Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
27. jún 2019

Lesk a bieda Slovenskej opozície

Jana Žitňanská a Veronika Remišová ohlásili vstup do strany Andreja Kisku. Kiska sa zrazu stal konzervatívcom. Obyčajní Ľudia v štvorčlennej strane založili kresťanské krídlo. Kňaz de facto vedie politickú stranu, ktorá sa chce spájať so Smerom a prezentuje nám Harabina ako vzor kresťanstva. A lídrom opozície je ľavicovo-pravicové spojenectvo biznismenov.
Lesk a bieda Slovenskej opozície

Na Slovensku už máme teda naozaj všetko. Pretože už len toto nám tu chýbalo. V situácii, keď je opozícia rozdrobená sa Andrej Kiska, ktorý sa dušoval, že v politike končí a že chce tráviť čas s rodinou a ktorý bol a je známy svojimi silne liberálnymi názormi, zakladá konzervatívnu stranu. Podľa posledného prieskumu Focusu sa dostane do parlamentu len s odretými ušami. Alebo aj nie. A zároveň môže mimo parlament stiahnuť aj OĽaNO, SaS, KDH a SME RODINA. Následky Kiskovho príchodu teda môžu Slovensko posunúť o ďalších 10 rokov dozadu a ešte hlbšie do byrokratického a korupčného pekla, ktoré tu vláda Smeru nastolila. Asi by sa z toho tešil len spomínaný kňaz, lebo je to podľa jeho politického videnia sveta lepšie, ako keby boli vo vláde liberáli spolu s konzervatívcami.

Dozvedeli sme sa ale viacero vecí. Že aj tí hodnotoví politici, ktorých sme považovali za stabilitu, sú ochotní trošku poľaviť zo svojich hodnôt. Úprimne dúfam, že je za tým dobrý úmysel. Ale skôr sa obávam, že je to korupcia moci. Morálny gýč v podaní Andreja Kisku mi vadil už od začiatku. Finančný oligarcha, ktorý sa prezentuje ako človek z ľudu a filantrop. Za najdôležitejšie však považuje plnenie záväzkov v zbrojení. Pretože to je to, čo najviac trápi Slovenský národ. Ako bude popri vedení strany, ktorá v posledných troch prieskumoch klesá ako titanik po zrážke s ľadovcom, tráviť spomínaný čas s rodinou, je mi záhadou.

Medzitým na kresťanskej scéne prišla reformácia. Ozbrojená. Obojstranne. Či to slúži na slávu Božiu a na jednotu kresťanov, ponechám na zhodnotení čitateľa. A my voliči? Nikto nám nie je dosť dobrý. Kvalitu aj kvantitu členov KDH sme ľahko ochotní zahodiť len kvôli tomu, že sa nám nepáči Hlina. A zrazu je kvalitná strana s kvalitným programom a tisíckami zbožných členov, ktorí svoj život zasvätili službe, nevoliteľná. Súdime a odsudzujeme. A taká Anka Záborská. Takisto zasvätila svoj život službe, pomáha mnohým ľuďom, nezištne, neverejne. Ale aj tú vieme označiť za oportunistku, ktorej ide iba o peniaze a funkciu. Stali sme sa porotcami, sudcami aj katmi politikov. Namiesto toho, aby sme ich vyzývali k jednote, prikladáme polienka a zvady. Znevažujeme, urážame a sami nepomáhame. A medzitým Smer opäť naberá silu. Pretože rozdelené kráľovstvo neobstojí. A to čertovo rozhodne rozdelené nie je.

A medzitým, dve jediné, slušné a overené strany v opozícii , majú v poslednom prieskume 7,1 a 7,0 % a protikorupčná strana bojuje o záchranu. Kvôli mocenským ambíciám „prebrať moc“. A kvôli nezhodám v tom, ako by mal vyzerať kresťanský politik. Naozaj toto chceme? Čo sme urobili pre to, aby to bolo inak? V konečnom dôsledku nejde o to, kto má pravdu, kto je autentickejší, kto to myslí úprimnejšie. Ide o to priniesť našej ubolenej vlasti zmenu k lepšiemu a spravodlivosť. Na to sa však budú mnohí musieť naučiť pokore. Aj my, voliči. Koľkí z mojich priateľov sú schopní kydať na „tých druhých“. Namiesto tlaku a volania po jednote. Nuž, mohli by si uvedomiť, či je Duch Svätý duchom rozdeľovania, alebo duchom spájania.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Volebné zlyhanie kresťanskej demokracie

Volebné zlyhanie kresťanskej demokracie

Najväčším prekvapením volieb pre mňa nakoniec nebol fakt, že môže strana, ktorá získala viac hlasov (KDH) získať menej mandátov ako strana za ňou (SaS). Najväčším prekvapením pre mňa je, že volebný výsledok kresťanských strán niekto považuje za úspech.

Blog
Terorizovanie parkovacej politiky

Terorizovanie parkovacej politiky

V posledných dňoch prebieha na sociálnych sieťach, ale aj v elekronickej pošte terorizovanie verejnosti, mestských a miestnych poslancov, príspevkami a reakciami viacerých občianskych združení. Združení, ktoré sa doteraz nevyjadrovali k ničomu, čo Bratislavu trápi.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.