Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. máj 2019

Mladí kresťania KDŽP - nová nádej pre Slovensko

Čo SDZR na čele s M.Kuffom hlása v duchovnej rovine realizuje KDŽP v politike. Prečo je na prvom mieste život. Prosperita sa nedá dosiahnuť bez zmeny v medziľudských vzťahoch. Voľbou KDŽP dávate šancu realizácie tohto programu.
Mladí kresťania KDŽP - nová nádej pre Slovensko

Ako to už bolo napísané v iných príspevkoch, ľudia pri diskusiách sa pýtajú koho voliť. Veď sú predsa tri strany, ktoré majú v názve kresťanská. Tiež sa hovorí o rozbití a potrebe jednoty.

Iste súčasný stav v politike im nevytvára podmienky pre ľahké rozhodovanie. Pravdou je tiež, že kresťania sú rozbití a nie sú iba v tých troch stranách s názvom kresťanská, ale aj v mnohých ďalších.  A pravdou je i to, že ideálne by bolo keby boli jednotní. Nuž, ale život nám priniesol situáciu takú, aká je.  

Prečo vznikla Kresťanská demokracia - Život a prosperita (KDŽP) ? Nuž z jednoduchého dôvodu – priali si to ľudia a dali k tomu 16 tisíc podpisov. Urobili to zrejme preto, lebo žiadna politická strana sa naplno neprihlásila k programu, ktorý Slovenský dohovor za rodinu (SDZR) hlásal na svojich cestách Slovenskom od roku 2014. Kňaz Marián Kuffa, ktorý je jeho duchovným vodcom, je súčasný Andrej Hlinka. K ľuďom sa prihovára zrozumiteľnou rečou. Jeho program je jasný, je opretý o slová Krista a ochranu jeho Matky. To čo Marián Kuffa hovorí v duchovnej rovine, KDŽP bude napĺňať v politickej rovine. On obnovuje ľudovú vieru v Boha a KDŽP obnovuje ľudovú politiku pre Slovensko.

Na jednoznačné definovanie o čo mu ide, má tak ako on, tak aj každý iný, k dispozícii sv. písmo, katechizmus Katolíckej cirkvi a príslušné encykliky. Svoj program interpretuje pre celé Slovensko prostredníctvom videí na youtube a mnohí poznajú jeho kázne naspamäť.

Pre KDŽP je samozrejme základom desatoro, osem blahoslavenstiev a encykliky definujúce kresťanské sociálne učenie. Desatoro a osem blahoslavenstiev, nám hovoria ako sa máme správať a kresťanské sociálne učenie zase hovorí čo máme robiť. Iba treba ich čítať s porozumením.  Ľudia sa pýtajú, kde máte program, čo budete robiť, kde máte odborníkov, ktorí vaše programy zrealizujú ? Program je v poctivej interpretácii kresťanského sociálneho učenia v praxi. Odborníci, ktorí to vedia realizovať sú okolo nás, iba ich treba osloviť a garantovať im, že naša politika je o službe a nie o kradnutí. Tak ako to robí aj Marián Kuffa už skoro 30 rokov  v Žakovciach a výsledky sú zrejmé.   

Život

Keď som bol v Žakovciach a strávil som chvíľu s ľuďmi, ktorí ich obývajú, tak som si plne uvedomil, že najväčším problémom Slovenska nie je iba korupcia, ale najmä vzťahy. Na ľuďoch, ktorí sú tam zhromaždení to vidno najvypuklejšie. Korupcia je iba jedným z dôsledkov mizerných vzťahov.

My na Slovensku máme zničené vzťahy k Bohu, našim blížnym a aj k sebe samým. Preto je toľko nenávisti, závisti, kradnutia a korupcie. Jeden môj priateľ mi v týchto dňoch povedal, že jediným riešením sa je odtiaľto odsťahovať, že to tu už nik nenapraví.  M.Kuffa hovorí, že liekom je láska, ale nie tá televízna, ale skutočná, ktorá sa prejavuje činmi.

KDŽP preto na prvé miesto kladie „život“. Lásku k Bohu totiž obnovíme tým, že ho budeme chrániť od počatia po prirodzenú smrť. Ľudia sú Božie deti a to všetky, aj tie ešte nenarodené a aj tí v Žakovciach. Potraty sú fyzická smrť, gender ideológia je duševná smrť. Preto pre usporiadanie vzťahov k Bohu, KDŽP kladie na prvé miesto ukončenie vraždenia nenarodených detí a kvalitnú výchovu našej mládeže samozrejme bez gender ideológie.

Inzercia

Prosperita

Zmeniť kvalitu života nie je možné bez usporiadania vzťahov k blížnym a k sebe samým na princípoch lásky. Zase nie tej opičej, ale skutočne ľudskej. Marián Kuffa nám k tomu cituje z písma Kristove slová „Milujte sa navzájom, (a tu upozorňuje, že nie je bodka, ale čiarka a pokračovanie) ako som ja miloval vás“ (a tu ukazuje na Krista na kríži). Najprv si musíme usporiadať vzťahy sami k sebe aby sme žili v telesnom, ale aj duševnom zdraví. Mnohé, aj keď si neuvedomujeme, máme vo vlastných rukách, nie je to iba otázka kvality zdravotníctva. Ľudia plní nenávisti škodia v prvom rade sami sebe. Nebohí Anton Neuwirth v jednej TV relácii keď spomínal na utrpenie svojej rodiny počas vojny povedal, že celá rodina sa po nej zišla a modlili sa aby dokázali odpustiť, lebo iba odpustenie im mohlo priniesť pokoj ich duší.

My na Slovensku sme opäť, najmä v oblasti vzťahov, ako po vojne a preto musíme hľadať cesty ako skončiť s nenávisťou, závisťou a zlobou. Nehrajme sa na skrývačku, rozkradnutie štátneho majetku a iná nekalá činnosť vytvorila vrstvu bohatých, ktorí bohatstvo nenadobudli poctivým spôsobom a na druhej strane je zase masová chudoba. Nemôžeme skončiť ako v Latinskej Amerike, kde bohatí sa v pevnostiach chránia guľometnými hniezdami a chudoba nemá ani základné potreby pre život. Treba naozaj prijať účinný zákon o majetkových priznaniach a hmotnej zodpovednosti štátnych pracovníkov a pracovníkov verejnej správy za ich rozhodnutia.  A to je iba začiatok nápravy medziľudských vzťahov. Na druhej strane treba riešiť normálne problémy pospolitého ľudu, aby nežil v duchovnej a materiálnej biede.

Riešenia nebudú ľahké. To čo sa ničilo dlhú dobu sa nenapraví raz dva. Treba, ale začať. Možno po vzore knihy Benediktova voľba bude treba vytvoriť aspoň ostrovčeky usporiadaných vzťahov a optimálnych podmienok pre kvalitný život. A potom tie ostrovčeky postupne spájať , aby pokryli celé Slovensko. Môže tomu pomôcť aj program, ktorý v rámci Fóra kresťanských inštitúcií sa rozbieha pod názvom „Kresťan na vidieku – zdravý vidiek“. Takých iniciatív je však určite viac. Preto netreba vešať hlavu.

V KDŽP je veľa mladých ľudí, ktorí nie sú zaťažení starými hriechmi a s chuťou chcú zmeniť svet . Určite spravia všetko pre pozitívnu zmenu, veď ide o ich budúcnosť a budúcnosť ich detí.

Samozrejme rýchlosť zmien závisí aj od veľkosti podpory, ktorú im dajú voliči vo  voľbách.    

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.