Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. júl 2019

M.Petriska: Svet podľa "pokrokových" "liberálov" II. - Prezidentkin výletík

Poďme sa spoločne obhliadnuť za prvou cestou našej novej hlavy štátu, ktorá priniesla prvý fail...aj dva. 
M.Petriska: Svet podľa "pokrokových" "liberálov" II. - Prezidentkin výletík

Pani prezidentka zobrala pri jej prvej oficiálnej zahraničnej návšteve na palubu vládneho špeciálu kapelu. Na prvý pohľad nič strašné, veď keď je na palube lietadla úspešná kapela, ktorá zahrá počas oficiálneho štátneho programu, zanechá skvelý umelecký dojem, je to úžasné, chválim. 
V tomto prípade to ale bolo trošku inak. Spojiť túto kapelu s úspechom si snáď nikto nedovolí. Súkromná egotrip párty venovaná práve pani prezidentke s názvom "Zuzana nie je sama doma", organizovaná súkromným fanklubom, je opakom oficiálneho štátneho programu a o tom umeleckom dojme sa radšej nebavme. Ako inak to majú ľudia vnímať, než ako kultúru - "náš človek"? No a samozrejme sa jedná o kapelu, ktorá mala v kampani plné ústa slušnosti. Na tento paradox si už ale pomaly zvykáme.  

Nejaká kapela na palube však nemôže poškodiť národné záujmy. Čo ich ale poškodiť môže, a to v obrovskej miere, je miešanie sa do vnútornej politiky štátu, ktorý našu delegáciu hostí, a to sa bohužiaľ aj stalo. Reči o tom, ako pani prezidentka rozumie Václavskému námestiu plného slušných ľudí, nie je nič iné, len podpora protivládnych protestov. Táto naivita „pokrokárov“ mi lezie na nervy. Ak chce v zahraničnej politike vyjednať niečo pre Slovensko, tak jej partnerom sú tí, ktorých jej vybrali ľudia vo voľbách v danej krajine a nie ten, kto sa jej páči. Avšak ak berie prezidentský post ako šírenie svojej predstavy o svete, tak potom naozaj je v mnohých štátoch jej partnerom nejaká mimovládna organizácia, či opozícia. Ale ja sa pýtam, komu tým pomôže? Bežným ľuďom určite nie. Je to nehorázna urážka hostiteľa a jasný dôvod na ochladenie vzájomných vzťahov. Našťastie u našich bratov asi nadovšetko milujú Tatry a tento brutálny fail nerozmazávali. 
 
A ako si teda predstavujem zahraničnú návštevu ja?
Ak by som bral kapelu, tak jedine super-úspešnú, ktorá zanechá v hostiteľovi kultúrny dojem počas oficiálneho programu. Veď všetci to dobre vieme, že vážne veci sa lepšie riešia v uvoľnenej atmosfére po dobrom umeleckom zážitku, či športovom výkone.
Nikdy by som si nedovolil zobrať akéhokoľvek umelca na súkromnú narcis párty. 
Voľné miesta v lietadle by ale mali byť využívané úplne inak. Preferoval by som slovenských malých a stredných podnikateľov z chudobnejších regiónov, aby mohli nadviazať obchodné kontakty, ktoré môžu skončiť novými pracovnými miestami, nech sem nemusíme ťahať nemecké, či francúzske mega firmy za miliónové daňové úľavy a bozkávať im ruky-nohy pri strihaní pásky a tešiť sa, že nám za pár eur mesačne dovolia nakladať ich kamióny a doťahovať skrutky na ich autách.

Je pravda, že dobre zaužívaným zvykom je nechať človeku v novej funkcii 100 dní a potom začať hodnotiť. To však neznamená, že dávame komukoľvek právo poškodzovať záujmy Slovenska. Toto pravidlo by sa malo vzťahovať najmä na menšie prešľapy spôsobené prechodom do nového prostredia. V tomto prípade ale nehovoríme o menšom prešľape...

 

Martin Petriska                                       
Člen predsedníctva Sme Rodina, Predseda Mladí pomáhajú
 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Bude KDH vo vláde, keď prejdú registrované partnerstvá?

Bude KDH vo vláde, keď prejdú registrované partnerstvá?

Zverejnili sme Verejnú výzvu, aby sa KDH dištancovalo od registrovaných partnerstiev. Výzvu podpísalo už viac ako 5600 občanov. Bolo to po reportáži z Markízy, ktorá totálne ubližovala preferenciám KDH. Mnohí kresťania majú už dnes bolenie hlavy z toho, koho majú v budúcich voľbách voliť. Chceli sme teda ublížiť KDH? Absolútne nie. V KDH je množstvo úprimných a slušných ľudí. Chceme KDH pomáhať chrániť hodnoty. Členovia KDH aj členovia predsedníctva majú voči KDH silný pocit lojality a tak je to správne. Chcú veci riešiť vnútorne a tak je to pre tých, ktorí sú vnútri správne. K týmto pocitom však patrí aj väčší podiel zodpovednosti. Ak má byť KDH silné, musí mať silnú chrbticu a jasne a verejne komunikovanú červenú čiaru, ktorú nikdy neprekročí. O tú sme žiadali. Bude KDH vo vláde, keď sa príjmu registrované partnerstvá? Bude alebo nebude. Odpoveď sme doteraz nedostali.