Ako pani Záborská pomohla k zvoleniu pána Štefanca

Fikcia na podnet pána Danišku.

Asi viacerí sme si už námatkovo pozreli ten blud v slovenskom zákone, vďaka ktorému príde o mandát nie ten, kto by podľa spravodlivosti mal.

Pravdivo musíme priznať, že aj keby pani Lexmann získala všetky hlasy pani Záborskej oproti pánovi Jurzycovi by jej to nestačilo, po tom čudnom pravidle tretieho zvyšku a nie toho aby mandát bol pozastavený do brexitu tomu, komu bol ako poslednému pridelený.

Ak by sme pre čakačku na Brexit zvolili kritérium najnižšieho počtu krúžkov, tak by to bol zrejme pán Hajšel zo Smeru. Osobne by mi pravidlo opierajúce sa o zisk preferenčných hlasov prišlo spravodlivé. Iste, vzhľadom na to, že kandidujú strany a nie jednotlivci, spravodlivejšie by bolo keby o mandát prišiel pán Jurzyca. Nemôžem sa predsa riadiť pravidlom sympatie. Ale to prenechajme na zodpovednosť našim zákonodárcom, prípadne našim sudcom.

Spät k pointe. Ani všetky hlasy KÚ ako celku by nestačili na taký zostatok, akým sa dostal do europarlamentu pán Jurzyca. Ale len okolo šesť, či sedem tiísc hlasov stačilo pro liferom na kandidátke KDH kandidujúcim z čísla 2, 3, a trochu viac tomu z čísla 14, na to, aby prekrúžkovali číslo 1.

Protiargumentom, a pravdivým, je, že stačilo menej akčných proliferov a nastal by taký istý efekt ako v prípade, ak by tí, čo krúžkovali pani Záborskú  krúžkovali jediných dvoch možných a výrazných proliferov.

Samozrejme úplne spokojne môžeme tiež pripustiť, že tí čo volili iných pro liferov, ako prvých dvoch, by KDH nevolili ak by tam ich pro lifer nebol. Toto zrejme môžeme vypustiť v prípade Jána Figeľa.

Jadrová množina voličov KDH, KÚ, a KDŽP nie je nafukovacia, je ustálená.

Ak sa na to pozrieme tak, že prišli všetci uvedomelí kresťania tak počet týchto voličov je 20 000 pre KDŽP, 40 000 pre KÚ a 100 000 pre KDH.  To je jadro o ktoré je možné sa oprieť. Myslím, že všetci vieme spočítať koľko percent to urobí pri povedzme 60 až 70 percentnej účasti v budúcoročných parlamentných voľbách. Zahodiť tieto hlasy, pre neochotu spolupracovať a prijímať prijateľné kompromisy je nezodpovedné.

KDH sa v obciach, na ktoré som klikla stalo suverénnym víťazom (okolo 40 percent, uznávam, pri mizernej účasti okolo 15 percent), zároveň v mnohých z nich KÚ a KDŽP získali výsledky nad 7 percent.

Vyhlasujem referendum na odtrhnutie Slovenska od Bratislavy. Minimálne toho zaostalého, v ktorom žije môj muž, ja, a naše deti. To bol fór. Milujem Bratislavu. Vždy ma fascinovala. Jej dynamika. A asi už stačí.

Prichádza čas kresťanskej jednoty. Teda aspoň kým si nás nerozoberú, tých hulvátskejších Harabin a tých slušnejších Kiska.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo