Vyhrá zdravý rozum v kresťanskej politike?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Vyhrá zdravý rozum v kresťanskej politike?

Kresťanskodemokratické hnutie je stabilná a jednoznačne ukotvená konzervatívna strana s tridsaťročnou tradíciou na Slovensku. KDH má jasný hodnotový rámec ochrany života a dôstojnosti každého človeka od počatia až po prirodzenú smrť.

KDH bude chrániť rodinu a manželstvo ako prirodzený zväzok muža a ženy. Rodinu považujeme za základný prvok štátu, spoločnosti. Chránime ju, pomáhame jej a zasadzujeme sa o to, aby sa mohla rozvíjať z hmotnej aj z duchovnej stránky, rešpektujúc dôstojnosť každého jej člena.

Spoločné vyhlásenie PS-Spolu a KDH o predvolebnej spolupráci je odkazom pre Slovensko, že Kresťanskodemokratické hnutie chce voličov presviedčať slušnou komunikáciou, nie znevažovaním a napádaním politických partnerov.

Ja nemám strach z liberálov, sú to ľudia z mäsa a kostí, i keď hodnotové ukotvenie majú diametrálne odlišné ako ja. No ako demokrat musím rešpektovať skutočnosť, že aj liberálne hodnotové názory sú súčasťou našej politickej scény a majú voličský elektorát. Mám väčší strach z niečoho iného. Bojím sa toho, že v demokratických voľbách získa politická strana viac hlasov (tak ako sa to stalo v nedávnych eurovoľbách), ale zároveň získa menej mandátov,  a nevie sa dovolať spravodlivosti. Toho, že budú zomierať nevinní ľudia, lebo vedeli viac, ako mali vedieť a stanú sa nepohodlnými pre skupinu ľudí, ktorým ide len o moc a peniaze. Toho, že vo vašom rodnom meste niekto vymení 24 ha lesa vysokej bonity za veľmi nevýhodný pozemok a budeme sa tváriť, že je to  v poriadku. Toho, že budeme cestovať z Levoče do Bratislavy šesť hodín, že už v noci sa musíme postaviť pred nemocnicu, aby sme dostali časenku k lekárovi špecialistovi, že poľnohospodárske dotácie budú úradníci prideľovať na vybetónované parkovisko a nám to bude pripadať normálne. Z tohto všetkého mám oveľa väčší strach. Preto je potrebná zmena vlády, lebo právny štát stráca na hodnote, korupcia má rastúci trend, školstvo upadá, zdravotníctvo je v kríze a antisystému sa darí.

Toto sú dôvody, prečo sa Kresťanskodemokratické hnutie dohodlo na predvolebnej spolupráci, lebo veríme, že ľudí už nezaujímajú hádky, útoky medzi jednotlivými stranami a „divadelné predstavenia“ niektorých politikov, ale konkrétne riešenia, ktoré zvýšia kvalitu zdravotníctva, školstva, podnikateľského prostredia, poľnohospodárstva, dopravy a podporia prorodinnú a kvalitnú sociálnu politiku – jednoducho riešenia, ktoré zlepšia život na Slovensku.

Cieľom kresťanských demokratov bude presvedčiť našich partnerov o správnosti a opodstatnenosti našich postojov a navrhovaných riešení pre Slovensko. Naprieč politickou scénou je dôležité stavať na témach, ktoré sú spoločné a prinášajú osoh obyvateľom Slovenska a práve na tom sme sa v piatok dohodli.

S koalíciou PS-Spolu sa KDH dohodlo, že prvoradé budú témy podpory rodiny, ako je napríklad tehotenský príplatok od 16 týždňa tehotenstva,  dostupnosť škôlky pre deti a mnoho ďalších. S programovým lídrom PS-Spolu Miroslavom Beblavým spoločne hľadáme programové zhody a už po piatkovom pracovnom rokovaní je možné konštatovať, že sa zhodujeme na programových témach, ktoré zabezpečia zlepšenie života obyvateľov Slovenska v oblasti školstva, zdravotníctva, poľnohospodárstva, sociálnej politiky a spravodlivosti. Všetky tieto spoločné programové zhody pre lepšie Slovensko už čoskoro budeme prezentovať občianskej verejnosti.

Na záver opätovne konštatujem, že  Kresťanskodemokratické hnutie je tradičná konzervatívna strana s jednoznačným hodnotovým rámcom, ktorý jednoznačne podporuje vedenie KDH, ktorého som súčasťou, pretože považujeme za nevyhnutné chrániť a bojovať za naše konzervatívne hodnoty.

 

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Ďalšie články autora