú smrť.
Vyhrá zdravý rozum v kresťanskej politike?

KDH bude chrániť rodinu a manželstvo ako prirodzený zväzok muža a ženy. Rodinu považujeme za základný prvok štátu, spoločnosti. Chránime ju, pomáhame jej a zasadzujeme sa o to, aby sa mohla rozvíjať z hmotnej aj z duchovnej stránky, rešpektujúc dôstojnosť každého jej člena.

Spoločné vyhlásenie PS-Spolu a KDH o predvolebnej spolupráci je odkazom pre Slovensko, že Kresťanskodemokratické hnutie chce voličov presviedčať slušnou komunikáciou, nie znevažovaním a napádaním politických partnerov.

Ja nemám strach z liberálov, sú to ľudia z mäsa a kostí, i keď hodnotové ukotvenie majú diametrálne odlišné ako ja. No ako demokrat musím rešpektovať skutočnosť, že aj liberálne hodnotové názory sú súčasťou našej politickej scény a majú voličský elektorát. Mám väčší strach z niečoho iného. Bojím sa toho, že v demokratických voľbách získa politická strana viac hlasov (tak ako sa to stalo v nedávnych eurovoľbách), ale zároveň získa menej mandátov,  a nevie sa dovolať spravodlivosti. Toho, že budú zomierať nevinní ľudia, lebo vedeli viac, ako mali vedieť a stanú sa nepohodlnými pre skupinu ľudí, ktorým ide len o moc a peniaze. Toho, že vo vašom rodnom meste niekto vymení 24 ha lesa vysokej bonity za veľmi nevýhodný pozemok a budeme sa tváriť, že je to  v poriadku. Toho, že budeme cestovať z Levoče do Bratislavy šesť hodín, že už v noci sa musíme postaviť pred nemocnicu, aby sme dostali časenku k lekárovi špecialistovi, že poľnohospodárske dotácie budú úradníci prideľovať na vybetónované parkovisko a nám to bude pripadať normálne. Z tohto všetkého mám oveľa väčší strach. Preto je potrebná zmena vlády, lebo právny štát stráca na hodnote, korupcia má rastúci trend, školstvo upadá, zdravotníctvo je v kríze a antisystému sa darí.

Toto sú dôvody, prečo sa Kresťanskodemokratické hnutie dohodlo na predvolebnej spolupráci, lebo veríme, že ľudí už nezaujímajú hádky, útoky medzi jednotlivými stranami a „divadelné predstavenia“ niektorých politikov, ale konkrétne riešenia, ktoré zvýšia kvalitu zdravotníctva, školstva, podnikateľského prostredia, poľnohospodárstva, dopravy a podporia prorodinnú a kvalitnú sociálnu politiku – jednoducho riešenia, ktoré zlepšia život na Slovensku.

Cieľom kresťanských demokratov bude presvedčiť našich partnerov o správnosti a opodstatnenosti našich postojov a navrhovaných riešení pre Slovensko. Naprieč politickou scénou je dôležité stavať na témach, ktoré sú spoločné a prinášajú osoh obyvateľom Slovenska a práve na tom sme sa v piatok dohodli.

S koalíciou PS-Spolu sa KDH dohodlo, že prvoradé budú témy podpory rodiny, ako je napríklad tehotenský príplatok od 16 týždňa tehotenstva,  dostupnosť škôlky pre deti a mnoho ďalších. S programovým lídrom PS-Spolu Miroslavom Beblavým spoločne hľadáme programové zhody a už po piatkovom pracovnom rokovaní je možné konštatovať, že sa zhodujeme na programových témach, ktoré zabezpečia zlepšenie života obyvateľov Slovenska v oblasti školstva, zdravotníctva, poľnohospodárstva, sociálnej politiky a spravodlivosti. Všetky tieto spoločné programové zhody pre lepšie Slovensko už čoskoro budeme prezentovať občianskej verejnosti.

Inzercia

Na záver opätovne konštatujem, že  Kresťanskodemokratické hnutie je tradičná konzervatívna strana s jednoznačným hodnotovým rámcom, ktorý jednoznačne podporuje vedenie KDH, ktorého som súčasťou, pretože považujeme za nevyhnutné chrániť a bojovať za naše konzervatívne hodnoty.

 

 

 

Odporúčame

Blog
Príbeh lásky mojej mamy

Príbeh lásky mojej mamy

Moja mama je Marta, otec Emmanuel a brat Eliáš. Majú symbolické mená, ktoré výrazne odzrkadľujú ich životy. Vieru, lásku, obetavosť, prezieravosť a spolupatričnosť.

Blog
Čisté ale prázdne vs. špinavé ale plné

Čisté ale prázdne vs. špinavé ale plné

Slovo zodpovednosť pochádza zo spojenia dvoch slov: odpoveď a dovednosť. Podobne je to i v iných jazykoch. Základom sú dve latinské slová responsum (odpoveď) a habilitas (schopnosť). Tak zodpovednosť môžeme definovať ako schopnosť človeka dať odpoveď na otázky a záležitosti, ktoré vstupujú do jeho života z vonku.