Parlamentné voľby 2020 a kresťanské strany na Slovensku.

Keď som si dnes prešiel FB stránky jednotlivých politických strán na Slovensku, ktoré sa relevantne objavujú v predvolebných „prieskumoch“, nadobudol som pocit, že voľby budú už o mesiac.

Bol zaužívaný v politike pojem, a samozrejme nielen v nej, že uhorková sezóna. Vtedy sa dovolenkovalo a pomaličky chystalo na september, keď začne znova rokovať NR SR. Momentálne už však takmer všetky strany začínajú brázdiť Slovensko a stretávať sa s „voličmi“ pri každej možnej spoločenskej udalosti, kde si prídu ľudia oddýchnuť a užiť si trocha leta a oddychu.

Nečakane sa tohto roku do popredia tém, ktorými chcú strany osloviť voliča, dostáva téma Rodiny - klasickej kresťanskej témy.

Daná téma je pred týmto víkendom zvýraznená súbežným Dúhovým pochodom a pochodom Hrdí na Rodinu. Ide vlastne o stret názorov, ktoré sa budú rozoberať aj ako jedni z hlavných v programoch a predvolebných vyhláseniach strán. Jedni budú za, druhí budú proti a nakoniec aj tí, čo sa momentálne tvária neutrálne a „slušne“ - v postoji k myšlienkam Slovenskej Rodiny, ukážu svoje zaradenie Hodnotovo-morálne.

Po posledných Eurovoľbách registrujem ako strany , ktoré majú v názve Kresťanská a sú relevantné aj pred parlamentnými voľbami 2020 strany 3 – KDH,KDŽP a KÚ.

 

KDH - Po silnej 30 – ročnej dominancii strany KDH, ktorá sa prezentovala ako jediná strana kresťanov , je jej HODNOTOVÉ smerovanie plne podriadené podaniu si rúk s kancelárkou Merkelovou a podľa mňa, keď bude súčasná Cirkev v Nemecku pribíjať na chrám nové tézy ako Luther, pán Hlina si môže ako hostí k tomu prizvať aj pánov Beblavého a Trubana.

Citát od p.Hlinu, že p.Danko z SNS urobil chybu – a to nie hocijakú, ale VEĽKÚ, vo mne vyvoláva otázku, kde sa v ňom vzalo toľké presvedčenie o vlastnej neomylnosti – opätovne KDH podľahlo falošným sľubom o zvolení do NR SR? To im stačí jeden poslanec v Europarlamente na to, aby získali dojem, že oni sú lídri Kresťanského Sveta ?

 

– Náklady na kampaň pred Eurovoľbami, ktoré skončili volebným fiaskom, musia bolieť jej donorov ešte teraz...ťažko je predpokladať , ktorý mešec im pomôže vystrábiť sa z bolesti ( žeby KDH?), ale dovolím si vysloviť radu – hovorí sa v marketingových starých predvolebných príručkách, že človek má na bilbordoch vyzerať mlado, sviežo a usmievavo, ale vrásky sú podľa mňa symbolom Múdrosti a netreba sa za nich hanbiť a pôsobiť na fotkách o 30 rokov mladšie v porovnaní so skutočnosťou fyzickou.

 

KDŽP – strana vznikla vo februári, Eurovoľby boli v máji a za ten výnimočne krátky čas strana získala 2,06% - pri minimálnej mediálnej a finančnej kampani. HODNOTY bratov Kuffovcov sú podľa mňa veľa Slovákom blízke, akurát času prezentovať Ich bolo málo...Do volieb však ostáva ešte 7 mesiacov a verím, že sa o týchto HODNOTÁCH dozvie čo najviac Slovákov a sami sa slobodne rozhodnú za volebnou plentou, či sú to aj Ich názory na to ako by to na Slovensku mohlo byť.

 

Prečítal som si dnes Knihu Múdrostí a napadlo mi – ktorý z Predsedov daných kresťanských strán, vie dať svojim doterajším životom, slovami, skutkami a hlásanými HODNOTAMI záruku, že sa bude pri riadení štátu ako kresťan plne riadiť Knihou Kníh?

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo