Čo hovoria kresťanom výsledky volieb do EP

Čo hovoria kresťanom výsledky volieb do EP

Víťazstvo liberálov vo voľbách do EP na Slovensku. Výnimkou nie je ani KDH. V čom je KDŽP iné ako ostatní. Parlamentné voľby 2020 pre budúcnosť Slovenska budú rozhodujúce.

V diskusiách, ktoré boli uverejnené k výsledkom európskych volieb viacerí citovali moje meno a chceli poznať ako ich vidím. V podstate súhlasím s rozborom, ktorý urobil pán Daniška, v ktorom konštatoval, že na rozdiel od okolitých štátoch na Slovensku zvíťazili proeurópski  liberáli macronovsko-merkelovského typu. Preto uvediem iba moje názory smerom k stranám, ktoré majú v názve prídavné meno kresťanská.

KDH, KU a KDŽP spolu dostali 153 936 hlasov čo bolo 15,6%. Týmto výsledkom by sa spolu umiestnili na treťom mieste, čo by prinieslo pre kresťanov 3 poslanecké miesta v Európskom parlamente (EP).

KDH ústami svojho predsedu hovorí o úspechu svojej strany, lebo aj bez voličov uvedených dvoch strán získali 2 poslanecké miesta. Iste z jeho hľadiska je to úspech, inou otázkou je či je to úspech tých, ktorí chceli v EP presadzovať kresťanské hodnoty a slovenské záujmy. Europoslanec Štefanec svojim doterajším hlasovaním ukázal, že jemu sú prednejšie záujmy Európskej ľudovej strany, ktorá už dávno nie je ani kresťanská a ani ľudová. Pani Lexmannová zase ako riaditeľka Európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho  inštitútu  v  Bruseli je nastavená skôr na presadzovanie záujmov Republikánskej strany USA, ako na slovenské.

Z uvedeného vyplýva, že terajšie vedenie KDH svoj úspech presadzuje bez ohľadu na to, či to bude aj  skutočný úspech slovenských kresťanov. Verím, že to všetci dokážu konečne prehliadnuť. Využíva totiž svojich tradičných voličov, ktorí sa o politické dianie veľmi nezaujímajú a hlasovanie za túto stranu považujú za svoju kresťanskú povinnosť. Zdá sa že sa s tým nedá nič robiť.

KDŽP a KU vzhľadom na krátky čas svojho pôsobenia dosiahli prekvapujúco dobré výsledky. Pokiaľ KU prevzalo zrejme kresťanské hlasy, ktoré boli doteraz naviazané na OĽANO, tak KDŽP oslovilo aj ďalších voličov, ktorí by ináč za stranu s názvom kresťanská nezahlasovali.

KDŽP malo z uvedených strán najnižšie náklady na volebnú kampaň, preto 2,1% je vynikajúci výsledok, lebo voliči jednoducho o jej existencii nevedeli. KDŽP pripravuje vo svojom programe návrhy riešenia najpálčivejších problémov Slovenska. Ak táto strana dokáže o svojej existencii a svojom programe oboznámiť všetkých voličov, tak má predpoklady pre reálny úspech v parlamentných voľbách v roku 2020.

Mnohí sa pýtajú čím sa odlišuje KDŽP od predošlých dvoch strán. Po prvé je to tým, že sa prihlásila k ideovým východiskám, ako ich interpretujú vo svojich vystúpeniach predstavitelia Slovenského dohovoru za rodinu na čele s Mariánom Kuffom. Po druhé tým, že svoju účasť na spravovaní štátu podmienila jednoznačným prihlásením sa ku kultúre života, čiže k zásadným zmenám v zákonnej ochrane života od počatia po prirodzenú smrť, podporou tradičnej rodiny a odmietnutím gender ideológie.  Po tretie tým, že vo svojom programe chce riešiť predovšetkým potreby obyčajných ľudí, preto hovorí o prosperite pre všetkých a nie iba pre vyvolených, ako to vidíme v súčasnosti.

O tom kto z uvedených strán v parlamentných voľbách dosiahne najlepšie výsledky ukáže nasledujúcich 9 mesiacov. To, že vedenie KDH podľa vyjadrení jeho predsedu uprednostňuje spoluprácu s liberálmi pred kresťanmi signalizuje, že spoločný postup všetkých kresťanských politikov je vylúčený. Takže otázkou nastávajúcich dní bude, kto dokáže osloviť voličov lepším programom a presvedčiť, že je schopný presadiť zásadné zmeny. Situácia je totiž mimoriadne vážna. Slovensko vymiera a starne. Vo všetkých oblastiach spoločenského života potrebuje radikálne zmeny postavené na skutočných hodnotách.

Som presvedčený, že KDŽP vzhľadom na svoju zásadovosť to dokáže. Totiž boj proti imaginárnemu zlu a za principiálne zmeny bez hodnotového ukotvenia, je iba ilúziou.

Viliam Oberhauser, KDŽP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo