Pochová vstup Jany Žitňanskej do Kiskovej strany sen KDH o parlamente?

Slovensko nemá charizmatickejšiu a dôveryhodnejšiu političku, ako je Jana Žitňanská. Nemyslím, že len podľa mňa. V pokojnej, hlbokej radosti som očakávala jej ďalšie rozhodnutie pre boj v politickom zápase o spravodlivejšie Slovensko pre všetkých, a najmä nedobrovoľne odkázaných. Sú ľudia, je ich ako šafranu, alebo ako tej povestnej soli z evanjelia, pri ktorých máte vnútornú istotu, že ich práca je Spoluprácou s Ním.

Ďakujem za rozhovor, ktorý som si s Janou Žitňanskou vďaka Postoju a Martinovi Hanusovi, mohla dnes prečítať.

Ak môže byť niekto názorovým, aj emocionálnym (fungovanie na emóciach je žiaľ v dnešných časoch realitou), protipólom prezidentky, tak je to Jana Žitňanská. Je to môj názor odkedy začali progresívnej Zuzane stúpať preferencie, po tom, čo začala svoju púť televíznymi diskusiami v kampani. Čo by sme dnes niektorí dali za to, aby prezidentom bol ten nemastný, neslaný špičkový slovenský vedec. Ale asi by nebol. I keď Šefčovič zrejme tiež nie. Ak pre nič iné, tak minimálne pre to, že o to sám nemal záujem. Misiu ukázať svetu peknú tvár Slovenska splnil. A mohol si vydýchnuť. Ostali by sme krajinou bez prezidenta. Iba, žeby sa „slušní“ boli vzdali v prospech Františka Mikloška. Viem, opakovaný fór, nie je fór, najmä ak nevyznel vtipne ani na prvý krát.

Videla som miesto Jany Žitňanskej v zjednotení celého kresťanského spektra od KDH, cez KÚ až k Odvážnej časti OĽaNO, tajne, ale asi nereálne, dúfajúc aj v podporu pre jej osobu a program od KDŽP.

Tak ako som nevolila Annu Záborskú, lebo KÚ je pre mňa nedôveryhodný projekt postavený, okrem Anny Záborskej, na vode, bez dôveryhodných štruktúr, bez relevantných kapacít, s pochybnými okolnosťami vzniku a podpory.

Tak nemôžem voliť Janu Žitňanskú v Kiskovej strane. Kiska je, napr. oproti Pellegrinimu, veľmi zlý herec. Podobne ako Juraj Šeliga. Fráza za frázou. Afekt za afektom. Medzi tým „tak trochu zmarené“ sľubované referendum o rodine. A víťazstvo nad Ficom, vďaka Bugárovi.

Pri KDH vychádzam z verejne dostupných zdrojov. Už to píšem možno aj desiaty krát, ale, ak je Hlina ako Mečiar, Fico či nebodaj Matovič budem vďačná za uverejnenie faktov, dôkazov a nie domnienok a názorov. Tiež očakávam od ľudí vo vedení KDH, ktorí s Alojzom Hlinom spolupracujú, že ak má ich líder sklony ku kultu osobnosti a diktátorstvu, tak ich nie len sú schopní rozpoznať, ale aj vyvodiť dôsledky.

Späť k rozhovoru najlepšieho slovenského novinára súčasnosti s Janou Žitňanskou. Jedna poznámka, ktorá bola dôvodom napísania blogu. Vychádza z nasledujúcej pasáže rozhovoru, citujem Janu Žitňanskú: „Poviem jednu skúsenosť: moja známa čakala dieťa a nebola si istá, či nebude mať závažnejšie postihnutie. Presviedčala som ju, aké sú tie deti úžasné, čo všetko môžu rodine dať, poznám mnoho rodín, kde to výborne funguje. Ona mi však vravela, že sa toho bojí a netrúfa si na to. Keď som nad tým neskôr rozmýšľala, až som sa hanbila, že som jej nepovedala: vieš čo, donos dieťatko, ja sa oň postarám. Kým niečo také nedokážem urobiť, neviem, či sa mám vyjadrovať k tomu, čo majú robiť iní.“

Dovolím si zareagovať nasledujúcim spôsobom:

Ak nie som ochotná postarať sa u nás doma o kamarátkinho psychicky chorého manžela, závislého na alkohole, ktorý týra ju i svoje deti, mám právo nevyjadriť názor na jeho zabitie pomocou nájomného vraha?

Cudzie postihnuté nenarodené dieťa zabité vďaka zákonu, ktorý to umožňuje, pomocou tých, ktorí majú mať vo svojej lekárskej a zdravotníckej DNA zakódované život chrániť, má pošliapané právo na život v absolútnej miere – bolo zabité. Viem pochopiť ženu, ktorá sa rozhodne dať zabiť svoje nenarodené postihnuté dieťa. Viem si predstaviť, že by som mohla byť tou ženou. Neviem pochopiť, že by som to nazvala inak ako vraždou.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo