Hovorili sme o komentároch, Izaiášovi a o Mezuze a Parochete

Hovorili sme o komentároch, Izaiášovi a o Mezuze a Parochete

V uplynulom týždni viacerí členovia nášho Centra pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta (C-SBBS) prijali pozvanie na odborné a popularizačné aktivity.

Moderátor Centra, Róbert Lapko bol vo štvrtok (16. 5. 2019) v rádiu Devín na nahrávaní relácie Nad Slovom, ktorá dáva do pozornosti ekumenický projekt Komentárov k Starému a Novému zákonu. V tejto relácii sa bude hovoriť o teologicko-pastoračných aplikáciách, ktoré Róbert Lapko a Anton Tyrol k jednotlivým biblickým knihám pripravujú od začiatku projektu. Relácia bude vysielaná 8. 6. 2019 od 17:00 do 18:00 na rádiu Devín.

Vo večerných hodinách v ten istý deň Matúš Imrich vystúpil s prednáškou Vykročiť v ústrety nádeji: Izaiášove povzbudenia na konci babylonského zajatia na pôde Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Bratislave. Prednáška bola súčasťou cyklu Židovsko-kresťanských štúdií s názvom Otvárame dvere. Témou cyklu v tomto semestri je nádej. Prednášku si budete môcť čoskoro pozrieť na internetovej stránke TFTU (alebo na youtubovom kanáli UTV TFTU), kde nájdete aj ostatné prednášky z cyklu Otvárame dvere.

Na druhý deň (17. 5.) ďalší člen C-SBBS Lukáš Durkaj na pozvanie Bilingválneho cirkevného gymnázia v Bardejove pre jej študentov prednášal v anglickom jazyku. Prednáška mala názov: Mezuzah and Parochet: Reverence of God’s Word in Judaism (Mezuza a parochet: úcta k Božiemu slovu v Judaizme). Lukáš sa zameral na vysvetlenie biblického pozadia a súčasného používania dvoch objektov, ktoré vyjadrujú vonkajšiu úctu voči Tóre v praxi judaizmu nielen dnes.

Viac sa o týchto našich aktivitách môžete dozvedieť na našej internetovej stránke.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo