Kedy sprivatizoval poslanec Beblavý časť bratislavského lesoparku?

Kedy sprivatizoval poslanec Beblavý časť bratislavského lesoparku?

To, že sprivatizoval sa objavilo v jeho straníckom maili, kde pod svojim menom, pred niekoľkými týždňami pozýval straníkov PS-Spolu, ale aj sympatizantov na stranícky guláš a oslavu.

V maili uvádza, že celá akcia sa bude konať na bratislavskom Kamzíku, 28.4. 2019 Nedeľa od 14.00 do 18.00. Citujem z pozvánky: "Nájdeme sa jednoducho, stačí prijsť na parkovisko pri bufetoch pri Cvičnej lúke a odtiaľ pôjdete šípkami označenom chodníku cca 100 metrov k súkromnému areálu." To, že hostí nabáda, aby zaparkovali za zákazom vjazdu, komentovať. nebudem. Pozemok (podľa neho súkromný areál), na ktorý zvolával svojich priateľov je areál s chatou. Je to bývalá zanedbaná botanická záhrada, slúžiaca ako výuková plocha pre botanikov a dendrológov. Celý areál patrí Mestských lesom Bratislava, patriacim pod magistrát, teda nám Bratislavčanom, nie Beblavým.

Ten areál nie je uzatvorený pre verejnosť, je zamknutý, ale prenajať si ho za istý finančný obnos môže ktokoľvek. Ale, dodnes som na úradnej tabuli nenašiel ani objednávku a ani zmluvu, na meno politických strán PS-SPolu či poslanca Beblavého. Posledný dnes uverejnený je dodatok zmluvy zo dňa 14.5.2019 na akýsi prenájom dosť nedôveryhodnému podnikateľovi, dlžníkovi finančnej správy.

Prenajímať takéto areály, naviac v lesoparku na stranicke guláše je scestné, mal by naozaj slúžiť na oddych, šport a rekreáciu. Časť magistrátu s tým ale momentálne nemá problém - napokon, sú to ľudia, ktorí vzišli z týchto strán. 

Politici novej koalície propagujú novú politickú kultútu, hlásajú: nekradnúť, odmietať koruciu. Isto si povedia, veď toto bola taká maličkosť, neurobili sme nič zlé. Keby to však urobil ich oponent, boli by toho plné sociálne siete. Napokon, vždy v minulosti práve mestskí poslanci strán PS-Spolu takého správanie kritizovali. Je  teda smutné, že keď sú pri moci, už nie sú schopní dodržiavať elementárne zásady nekorupčného a nezlodejského správania. Bojím sa, že ak ak by mali v budúcnosti rozhodovať o podstatnejších veciach, nikam sa z tohto pekelného stavu, v akom sa Slovensko nachádza, nepohneme.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo