Žijeme vo svete chobotníc - kuffovci vznikli pre tých, čo sa neboja postaviť zlu

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Žijeme vo svete chobotníc - kuffovci vznikli pre tých, čo sa neboja postaviť zlu

Boj proti gender ideológii Istanbulského dohovoru neskončil. Otázky ktoré ovplyvňujú stav jednotlivých kresťanských strán. Kuffovci sú stranou, ktorá bez kompromisov chce riešiť všetky problémy.

Keď v slovenskom parlamente poslanci 101 hlasmi odmietli Istanbulský dohovor (ID) s jeho gender ideológiou, tak mnohí zajasali nad víťazstvom a mysleli si, že je hotovo. Slovenský dohovor za rodinu na čele s Mariánom Kuffom zahlásil, že pevné držia chobotnici gender chápadlo a už ho nepustia. Minister (ne)spravodlivosti Gál, ktorý uznesenie NR SR vzápätí odmietol predložiť na rokovanie vlády, nám však ukázal, že to nie je také jednoduché. V pozadí ešte podupkáva nová prezidentka, ktorá keď si stiahne na seba kompetencie v zahraničnej politike, tak aj špekulácie pána Gála nadobúdajú nové rozmery. Iste v marci budúceho roku budú voľby, ktoré môžu zmeniť pomer síl v NR SR. Takže oprávnene sa tu otvára otázka. Čo sa týmito tančekmi sleduje ? Niekto ráta s tým, že prijaté uznesenie NR SR k ID by sa mohlo zmeniť a dohovor predsa len ratifikovať ? Zrejme ide o sen Progresívneho Slovenska, ktoré by chcelo, aby sme sa zaradili do dúhovej progresívnej Európy.  

A tu je prvý omyl jednej s kandidujúcich strán s názvom kresťanská. Ide o tú, ktorá zavinula drážovský kostolík do plachty, ktorú vydávala za Mariánsku. Nevšimla si totiž jej farbu z rubovej strany, ktorú liberáli chystajú v pravom čase priznať. Tá už dávno nie je kresťanská, ale liberálne dúhová a hviezdy už nie sú zlaté, ale krvavo červené, ako sa patri na potomkov Karola Marxa. A ako hovorí M. Kuffa dúha nemá bielu a čiernu farbu a preto takto zafarbená Európa stratila schopnosť rozlišovať medzi dobrom a zlom, medzi cnosťou a hriechom. Ak si pritom niekto myslí, že dôsledok toho je iba nejaké sexuálne harašenie, tak je na veľkom omyle. Tento dúhový svet nám totiž prináša aj humanitárne bombardovanie, útek migrantov pre vojnami, terorizmus, drogy a celkový úpadok spoločnosti. Preto aj tá farba hviezd sa mení na červenú marxistickú.

Druhým omylom tejto strany je aj jej členstvo s Európskej ľudovej strane, ktorá už dávno prestala byť ako ľudová, tak aj kresťanská. Nie je náhoda, že pred časom z nej vystúpila britská Konzervatívna strana a nakoniec, keď pochopili, že ľudovci so socialistami si aj tak v EU robia čo sa im zachce, tak Veľká Británia vystúpila aj z EU. Tí čo budú voliť túto stranu si robia ilúzie, že zakrúžkovaním zvolia tých dobrých kandidátov, ktorými chcel liberálnych prekryť ich predseda. Dobehli by ho však iba vtedy, keby títo po vzore Sulíka odmietli byť medzi liberálmi a namiesto ľudovcov, by sa zaradili medzi konzervatívcov. Iba tak by totiž mohli naozaj presadzovať kresťanské postoje a národné záujmy. Urobia to ?

Tretí omyl vedenia tejto strany je že chce v domácej politike kresťanské hodnoty rozriediť spoluprácou s liberálmi na čele s doterajším prezidentom. Nuž očakávať, že tí čo o hodnotových otázkach rozmýšľajú spôsobom aký s nadsázkou charakterizoval vo svojom blogu J.Bugár https://blog.postoj.sk/43547/bol-by-liberal-ochotny-zjest-svojich-rodicov je silná naivita.  Alebo je to naschvál ? Do parlamentných volieb je našťastie ešte trochu času a tak sa to možno vykryštalizuje ináč, ako to maľuje ich predseda.

Druhá strana s kresťanským názvom a bohatou reklamou má iste na čele kandidátky skúsených europoslancov. Pravda je však taká, že mohli kandidovať aj na kandidátke kuffovcov. A to na jej čele. Rokovaní o tom bolo viacero a nie cez facebook, ale priamo.  Vybrali si iné riešenie. Kúpiť stranu bez celoslovenských štruktúr sa dá urobiť, ibaže otázka stojí čo ďalej. Pán prezident, ktorý sa vyhráža, že v júli založí novú stranu, s ktorou vyhrá voľby za 8 mesiacov, to tak môže tvrdiť iba preto, že za ním zrejme stojí obrovská masa peňazí. Otázkou je však, čo budú za to chcieť mecenáši ? Alebo ešte niekto verí rozprávkam o filantropoch ?

Kuffovci zozbierali na založenie strany 16 tisíc podpisov a pracujú na svojich štruktúrach už dlho. Nechcú stranu na jedno použitie, ale takú, ktorá ponúkne Slovensku reálnu alternatívu na skutočnú zmenu spravovania štátu. Nielen bojom proti korupcii, ale zmenami vo všetkých oblastiach spoločenského a hospodárskeho života. Sú to síce mladí ľudia, ale nie sú bez skúseností. Niektorí z nich sú aj na kandidátke do EP. Prizvali však na ňu aj nás starších, čím nás prekvapili. Dnes totiž nie je bežné, že by mladí mali záujem poznať skúsenosti seniorov. Tých, mnohí mladí, by najradšej odoslali do starého železa. Sú krajiny, kde si starých ľudí pre ich skúsenosti vážia. Bohužiaľ v našom svete sa mnohí na nich pozerajú iba ako na bezcenných ujedačov peňazí zo štátneho rozpočtu. Dokonca sa povráva, že by najradšej v NR SR presadili zákon, že dôchodcovia najprv budú môcť prechádzať cez cestu na červenú a ak nebudú fondy stačiť, tak sa pre nich zavedie povinnosť chodiť cez prechody iba na červenú.

Dosť bolo žartovania. Keď však čítam ako niekto komentuje minulosť, tak mi nezostáva nič iné iba žasnúť. To, že na Slovensku je bežné, že ľudia vedia veľmi málo o minulosti Slovákov a o významných osobnostiach, aj po 26 rokoch samostatného štátu, je vizitkou práce vedeckých pracovísk, školstva a verejnoprávnych médií v tejto oblasti. Preto aj súťaž o najväčšieho Slováka v RTVS bola iba paródiou na výber skutočnej osobnosti. Štefánik so Štúrom iba zachraňovali našu hlbokú nevedomosť. Žiaľ podobné je to aj o bezvedomí o vývoji v posledných 30 rokoch. Keď človek číta diskusie pod uverejnenými článkami, tak vidíme, že ľudia často iba recitujú nezmysly, ktoré šíria tendenčné médiá.

Bez poznanie skutočného vývoja za posledných 30 rokov nemôžeme nájsť východiská a spôsoby realizácie skutočnej zmeny k lepšiemu. To čo sa tu dialo za posledných 30 rokov totiž založilo aj súčasné problémy. Nielen pozitíva, ako o nich niektorí politici radi recitujú. Žiaľ aj kritika minulých vlád, ktorá podriaďuje svoje analýzy nekritickému hodnoteniu udalostí, nám určite nepomôže. Zjednodušenia typu lebo Mečiar, lebo Dzurinda, lebo Fico, nikam nevedú. Treba pri každom analyzovať, ako negatíva, tak aj pozitívne veci, ktoré sa realizovali za ich vlád a potom môžeme dospieť ku skutočne efektívnym riešeniam.

KDŽP preto, že sústreďuje odborníkov zo všetkých oblastí a aj zo starších ročníkov a tým si vytvára predpoklady pre nájdenie riešení potrebných pre pozitívne zmeny na Slovensku. Otvorené je všetkým kvalifikovaným odborníkom, bez ich kádrovania. Účasť kuffovcov v európskych voľbách je iba prvým krokom, ktorý bol nutný vykonať preto, lebo nadradenosť legislatívy EU nad našimi zákonmi ovplyvňuje aj riešenie domácich problémov. Oveľa dôležitejšie však budú voľby do Národnej rady, na ktoré sa seriózne pripravujeme.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo