Minimálna mzda - maximálny nezmysel?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Minimálna mzda - maximálny nezmysel?

„Európsky konzervativizmus bol a je podľa Hayeka zásadne neschopný vzdorovať ľavicovým ideológiám, ktoré nakoniec z nedostatku pozitívneho poznania len imituje, prepadajúc tak zvodom etatizmu a socializmu. Deje sa to hlavne pre jeho (teda konzervativizmu – pozn. aut.) bezduchú zaslepenosť a odpor ku klasickému liberalizmu a jeho trhovému hospodárstvu.“ (Preisner in Krivošík)

V dnešnom článku sa budem venovať tomu, ako sa táto zaslepenosť prejavuje v pohľade ľudí na minimálnu mzdu. Neodvážim sa tipnúť si, aké percento konzervatívcov súhlasí s minimálnou mzdou, ale čo sa týka politikov (netýka sa to len konzervatívnych politikov), tak si nepamatám, že by sa niektorý z nich vyjadril kriticky voči tomuto konceptu. Skôr naopak, niektorí chcú dokonca zavádzať európsku minimálnu mzdu. 

Skúsme sa pozrieť na túto reguláciu, na jej plusy a mínusy, ale inšpirujme sa pri tom dielom Frédérica Bastiata a všimajme si nie len veci, ktoré je vidno, ale aj tie, ktoré na prvý pohľad nie je vidno. To, čo na prvý pohľad je vidno a čo je aj hlavným dôvodom zavádzania minimálnej mzdy je, že niektorým ľuďom zvýši ich plat. Avšak nie je vidno odkiaľ sa tieto peniaze navyše vezmú a aké to bude mať následky. Predpokladá sa, že zamestnávatelia vykorisťujú svojich zamestnancov, dávajú im len nejaké nutné minimum a zvyšok si posielajú na svoje tučné účty, takže ak ich prinútime platiť viac, neutrpia žiadnu škodu. Realita je však taká, že zamestnávatelia zarobené peniaze často investujú, aby napríklad zefektívnili výrobu a mohli lepšie konkurovať, alebo vytvoria nové pracovné miesta. Nie je pravda, že sa všetci topia v nečestne zarobených peniazoch. Odkiaľ teda títo zamestnávatelia zoberú peniaze na navýšenie mzdy svojich zamestnancov? Existuje viacero možností. Môžu znížiť počet zamestnancov (alebo do budúcna obmedziť prijímanie nových zamestnancov) a nahrádzať ich strojmi, znížiť počet pracovných hodín a navýšiť pracovné povinnosti, môžu obmedziť investície alebo zvýšiť cenu svojich produktov.
Takže následky nie sú priaznivé a nakoniec najviac trpia tí, ktorým sme chceli pomocť - ľudia s minimálnymi pracovnými skúsenosťami a zručnosťami. Zamestnávateľom sa neoplatí zamestnávať ich, pretože by im nevyprodukovali potrebný zisk. A hoci by boli ochotní pracovať aj za nižšiu mzdu ako je minimálna, aby získali nové skúsenosti a zručnosti a mohli sa postupne prepracovať na lepšie platené pozície, zákon im to zakazuje.

Na záver ešte menšie zamyslenie. Prečo by sme vôbec mali mať právo rozhodovať o podmienkach dobrovoľnej pracovnej dohody dvoch alebo x ľudí? Nehovorím len o mzde, ale aj o zákazoch práce vo sviatky, povinné príplatky za víkendy atď. Ak chce niekto predávať vo sviatky teplé rožky a jeho zamestnanci s tým súhlasili v pracovnej zmluve, prečo to potrebujeme zakazovať? Ohľadom rozhodovania o mzde by som spomenul podobenstvo z Mt 20 (nevravím, že Biblia je ekonomickou príručkou, ale za zamyslenie to stojí), kde hospodár najímal robotníkov a hoci niektorí robili dlhšie a iní kratšie všetci dostali rovnakú mzdu. Niektorí šomrali a hospodár jednému odpovedal: "Priateľu, nekrivdím ti. Nezjednal si sa so mnou za denár? Vezmi, čo je tvoje, a choď! Ja chcem aj tomuto poslednému dať toľko, koľko tebe. Alebo nesmiem so svojím robiť, čo chcem?" 


https://www.postoj.sk/43231/s-hayekom-az-na-prah-viery

https://www.cnbc.com/2019/04/10/higher-minimum-wage-means-restaurants-raise-prices-and-fewer-employee-hours-survey-finds.html   

https://fee.org/articles/real-world-examples-of-how-the-minimum-wage-harms-workers/  

https://www.mises.cz/literatura/co-je-a-co-neni-videt-56.aspx

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo