M.Petriska: Svet podľa "pokrokových" "liberálov" II. - Prezidentkin výletík

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
M.Petriska: Svet podľa "pokrokových" "liberálov" II. - Prezidentkin výletík

Poďme sa spoločne obhliadnuť za prvou cestou našej novej hlavy štátu, ktorá priniesla prvý fail...aj dva. 

Pani prezidentka zobrala pri jej prvej oficiálnej zahraničnej návšteve na palubu vládneho špeciálu kapelu. Na prvý pohľad nič strašné, veď keď je na palube lietadla úspešná kapela, ktorá zahrá počas oficiálneho štátneho programu, zanechá skvelý umelecký dojem, je to úžasné, chválim. 
V tomto prípade to ale bolo trošku inak. Spojiť túto kapelu s úspechom si snáď nikto nedovolí. Súkromná egotrip párty venovaná práve pani prezidentke s názvom "Zuzana nie je sama doma", organizovaná súkromným fanklubom, je opakom oficiálneho štátneho programu a o tom umeleckom dojme sa radšej nebavme. Ako inak to majú ľudia vnímať, než ako kultúru - "náš človek"? No a samozrejme sa jedná o kapelu, ktorá mala v kampani plné ústa slušnosti. Na tento paradox si už ale pomaly zvykáme.  

Nejaká kapela na palube však nemôže poškodiť národné záujmy. Čo ich ale poškodiť môže, a to v obrovskej miere, je miešanie sa do vnútornej politiky štátu, ktorý našu delegáciu hostí, a to sa bohužiaľ aj stalo. Reči o tom, ako pani prezidentka rozumie Václavskému námestiu plného slušných ľudí, nie je nič iné, len podpora protivládnych protestov. Táto naivita „pokrokárov“ mi lezie na nervy. Ak chce v zahraničnej politike vyjednať niečo pre Slovensko, tak jej partnerom sú tí, ktorých jej vybrali ľudia vo voľbách v danej krajine a nie ten, kto sa jej páči. Avšak ak berie prezidentský post ako šírenie svojej predstavy o svete, tak potom naozaj je v mnohých štátoch jej partnerom nejaká mimovládna organizácia, či opozícia. Ale ja sa pýtam, komu tým pomôže? Bežným ľuďom určite nie. Je to nehorázna urážka hostiteľa a jasný dôvod na ochladenie vzájomných vzťahov. Našťastie u našich bratov asi nadovšetko milujú Tatry a tento brutálny fail nerozmazávali. 
 
A ako si teda predstavujem zahraničnú návštevu ja?
Ak by som bral kapelu, tak jedine super-úspešnú, ktorá zanechá v hostiteľovi kultúrny dojem počas oficiálneho programu. Veď všetci to dobre vieme, že vážne veci sa lepšie riešia v uvoľnenej atmosfére po dobrom umeleckom zážitku, či športovom výkone.
Nikdy by som si nedovolil zobrať akéhokoľvek umelca na súkromnú narcis párty. 
Voľné miesta v lietadle by ale mali byť využívané úplne inak. Preferoval by som slovenských malých a stredných podnikateľov z chudobnejších regiónov, aby mohli nadviazať obchodné kontakty, ktoré môžu skončiť novými pracovnými miestami, nech sem nemusíme ťahať nemecké, či francúzske mega firmy za miliónové daňové úľavy a bozkávať im ruky-nohy pri strihaní pásky a tešiť sa, že nám za pár eur mesačne dovolia nakladať ich kamióny a doťahovať skrutky na ich autách.

Je pravda, že dobre zaužívaným zvykom je nechať človeku v novej funkcii 100 dní a potom začať hodnotiť. To však neznamená, že dávame komukoľvek právo poškodzovať záujmy Slovenska. Toto pravidlo by sa malo vzťahovať najmä na menšie prešľapy spôsobené prechodom do nového prostredia. V tomto prípade ale nehovoríme o menšom prešľape...

 

Martin Petriska                                       
Člen predsedníctva Sme Rodina, Predseda Mladí pomáhajú
 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo