Hlinov pakt o neútočení

Hlinov pakt o neútočení

Schyľuje sa vari k vojne?

Dobre si treba zapamätať túto chvíľu. KDH podpísalo pakt neútočenia. S kým? No predsa  s ničím iným než momentálnym trendom mienkotvorných agentúr, ktorému splodeniu pomohli aj konzervatívni voliči súčasnej prezidentky.

Bolo by to v poriadku, ak by uvedený trend nebol ľavicovo progresívne mysliaci, čo jeho predstaviteľa už aj stihli dokázať svojimi názormi  na rozpočet EÚ po odchode Veľkej Británie, alebo  na parkovanie v Bratislave. Ak sa teda hentento mienkotvorný trend   preukázateľne progresívne preukázal tu, o to skôr môžeme od Trubana a Beblavého očakávať , že sa budú chcieť realizovať  typicky progresívne v otázkach nedotknuteľnosti života, rodiny,  výchovy, súkromia a majetku spôsobom im bližšej košele ako kabáta.

Schyľuje sa vari k vojne? Inak sa predsa pakty tohoto druhu neuzatvárajú. Iniciuje ich vždy tá strana, ktorá sa cíti byť ohrozená. Iniciátorom tejto vskutku sympatickej dohody bol zrejme Hlina. Ten o nej hovoril už nejaký čas predtým.

Hlina sa naozaj musí cíti byť veľmi ohrozený. KDH nedokázal pozdvihnúť niežeby mentálne - kvalitatívne, to by sme od neho chceli moc, ale ani kvantitatívne. Hnutie ťažilo dlho len z toho, že sa rozpadla Sieť. Nova s KDS ukončili svoju činnosť. Novinári vtedy objavili  nového predsedu, aby mu dali za zásluhu jednoduchý aritmetický súčet rozbitého a z  Figeľa - Hrušovského sklamaného kresťanskokatolíckeho elektorátu.

Lenže do hry vstúpila KDŽP, KÚ, OľaNO, Za ľudí. Lojzovi sa darí vymedzovať sa a strhávať kľúčovú pozornosť, ale pritom všetkom by musel dostať stihomana aj človek silnejšej povahy. Hlina stratil istotu. Nikdy nevie, odkiaľ príde ďalšia rana. A tak vsadil na prevenciu. Paktom s progresívcami sa jednoducho pomazal či  korunoval za cisára všetkých kresťanských voličov na Slovensku. Neostáva nám nič iné, než mu predvolať - Ave Lojzo ! Máš voľné ruky na potlačenie každého vnútorného prejavu nevôle.

Vždy platí že ak sa začne o niečom dookola točiť, začne to aj existovať. Hlina to dokáže. Čo spravil?  Stvoril tému, za ktorú sú mu progresivci vďační, lebo reálne ich nič nestojí, vlastne neexistuje, ale dostáva ich opäť do mediálnej pozornosti.  Lenže tam sa potrebuje dostať aj Hlina. A vyšlo mu to.

Za akú cenu? Na tom mu nezáleží. Dlhodobo myslieť netreba, dôležitý je aktuálny efekt. Predsa slovenským ludkom voličom je to celé tak sympatické, asi ako Čaputová, ktorá mimochodom zlyhala, keď odignorovala štátnu oslávu Sv. Cyrila a Metoda v Nitre. Ale napokon jej to došlo, keď asi posedávala na festivale Východná.  Situáciu jej poradili zachrániť lacným trikom.  Objavila sa ešte v ten  samý piatok večer na svatomariánskej hore v Levoči, kde ale práve štartujúca púť nemala so štátnym sviatkom nič spoločné. Ale tak ako jej ani nám  to nevadilo, FB status znesie všetko. A tak máme  prezidentku, ktorá na marianskej predpúti oslavuje vierozvestcov, pritom  v Nitre na tomu určenej oslave ponecháva svojej čestné  miesto prázdne, pretože si nenechala ujsť folklórne predstavenie vo Východnej. 

Ale to som odbehol. Ak mám vysloviť svoj názor na práve uzatvorený pakt KDH s PS-Spou,  niekto tu chce nabudiť dojem, že uplietol bič, ale  pritom žiadne poriadne prúty nemá. Spamätajme sa. Všetci traja paktovníci sú v podstate mimoparlamentní spiklenci, ktorí len kujú pikle, ako sa  spoločne dostať k eurofondom.

Predsa ak tu boli nejaké útoky na kresťanský konzervatívny svetonázor, tak to bolo vždy pzo strany liberálnych médií, a analytikov, expertov, NZ, či pro choice hyperaktivistov usadených na ministerstve práce a rodiny. A tí v tom budú pokračovať ďalej, lebo kamaratshaft nejakého Trubana s Hlinom ich vôbec nezaujíma. Budú pokračovať dalej, aby  stihli posunúť hranicu  až do priepasti.  Spomeňme si len na  poslednú  propedofilnú iniciatívu v istom mienkotvorný liberálnom denníku.

Takže už svitlo, že pakt  o neútočení je v podstate iba také sympatické ochotnícke PR divadielko?

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo