Andy Hryc - Diaľkový rozhovor o Korektúre

 Andy Hryc - Diaľkový rozhovor o Korektúre

"Nechcem, aby moji vnuci dospievali v štáte, ktorý ukradla sofistikovaná mafia."

Väčšina mlčí, nevolí, brble. Najviac to vidieť na voľbách. Súčasného prezidenta volil najmenší počet Slovákov, no aj tak by takúto účasť určite závideli v eurovoľbách. Ak sa miera volebnej účasti odzrkadľuje na kvalite zvolených kandidátov, napadá mi, či tento zákon neplatí aj opačne. Akých sme mali doteraz europoslancov?

Kresťanstvo sa stalo trhákom, ktorý pri nízkej volebnej účasti  otvára v Bruseli  cestu k dobrému päťročnému kšeftu. Oni si to dobre zrátali. Vedia,  kto pri akom pomere hlasov a  agitácii sa tam dokáže prekrúžkovať. Prekukli nás.  Ich radar zachytil, že tu síce ostal slovenský kresťan-volič, ale  žiaľ i zaostal a to treba zneužiť. Len mu potiahnite medové motúziky. Spí, nehýbe sa, nechce aby ho rušili. Sníva, či skôr zádumčivo a dokola dumá o kresťanskej Európe, Slovensku, hodnotách a sebe a o všetkom tom zle, no fuj. Kresťanstvo ohrozuje pomaly všetko, ešte aj tá povinná predškolská dochádzka. Treba sa zakukliť. Rozum prestáva fungovať. Dôležitejšie sú negatívne  emócie. Ten, kto na ne udrie, ten vyhrá.

Zrazu, pred voľbami, je  pomaly každý kandidát roduverným kresťanským božím bojovníkom. Dokonca aj taký Štefanec. A predbiehajú sa. Jeden kričí: To nie KDH je pravé, ale KÚ! Iný do toho skočí: Ale páni, ste úplne mimo, predsa voliť treba KDŽP. Na druhej strane chodníka už počuť riavu a rinčanie z toho, ako strážia ono posvätné kresťanstvo ľudáci. Pritom na obranu svätého kríža sa stavia pomaly i Rodina B.K. a možno na poslednú chvíľu aj domotaný Matovič.

Všetci robia všetko preto, aby sa presadili s témou, ktorá im nepatrí. Nedosiahnu tým vari to, že v  túto sobotu pristúpi k volebným urnám ešte menej voličov ako obvykle? Je veľmi dôležité, aby sa im to nepodarilo. Myslím to druhé. Pretože ak si ich chcete zvoliť, nech sa páči, proti gustu žiaden dišputát. Len nech sa tak stane s mlčiacou menšinou, nie väčšinou. No bohužiaľ, hrozí presný opak.

Keď som sa spýtal Andyho Hryca, koho chce osloviť ?, odpovedal:  

Nemám ambíciu odlákať niektorej politickej strane jej elektorát. Chcel by som osloviť toho apatického voliča, ktorý rezignoval na aktívnu politiku. Chcem osloviť tú „mlčiacu väčšinu“ ktorá proklamuje že „nemá koho voliť“.

Ale prečo idete do politiky? 

Po vražde tých dvoch mladých ľudí  pohár mojej trpezlivosti pretiekol. Nechcem, aby moji vnuci dospievali v štáte, ktorý ukradla sofistikovaná mafia. Moc v tomto štáte treba bezpodmienečne vrátiť do rúk poctivých a slušných ľudí.

Vymysleli ste Korektúru, s akým zámerom?

Krčmové reči nepomôžu. Treba budovať adekvátne miesto a v rámci svojich možností sa angažovať  v prospech veci napríklad aj v parlamente EÚ. Žiadna z existujúcich politických strán mi nestála zato, aby som s ňou spojil svoje meno. Preto vznikla Strana KOREKTÚRA – Andrej Hryc, aby som mohol v sobotu kandidovať.  Výsledok EÚ volieb napovie, akým smerom sa vydáme.  Všetko závisí na dôvere voličov. Oni rozhodnú.

Kto vlastne ste?

Vyznávam pravdu a spravodlivosť. Verím sebe. A som svojim spôsobom fatalista.  Som človek, ktorý osciluje niekde na pomedzí. Svojim spôsobom som konzervatívec, ale i niektoré liberálne názory mi nie sú celkom cudzie.  Vždy som  proklamoval to, čo som si myslel. A veľmi často som za to trpel. Napriek tomu som „nepoučiteľny“ a vzhľadom na môj vek možnosť, že sa vo mne niečo v tomto zmysle zmení, je vylúčená.

Spomenuli ste, že sú Vám sympatické aj niektoré liberálne názory. Aký je Váš postoj k uzatváraniu manželstiev a adopciám detí zo strany partnerov rovnakého pohliavia?

Myslím si, že zákon o registrovaných partnerstvách je dostatočnou ochranou ľudí s inou sexuálnou orientáciou. Nevidím žiadny dôvod v našich podmienkach forsírovať zásadné zmeny.

Čo Vám vadí na migrácii?

Migrácia je prirodzená vec. Vždy bola, je a bude. Všetci Slováci, ktorí chodia za prácou do zahraničia sú „migranti“. Čo ma ale zásadne trápi, je nelegálna forma migrácie. Naši pradedovia bojovali s Tatármi a Turkami, svojou krvou bránili kresťanskú podstatu Európy. Zažili sme kolonialIZMUS, komunIZMUS, fašIZMUS a nechcel by som zažiť islamIZMUS.

Kde sme teda zlyhali?

Nemám rád slovné spojenie „politická korektnosť“. Som presvedčený, že človek môže byť korektný len ku korektnému partnerovi.  Jedným zo základných atribútov štátu sú hranice. Náš štát je Európska únia a všetky členské štáty sú povinné chrániť naše hranice. Stredomorské členské štáty túto povinnosť trestuhodne zanedbávali a zanedbávajú. Európsky parlament musí tieto štáty donútiť, aby si začali plniť svoju povinnosť. Aj toto bude moja agenda v Bruseli.

Ako chcete pomôcť strednej vrstve na Slovensku?

Treba napríklad odbyrokratizovať podnikateľské prostredie. Treba oslobodiť malých živnostníkov a podnikateľov z byrokratických pazúrov našej legislatívy, aby mohli v pokoji pracovať a nevenovať sa vyplňovaniu nezmyselných hlásení, tabuliek, zbieraniu a predkladaniu zbytočných dokladov, účtov.

Ďakujem, pán Hryc za Váš čas a poskytnutý rozhovor ako i za podnetné rozhodnutie kandidovať do európskeho parlamentu. Napokon čitateľ sa môže dozvedieť o Vašich motívoch a cieľom viac na webovej stránke Politická strana – Korektúra, kde okrem iného hovoríte aj  o nezastupiteľnosti národnostných menšín vo verejnom  spoločenskom a politickom živote. Aj s tým sa dá iba súhlasiť, preto mi dovoľte na záver zaželať Vám veľa úspechov.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo