Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
05. jún 2019

Písanie v kryte

Písanie v kryte

Som malý vojačik v kryte. Stal som sa bojovníkom nie z vlastnej vôle. Ležím v kryte bez zbrane. Mojím nepriateľom je strach mojej zeme- mojej mamy. A mojim nepriateľom je aj celý svet, ktorý zabudol brániť svojich najmenších bojovníkov, svet, ktorý si ctí silných, ktorí ani nevedia, že v skutočnosti sú sami a nahí. Ich jedinými priateľmi sú pominuteľné papiere, ktoré nemali byť umeleckým dielom. Chráni tvory, ktoré chráni príroda. A mňa, skrytú dušu v boji, chcú zabiť.

Som malý vojačik, ktorý bojuje o život a za život. Kiežby tá zem vedela, že bojujem aj za jej večnosť. A tak len čakám a verím, že moja zem neprehrá môj boj a neurobí zo mňa jej nebo plné sĺz. Bojujem ešte za jednu vec. Aby sa raz moja zem so mnou stretla. Lebo, ak teraz prehráme, mne sa nestane nič, ja už svoje miesto mám a nie je v kryte, je zatiaľ skryté. Tam, kde som predtým býval, volám ho bezpečie je tajomný pokoj a radosť. Je to miesto pre maličkých. Tam sa mami o deti neboja. Chcel by som sa tam vrátiť, lebo je tam niekto, kto ma čaká. Ale viem, že moja zem bude smutná, veď je taká krehká. Ani netuší, aká je krásna, ani netuší, aká je úrodná. Sú ničitelia, ktorí pre zlo samotné šliapu po jej plodoch. Ale je jeden záhradník, ktorý sa o ňu stará, seje dobré a vytrháva zlé. Robí to s láskou, lebo je jedinečná. Chcel by som jej to povedať, ale ešte nemôžem, tak iba s tichou túžbou nechávam svoje srdce biť. S vierou, že sa raz pochopíme.

Som malý vojačik, čo ticho čaká, či zabojuješ...

 

 

D.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Peklo je večné

Peklo je večné

V posledných desaťročiach došlo k rozsiahlej vzbure proti nemenným pravdám katolíckej viery, ktorá zasiahla Cirkev a celý svet. Jedným z prejavov tejto revolúcie je rozšírenie deformácií v chápaní večného zatratenia človeka v pekle. V období pred touto vzburou rozjímanie o realite večného pekla bolo prirodzeným sprievodcom kresťana na tŕnistej ceste k večnej blaženosti. V súčasnosti sa jedovaté plody povstania proti katolíckej náuke prejavujú nie len v zľahčovaní a prispôsobovaní témy pekla podľa vlastných subjektívnych požiadaviek, ale dokonca aj spochybňovaním existencie pekla a jeho večnosti. Je zjavné, že tieto nebezpečné tendencie slúžia zámeru rozšíriť ríšu večného zatratenia o ďalších obyvateľov.

Blog
O večnej jari a duši mora

O večnej jari a duši mora

Klimatické zmeny považujem za jednu z najdôležitejších tém 21. storočia. Napriek naliehavosti výziev, ktoré z toho vyplývajú, spoločnosť tejto téme nevenuje dostatočnú pozornosť. Ide o zložitú problematiku, ktorú bežný človek nedokáže pochopiť. Mnohí ľudia sa preto uchyľujú k zjednodušeným vysvetleniam, ktoré im ponúkajú novodobí mesiáši.