Hovorili sme o komentároch, Izaiášovi a o Mezuze a Parochete

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Hovorili sme o komentároch, Izaiášovi a o Mezuze a Parochete

V uplynulom týždni viacerí členovia nášho Centra pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta (C-SBBS) prijali pozvanie na odborné a popularizačné aktivity.

Moderátor Centra, Róbert Lapko bol vo štvrtok (16. 5. 2019) v rádiu Devín na nahrávaní relácie Nad Slovom, ktorá dáva do pozornosti ekumenický projekt Komentárov k Starému a Novému zákonu. V tejto relácii sa bude hovoriť o teologicko-pastoračných aplikáciách, ktoré Róbert Lapko a Anton Tyrol k jednotlivým biblickým knihám pripravujú od začiatku projektu. Relácia bude vysielaná 8. 6. 2019 od 17:00 do 18:00 na rádiu Devín.

Vo večerných hodinách v ten istý deň Matúš Imrich vystúpil s prednáškou Vykročiť v ústrety nádeji: Izaiášove povzbudenia na konci babylonského zajatia na pôde Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Bratislave. Prednáška bola súčasťou cyklu Židovsko-kresťanských štúdií s názvom Otvárame dvere. Témou cyklu v tomto semestri je nádej. Prednášku si budete môcť čoskoro pozrieť na internetovej stránke TFTU (alebo na youtubovom kanáli UTV TFTU), kde nájdete aj ostatné prednášky z cyklu Otvárame dvere.

Na druhý deň (17. 5.) ďalší člen C-SBBS Lukáš Durkaj na pozvanie Bilingválneho cirkevného gymnázia v Bardejove pre jej študentov prednášal v anglickom jazyku. Prednáška mala názov: Mezuzah and Parochet: Reverence of God’s Word in Judaism (Mezuza a parochet: úcta k Božiemu slovu v Judaizme). Lukáš sa zameral na vysvetlenie biblického pozadia a súčasného používania dvoch objektov, ktoré vyjadrujú vonkajšiu úctu voči Tóre v praxi judaizmu nielen dnes.

Viac sa o týchto našich aktivitách môžete dozvedieť na našej internetovej stránke.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo