Majú všetky farby duhy

Majú všetky farby duhy

Žeby konečne všetci demokrati v opozícii našli spoločnú reč?

Exprezident Kiska o niečo viac poodhalil svoj centrizmus, keď na kameru uistil slovenských  ľudkov, že sa netreba ničoho obávať, lebo jeho strana „Za ľudí“v sebe skrýva všetky farby dúhy a dokáže sa s každým dohodnúť na všetkom. Ergo s liberálmi na liberálnom,  s progresívcami na progresívnom a s Hlinom na tom, čo ešte ostane, ak to bude vôbec nutné.

Nemenovaná TV opäť zahviezdila, keď jej spravodajský tím skonštruoval kompilát, ktorým chcela televízia zaujať na začiatku uhorkovej sezóny. Neopatrného Hlinu vsugerovala do odpovede, ktorá sa týkala predchádzajúcej otázky položenej progresívnemu politikovi na tému dohody o sobášoch LGBT.  Chromíkovi netrebalo viac a okamžite vyhlásil najnovšiu krížiacku výpravu, tentoraz za očistu KDH od niečoho, s čím táto strana možno nemá nič spoločného.

Mal Hlina poverenie predsedníctva strany na rokovanie, čo i len neformálne, s predstaviteľmi PS a Spolu? Ak áno, potom, by si vedenie KDH malo položiť otázku, či dokáže viesť rozhovory na tému politickej spolupráce tak, aby si nepoškodilo. Pretože to, ako si predseda KDH opäť neustrážil svoj dobre podrezaný a neomáchaný jazyk, nedáva žiadnu garanciu.

Lenže ak Lojzo nedostal poverenie strany, potom jasne prestúpil svoje kompetencie. Fingoval, aby sa dostal na kameru, no zároveň klesol na úroveň vychytralého politikárčenia Beblavého a Trubana, ktorí nemajú ani len paru o fungovaní korektnej politickej strany. Naopak títo noví neformálni mládežnícki politici nás chcú presvedčiť, že  v záhrade pod marhuľou dokážu sťa „macchovia“ vyriešiť s kokteilom v ruke všetko bez potreby rešpektovať uznesenia či poverenia legitímne zvolených straníckych orgánov.

Ak takto „marketingovo“ fungujú nové politické projekty, je to v poriadku. Zrejme to vyhovuje aj mainstreamu nenáročných a nekritických voličov.  Lenže KDH si dosiaľ vždy potrpelo na vnútrostranícku kultúru, ktorá je potrebná nato, aby sa z hnutia nestala „van-men-šou“, o čo sa zjavne usiluje Hlina. Ak mu ide len o to, mal ostať v OĽaNO a nebedákať o potrebe budovania straníckej štruktúry. Jeho konanie hrozí ponížením predsedníckej stoličky KDH na úroveň šamlíka v rohu piatej cenovej, o ktorý zavadí  iba ak niekto riadne podgurážený cestou na záchod. To sa presne stalo Matovičovi!

Kisku s Remišovou, Žitňanskou a Šeligom zrejme uvidíme kráčať v ruka v ruke s Beblavým a Trubanom na najbližšom blaváckom Pride paráde, ktoré tak veľkoryso podporoval SMER cez Ministerstvo kultúry.  No pri medovomotúzovom a hneď nato hrmotlkozúrivom Hlinovi sa nebudem vôbec čudovať, ak sa stane účasť na dúhovom pochode povinnou aj pre funkcionárov a členov KDH. Tým pádom by všetci konečne našli spoločnú reč a voličskému mainstreamu by mohli jednotne ordinovať stále silnejšie ibuprofény na tlmenie  neželaných mozgových pochodov. Ružová je predsa v kurze.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo