Prečo nenávidíte nuly?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Prečo nenávidíte nuly?

Ako presadiť definičné delenie nulou? Citmi.

V modernom 21. storočí sa stále nájdu nenávistné akademické zoskupenia, ktoré nekompromisným fanatizmom polarizujú a rozdeľujú liberálnu spoločnosť. Sú to skupiny frustrovaných neprogresívnych výskumníkov plných zloby a zášte, ktorí ustavične verklíkujú svoje temné barokové dogmy a odmietajú prisúdiť plné práva delenia jedincom, ktorí sú plnohodnotnou súčasťou dnes už pestrej numerickej spoločnosti.

Hovorím o tých, ktorých systémové poníženie a vynútené mlčanie oválne kričí. Hovorím o nulách!

V dobe, keď už nie je delenie v spoločnosti žiadne tabu, je nepochopiteľné, že matematické špičky stále upierajú toto prirodzené právo nulám. Nenávistné hlasy exaktných vedcov štipľavo pľujú, že delenie nulou je nekonzistentné s delením inými číslami. Vraj, táto rovnosť by ohrozila celý systém delikátne budovaný v priebehu stáročí. Aký systém? Ten, v ktorom záporné čísla po príchode domov strieskajú tie kladné a plodia s nimi len ďalšie záporné čísla? Ten systém? Koľko desatinných číselok už zostalo nechcených po delení?  Čísla neklamú.

Čo sa tak strašné stane?

Ak by sme umožnili sedmičke urobiť tak zodpovedný krok a slávnostne požiadať nulu o vydelenie pred očami teórie,  čo je zlé na tom, že začnú spolu tvoriť číslo? Nula by tak mohla po násobení týmto číslom priniesť na tento svet napríklad takú sedmičku.

7/0 = x

x * 0 = 7

Nie, to nie je zaručený recept, ktorý so svojou ingredienciou vnorenej nelogiky rozloží každé platné tvrdenie a dôkaz v matematickom systéme. Naopak je to sebavedomé gesto vyzretej inklúzívnej spoločnosti, ktorá nekompromisne stavia hrádzu proti nenávisti.  Logika neprejdeš! No pasarán!

Hovorte mi progresívec, ale ja hodnotím svet, kde by päťka dostala šancu vyrovnať sa jednotke, za lepší a spravodlivejší.  

5*0 = 1*0 

5*0/0 = 1*0/0

5 = 1 

Nič zlé sa systému nestane. Iba ho trošičku napravíme. Prosím, prestaňte šíriť hystériu a paniku z vymyslených scenárov. Nie sme vaši nepriatelia. Začnite riešiť skutočné problémy. Riešte skutočné počty! Neriešte nuly. Z grafov sa nenajeme!

Navyše epidémia definičnej nepoctivosti a aktivistického diletantstva sú klokotajúcim prejavom živej spoločnosti s páčikovou mentalitou (cmuk&like).

Vyzývam, odmietnime spolu nenávisť prameniacu v kritickom systémovom myslení. Zahoďte svoje prísne definičné vidly a osloboďte  sa od predsudku spájať jasnosť a konzistentnosť so stabilitou.

Nepriateľské trúbenie po netolerantnej dôslednosti už raz zmobilizovalo dostatok svojich fanatických nasledovníkov a kruto a bezcitne porazili numerickú revolúciu. Vtedy delenie nulou surovo ponížili a uvrhli nulu do klietky logickej nekompromisnosti vystuženej drsnými a zákernými limitami. Poučme sa z našej prehry, musíme ísť na to cez srdce! S nerozumom na správnom mieste sme spolu silnejší! 

Pripojte sa k nám a poďme ruka v ruke budovať novú, slušnejšiu a tolerantnejšiu matematiku, kde definičné delenie nulou nie je rozumové lajdáctvo ale výraz kvetinovej lásky a pravej solidarity! 

 

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo